Кінематографічна діяльність Олександра Жовни

Кінематографічна діяльність Олександра Жовни

20210227_145743 (1)

27 лютого 2021 року у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбулося чергове засідання мистецького клубу «Знай наших». Захід цього разу присвятили кінематографічній діяльністі Олександра Жовни.

Постійна ведуча клубу Катерина Лісняк ознайомила гостей з літературною творчістю Олександра Жовни, розповіла про те, як відомий літератор прийшов у кінематограф.

Олександр Жовна – знана в Україні та за її межами творча особистість: письменник, сценарист, кінорежисер, громадський діяч.

Серед сучасних літераторів він єдиний, чиї твори екранізовані українськими кінорежисерами Ярославом Лупієм та Романом Балаяном.

У 2008 році Олександр Юрійович виступив у ролі кінорежисера і зняв ігровий фільм за власним оповіданням «Маленьке життя». Кінострічка мала успіх, була представлена на міжнародних кінофестивалях у Німеччині, Австрії, Індії, отримавши призи глядацьких симпатій у містах Колката (колишня назва Калькутта) і Пуна та дистриб’юцію фільму від студії HBO для кабельних каналів 14-ти європейських країн.

Особливої уваги у творчому доробку кінорежисера і сценариста Олександра Жовни заслуговує художньо-документальний фільм «Милі мої українці» (2014), присвячений уродженцю м. Новомиргорода Степану Кожум’яці – українському інженеру-мостобудівнику, публіцисту, літературознавцю, мовознавцю, громадському діячеві, активному учаснику дисидентського руху опору, борцю за культурно-духовні та політичні права українського народу. З героєм свого фільму Олександр Жовна був не тільки особисто знайомий, але й вважав його взірцем принциповості та людяності.

У 2015 році світ побачив ігровий фільм за однойменною повістю «Історія Лізи». Це історія «сонячних дітей», історія кохання молодих людей з непростими, складними долями.

Кінематографічна діяльність кінорежисера Олександра Жовни триває. На черзі новий кінопроєкт за однією з його повістей.

З нетерпінням чекаємо прем’єри та зустрічі з неординарною особистістю – Олександром Жовною.

Другою частиною заходу став перегляд фільму «Милі мої українці».

Залишити відповідь