У грудні уся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день з’явився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому – в 1988 році. І це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД. Заходи, що проводяться в цей день, відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.
ВІЛ та СНІД — це одна з найгостріших проблем світу, тому цій темі присвячуються конференції та демонстрації, спрямовані на профілактику СНІДу. Тож і фахівці відділу документів з питань медицини та охорони здоров’я головної книгозбірні регіону провели цикл заходів, щоб нагадати містянам та гостям міста про те, яку серйозну загрозу для життя несе ця хвороба.
Організували та провели вуличну акцію «Будь толерантним до ВІЛ – інфікованих», інформаційну зустріч з працівниками Кіровоградського обласного фізіопульмологічного медичного центру «Як захиститися від ВІЛ під час війни та в мирний час». Спеціалісти надали можливість учасникам заходу – курсантам Донецького державного університету внутрішніх справ – долучитись до експрес- тестування на ВІЛ.
Важливо розуміти, що сьогодні ВІЛ — це не вирок: люди з вірусом імунодефіциту можуть вести звичайне життя, працювати, народжувати, подорожувати за умови своєчасного вживання ліків. Хвороба не визначає особистість чи права людини. Разом з тим суспільство має з особливою підтримкою та толерантністю ставитися до ВІЛ-позитивних людей, аби вони не почувалися самотніми в боротьбі з недугою.
Оксана Завіна,
відділ документів з питань
медицини та охорони здоров’я