Вимоги законодавства про працю, охорона та гігієна труда, ринковий нагляд та антикорупційне законодавство. Можемо припустити, що це не ті питання, які хвилюють людей щодня. Проте не варто вважати, що вони не стосуються кожного, хто працює. Навпаки, обізнаність у вказаних вище темах – ознака захищеності у трудових відносинах.
Наприклад, чи багато з нас знають, чим відрізняється держконтроль нехарчової продукції від державного ринкового нагляду або знак сhіnа exsport від знаку відповідності продукції вимогам техрегламентів ЄС?
Днями в головній книгозбірні Кіровоградської області відбулася зустріч директорки ОУНБ імені Дмитра Чижевського Валентини Животовської та начальника Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Дмитра Плиса.
Підвели підсумки чотирьох років реалізації проєкту «Інформаційний навігатор з питань праці» та обговорили плани на 2025-й.
Здобутки є, планів чимало. Закцентуємо увагу на доступі до якісної, сконцентрованої інформації щодо важливих питань для підприємців та найманих працівників: 12 засідань Навігатора на бібліотечному каналі YouTube побачили тисячі користувачів!
«З огляду на те, що вже кілька років існує мораторій на перевірки, основний акцент ми робимо на інформуванні та роз’яснені важливих питань законодавства про працю, охорону та гігієну праці. Тому дуже вдячні книгозбірні за можливість робити це разом», – зазначає Дмитро Плис.
«Коли у 2021 році ми створювали цей проєкт, ставили перед собою завдання інформувати якомога ширше коло фахівців і звичайних людей, які займаються підприємницькою діяльністю чи є найманими працівниками. Тому створили спеціальні умови для проведення зустрічей у відділі з питань економічних, технічних та природничих наук, проводили офлайн та онлайн запис заходів, запрошували на них представників підприємств, організацій, навчальних закладів та усіх, хто цікавиться питаннями трудових відносин. Те, що проєкт працюватиме і у новому році, свідчить про його актуальність та успішність», – вважає Валентина Животовська.
Вже у січні відбудеться перше засідання Інформаційного навігатора з питань праці, на якому фахівці Держпраці говоритимуть про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції, ознаки її безпечності, технічні регламенти безпеки машин, рухомого обладнання та засобів індивідуального захисту. Простіше, йтиметься про безпеку речей, починаючи від захисних окулярів і закінчуючи ліфтами, якими ми користуємося щодня. Погодьтесь, це важливо.
Тож запрошуємо до бібліотеки Чижевського на зустрічі з експертами з питань праці.
Лариса Семенова,
відділ соціокультурної діяльності