До Міжнародного дня анімації у бібліотеці Чижевського відбулось захоплююче мистецьке дійство – музична імпреза та перегляд анімаційного фільму «Казковий світ Юлія Мейтуса». У програмі взяли участь викладачі та учні музичної школи № 2 ім. Юлія Мейтуса, а також вчителі та діти Лінгвістичного ліцею.
Викладачка Катерина Соломєєва розповіла про дитячі та юнацькі роки композитора-земляка, і присутні долучились до віртуальної подорожі у минуле нашого міста, де народився і виріс майбутній відомий музикант. Пройшлись старими вуличками, якими ходив юний Юлій, побачили будинок Мейтусів кінця ХІХ століття з неповторною архітектурою, де відразу приходить на думку крилатий вислів, що архітектура – це застигла музика.
Діти дізнались, що перший концертний виступ Юлія Мейтуса відбувся в 11-річному віці. Тоді він акомпанував хору гімназії, який виконував українські народні пісні та твори Миколи Лисенка. В 12 років юний музикант вже виступав з сольним концертом, а 16 років він спробував себе як композитора.
Цікавим фактом біографії музиканта є співпраця з видатним українським режисером театру «Березіль» Лесем Курбасом. В цьому унікальному новаторському колективі Мейтус писав музику для багатьох вистав.
На довгому творчому шляху Юлій Сергійович бачив і славу, і терни, але завжди митець залишався самим собою, віддано і чесно служив українському мистецтву. Його музика звучить на оперних сценах і в концертних залах.
«Все я віддав, о краю мій тобі. І жар душі, радість і страждання…», – ці слова одного з персонажів опери Ю. Мейтуса «Північні зорі» і про нього – прекрасного українського композитора, нашого талановитого митця.
Також учасники заходу віртуально відвідали музей Юлія Мейтуса, який знаходиться в музичній школі № 2. Тут розміщено афіші авторських концертів композитора, спектаклів, опер, світлини з заходів та конкурсів, а також його особисті речі – копії листів, авторських збірок. А ще цінність представляє робочий куточок композитора: письмовий стіл, стільці, настільна лампа, телефон, якими він користувався. Ці експонати були передані в музей родиною Юлія Мейтуса.
Композитор багато писав для дітей. Щоб краще познайомити учасників з дитячим циклом митця «12 п’єс», викладачі та учні школи фортепіанного відділу створили ілюстрації до анімаційного фільму «Казковий світ Юлія Мейтуса» про пригоди хлопчика Музичка. З цікавістю діти переглянули цей незвичайний мультфільм.
На завершення присутні мали можливість послухати у яскравому виконанні дуету домристів Зоряни Коломоєць та Дмитра Шила твір «Коломийки» з мюзиклу Юлія Мейтуса «Алло, на хвилі 477».
Лариса Яворська,
відділ мистецтв