Ви зараз переглядаєте Інформаційний навігатор з питань праці: алгоритм дій при нещасному випадку

Інформаційний навігатор з питань праці: алгоритм дій при нещасному випадку

Нещасний випадок на виробництві – це завжди привід для хвилювання. Важливо не лише подбати про працівника, а й належним чином провести розслідування та оформити відповідні документи.

На черговій інформаційно-освітній зустрічі в рамках проєкту «Інформаційна платформа з питань праці», тема якої «Особливості розслідування нещасних випадків на виробництві», йшлося про причини виникнення нещасних випадків на виробництві, їх класифікацію за ступенем тяжкості, порядок розслідування.

Запрошеними на захід були фахівці інженерно-технічного складу підприємств, організацій, установ, закладів медицини, освіти, культури.

Як же класифікують нещасні випадки та як проводять їх розслідування? На ці та інші питання дав кваліфіковану відповідь головний спеціаліст відділу розслідування, аналізу, обліку виробничого травматизму та аварій Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Костянтин Мазур.

Отже, за ступенем тяжкості наслідки нещасних випадків поділяють на: легкі (з тимчасовою втратою працездатності), тяжкі (з повною або частковою тривалою чи постійною втратою працездатності) та смертельні.

Відповідальність за правильну організацію розслідування та облік нещасних випадків покладається на роботодавця. У разі нещасного випадку безпосередній керівник робіт зобов’язаний терміново організувати надання першої домедичної допомоги потерпілому, негайно повідомити роботодавця, у разі потреби організувати його доставку до медичного закладу, зберегти до прибуття комісії місце події.

Особливу увагу експерт звернув на створення комісій із розслідування нещасних випадків, а саме: комісію із розслідування нещасних випадків, що не підлягають спеціальному розслідуванню, і комісію із спеціального розслідування, їх склад та обов’язки.

На інформаційній зустрічі йшлося також про розслідування нещасних випадків у період дії воєнного стану в Україні. Нещасні випадки, що сталися з працівниками під час виконання ними трудових обов’язків внаслідок воєнних дій, підлягають виключно спеціальному розслідуванню незалежно від ступеня тяжкості травм.

У ході заходу присутні задавали багато питань Костянтину Васильовичу, який наводив приклади зі своєї практики стосовно розслідувань нещасних випадків. Зустріч пройшла у жвавому спілкуванні.

Детальну інформацію можна дізнатися, переглянувши відео на YouTube-каналі бібліотеки.

Наталія Івахнюк,
відділ документів з економічних,
технічних та природничих наук

Залишити відповідь