Відомий британський шеф-кухар Гордон Джеймс Рамзі сказав: «Знати про їжу людина повинна не менше, ніж про математику або про свою рідну мову». Адже харчування відіграє важливу роль у здоров’ї та добробуті людини, і неправильний вибір продуктів харчування може призвести до різних проблем зі здоров’ям – порушень у роботі шлунково-кишкового тракту, нервової чи серцево-судинної системи.
Звісно, сучасний процес виробництва продуктів харчування неможливо уявити без використання харчових добавок (Е). Вони застосовуються з метою поліпшення смакових та інших органолептичних якостей, а також для подовження термінів зберігання. Присутність харчових добавок може посилювати шкоду для здоров’я від споживання обробленої їжі. Водночас існують і відносно безпечні харчові добавки, споживання яких у невеликих кількостях не становить значної загрози для здоров’я.
З метою підвищення обізнаності студентів Кропивницького будівельного фахового коледжу про харчові добавки, їхній вплив на здоров’я, маркування та регулювання, у відділі документів з питань медицини та охорони здоров’я відбувся інформаційний захід «Харчові добавки, або як ми ставимося до свого здоров’я».
Під час зустрічі студенти дізналися про різні види добавок та їхні властивості, як вони впливають на здоров’я і найголовніше – рекомендації, як зменшити дію шкідливих харчових добавок на організм. Вікторини та ігри про Е-речовини доповнили презентацію та допомогли краще запам’ятати таку важливу інформацію. Адже знання про харчові добавки допоможуть краще розуміти склад продуктів, їх потенційний вплив на організм та робити обґрунтовані вибори при покупці продуктів.
Оксана Завіна,
відділ документів з питань
медицини та охорони здоров’я