Ви зараз переглядаєте До Чижевського завітала унікальна виставка

До Чижевського завітала унікальна виставка

У День Гідності і Свободи в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася надзвичайна подія – відкрилася художня виставка «Штрих-код на ДВЕРЯХ Часу».

Автор робіт – митець і військовий Володимир Безрукий. Про Безрукого як художника можна впевнено сказати, що він дуже талановитий. А про Безрукого-військового, що він один з тих, завдяки кому відбулася Революція Гідності, хто з Майдану добровільно пішов на схід України захищати державу від «добрих людей» в камуфляжі. А потім, з початком повномасштабної війни, знову став на захист країни і, у складі батальйону імені Шейха Мансура, боронив Бахмут та козацький край.

На виставці, яка сама по собі оформлена дуже незвично, представлені твори, які художник писав ще на Майдані. Остання – 44-та робота – створена ним буквально кілька тижнів тому. Картини вражають. Роздивляєшся одну, переходиш до наступної і знову повертаєшся. Бо притягує не тільки те, що зображено, а й те, на чому зображено. А пише свої картини Володимир Безрукий на тому, що є під рукою військового.

Його побратими дивляться на глядача з кришок коробів з-під зброї; з дверей – старезних дверей, які десятиліттями охороняли українські оселі, крашених-перекрашених, скріплених іржавими петлями і скобами, з ручками і замками, а тепер пробитих осколками снарядів; дивляться зі стенду з генеральним планом, що висів у військоматі знищеного Бахмуту, з картону та уламків деревини.

Виставка має дуже глибоку назву – «Штрих-код на ДВЕРЯХ Часу», адже і є тим самим відбитком часу, в якому ми живемо. Бо він такий – страшний, апокаліптичний, просякнутий горем і болем. Володимир Безрукий його літописець. І завдяки йому в пам’яті поколінь залишиться історія стійкості і мужності наших захисників, великої сили духу українського народу.

За словами керівника проєкту, який організувала Запорізька громадська організація «Лабораторія військово-політичних досліджень та реконструкції», Владислава Мороко, у впорядкованому до проєкту каталозі зараз зібрано більше двох сотень живописних і графічних робіт художника.

«Це те мистецтво, якого ще не було. Це наше рідне мистецтво», – каже пан Владислав.

«Музика, живопис – універсальна мова, зрозуміла кожній людині. Ця виставка – про ту Україну, за яку ми боремося, яку боронять наші захисники і захисниці», – наголосила заступниця голови Кіровоградської обласної військової адміністрації Катерина Колтунова на відкритті виставки.

Директорка обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського Валентина Животовська переконана, що культура об’єднує, надихає і допомагає рухатися вперед: «Бібліотека працює. Нас не зупинять ні відключення світла, ні повітряні тривоги. І прикладом тому є ця виставка. Коли вимкнули світло, ми дістали ліхтарі, а коли прозвучала тривога, зі школярами спустилися в наше укриття і малювали картинки-подарунки для Володимира Безрукого. Таким є наш опір ворогу і наш внесок у перемогу».

Лариса Семенова,
відділ соціокультурної діяльності

Залишити відповідь