Ви зараз переглядаєте Генріх Нейгауз і українська фортепіанна школа. Круглий стіл у бібліотеці імені Дмитра Чижевського

Генріх Нейгауз і українська фортепіанна школа. Круглий стіл у бібліотеці імені Дмитра Чижевського

9 квітня у відділі мистецтв бібліотеки імені Дмитра Чижевського, у співпраці з Музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського, відбувся круглий стіл, присвячений 137-й річниці з дня народження видатного піаніста та педагога Генріха Нейгауза.

У заході взяли участь музикознавці: авторка монографії «Нейгаузи: варіації на єлисаветградську тему» Марина Долгіх та редактор-упорядник і один із авторів колективної монографії «Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті культур» Олександр Полячок. Обговорення охоплювало як життєвий шлях Генріха Нейгауза, так і його педагогічну спадщину. Особливу увагу було приділено впливу «майстра Генріха» на формування піаністичної школи в Україні, зокрема у Києві, Одесі, Львові та Харкові.

Одним із найбільш емоційних моментів стало озвучення протоколу допиту Генріха Нейгауза від 3 грудня 1941 року, який стосувався його «антирадянської діяльності» та «контрреволюційних висловлювань». Його відмова евакуюватися стала актом глибокого внутрішнього переконання, що музика повинна звучати навіть у найтемніші часи.

Музичним доповненням до зустрічі стало виконання творів улюбленого композитора Нейгауза – Фредерика Шопена. Їх виконали студентки Кропивницького музичного фахового коледжу за класом фортепіано у Маріанни Максименко: Лілія Багрій та Анна Мельник. Музичні виступи надали заходу особливого настрою.

Творча спадщина Генріха Нейгауза потребує подальшого вивчення, переосмислення, усвідомлення значення цієї постаті у формуванні української фортепіанної школи ХХ-ХХІ століть.

Переглянути захід можна на бібліотечному каналі YouTube за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=0zrFpQz8-tM

Наталія Гапіченко,
відділ мистецтв

Залишити відповідь