Ви зараз переглядаєте Державотворча традиція українського народу

Державотворча традиція українського народу

До Дня Української Державності у відділі краєзнавства обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася лекція «Державотворча традиція українського народу» завідувача Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень Артема Безшкуренка.

Більш ніж тисячолітня історія державотворення нашої країни сягає своїми витоками Руської середньовічної держави. Прийняття Володимиром Великим у 988 році християнства як державної релігії стало цивілізаційним вибором для Руси-України, що підтримувала зв’язки з більшістю європейських країн.

З тих далеких часів маємо свій герб – Тризуб, звідси родом і наша грошова одиниця – гривня. Саме відтоді Київ стає політичним і культурним центром України, саме відтоді починається відлік етапів творення нашої держави.

Галицько-Волинська держава та Велике Князівство Литовське, козацька доба та Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка та Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна – усі вони розбудовували зорієнтований на Європу культурно-релігійного простір, усі вони зробили внесок в нашу історію.

І війна, яку веде проти нас сьогодні росія, – це боротьба за майбутнє, за існування нас і нашої країни, за наше право на власні історію та ідентичність. Ми маємо знати свою історію, щоб протистояти ворожій пропаганді. Маємо пам’ятати про більш ніж тисячолітній родовід своєї Батьківщини, про своїх великих предків, які з покоління в покоління в усі епохи та століття прагнули жити у своїй державі, сіяти хліб і ростити дітей на своїй, Богом даній, землі, та захищали свою рідну країну від ворожих орд зі зброєю в руках.

Тетяна Колєчкіна,
відділ краєзнавства

Залишити відповідь