Ви зараз переглядаєте Пам’ять на тлі історії

Пам’ять на тлі історії

Бабин Яр – одне з відомих на увесь світ місць трагедії, яке стало символом Голокосту. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичним свідченням, в урочищі на північно-західній околиці Києва розстріляли майже 34 тисячі євреїв.

Напередодні дня пам’яті трагедії Бабиного Яру у відділі обслуговування користувачів бібліотеки Чижевського відбулася публічна лекція «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» кандидатки історичних наук Інни Вівсяної для курсантів Донецького університету внутрішніх справ.

Спікерка підкреслила, що Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, саботажники, порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Інна Анатоліївна розповіла учасникам про Київ за часів німецької окупації, представила хронологію подій, які відбувалися в Бабиному Яру, щоб курсанти уявили масштаби трагедії. Спікерка згадала і відому українську поетесу Олену Телігу, яка теж там загинула. Нацистська операція в Бабиному Яру стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.

Фахівці відділу підготували тематичну книжкову виставку «Трагедія націй», на якій представили монографії, матеріали наукових конференцій, публікації, прозові та поетичні твори присвячені Бабиному Яру. Серед них матеріали міжнародної наукової конференції Українського центру вивчення історії Голокосту «Бабин Яр: масове убивство і пам’ять про нього», путівник для вчителя «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», поетичну антологію «Відлуння Бабиного Яру», «Бабин Яр. Голосами» Маріанни Кіяновської, «Праведники Бабиного Яру» Іллі Левітаса тощо.

Трагедія Бабиного Яру є спільною для всіх, хто живе в Україні. Вона немає національних ознак чи терміну давності, і наш обов’язок – не лише з гідністю вшановувати пам’ять загиблих, але й не дати забути молодому поколінню, скільки крові було пролито на цій землі. Лише пам’ятаючи історію, можна зрозуміти ціну справжнім цінностям – життю і свободі людини.

Підготувала Ірина Рєзнік,
відділ обслуговування користувачів

Залишити відповідь