Ви зараз переглядаєте Безпека в інтернеті: що потрібно знати?

Безпека в інтернеті: що потрібно знати?

День безпеки в інтернеті у світі відзначають щорічно у лютому – на другий тиждень, цьогоріч – 11 лютого.

Проводять його, щоб привернути увагу користувачів до проблеми інтернет-безпеки та пошити інформацію про безпечне і відповідальне користування сучасними комунікаційними й інформаційними каналами всемережжя.

У цей день фахівчині інформаційно-бібліографічного відділу ОУНБ ім. Д.І. Чижевського залучали містян до участі в акції просто неба «Безпека в інтернеті: що потрібно знати?». Охочим пропонували обрати для користування роздруківки з порадами щодо засобів розпізнавання інтернет-фейків та невеличкі пам’ятки з інформаційної гігієни та безпечного поводження в інтернеті.

До розповсюдження знань про безпечний інтернет бібліотекарки підійшли творчо: учасники акції обирали поради й пам’ятки із «нутрощів» монітора під прискіпливим «поглядом» комп’ютерних мишок з оченятами – така «компова» інсталяція, яку приготували бібліографині, була дуже доречною у День безпеки в інтернеті.

Серед учасників акції організатори провели бліц-опитування, цікавились, скільки часу на добу в середньому вони проводять у всемережжі. Відповіді розподілилися таким чином: підлітки та юнацтво називали проміжок часу у 5-7 годин щодобово, літні люди – від 2-х до 5-ти годин, хтось наполягав на тому, що знаходиться онлайн 24/7. Загальний висновок: за результатами опитування, які, звісно, не претендують на соціологічне дослідження, громадяни проводять в інтернеті доволі багато часу щодоби. Тож інформація щодо безпечної поведінки в мережі потрібна й корисна.

Для всіх охочих, як завжди, бібліотекарі пропонували новинки за темою акції на виносній книжковій полиці. Цього року увагу учасників привернула книга Юлії Смаль «Як я була ботом». У виданні авторка поділилась власним досвідом про небезпеки інтернет-хащів і міркуваннями про холіварів, тролів, хейтерів та збереження здорового глузду у мережі.

Вулична акція засвідчила, що тема безпечного користування інтернетом дуже важлива й актуальна, а користувачам всесвітньої мережі потрібно бути обачними і більш обізнаними щодо можливих онлайн-небезпек. Посприяти цьому допоможуть ресурси бібліотеки: на сайті книгозбірні за посиланням: https://library.kr.ua/virtual-media/ можна переглянути корисні медіапроєкти, які допоможуть користуватися інтернетом безпечно: «Безпека онлайн», «Як навчитися фільтрувати інформацію», «Правила безпеки в Інтернеті».

Наші можливості – до ваших послуг.

Наталія Калашнікова,
інформаційно-бібліографічний відділ

Залишити відповідь