Для бібліотекарів області стало традицією збиратися разом в літню пору в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського для участі в обласному методичному семінарі. У 2019 році семінар відбувся 17 липня.

Для ознайомлення з кращим досвідом роботи учасники заходу відвідали структурні підрозділи бібліотеки.

Валентина Шеремет, представник Кіровоградського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» повідомила про стан децентралізації в Україні та області, реформу органів місцевого самоврядування, розподіл повноважень після децентралізації, спроможність територіальних громад.

Крім цього, учасники прослухали інформацію Єлизавети Літвінової, заступника директора з наукової роботи, щодо державних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні (постанова Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року № 72), та Оксани Ткаченко, заступника директора з основної роботи, про благодійні фонди та міжнародні донорські організації, що підтримують проекти в галузі культури.

Кіровоградщина стала місцем проведення Всеукраїнської школи адвокації «Нова бібліотечна геометрія: адвокація, молодь, ОТГ», яку організувала Українська бібліотечна асоціація. Працівники обласної бібліотеки Ірина Рєзнік та Наталія Гапіченко, як учасники цієї школи, поділились набутими знаннями та враженнями від навчання.

Бібліотеки нашої області мають низький рівень інформатизації. Тому інформація Галини Нікітіної, завідувача Інтернет-центру, про мобільні додатки, які надають можливість популяризувати діяльність бібліотек, була корисною.

Сьогодні в бібліотеках досить активно проводяться квести. Організований працівниками відділу документів з економічних, технічних та природничих наук квест «Екологія рідного краю» дозволив учасникам побачити контент, методику проведення гри та відчути її атмосферу.

У всіх присутніх залишились гарні враження від творчої зустрічі з дитячою поетесою Оленою Горобець, яка дуже артистично читала свої твори.

На завершення учасники поділилися своїми враженнями та побажаннями щодо тематики майбутніх семінарів та отримали сертифікати.

Любов Дубина,
головний бібліотекар
науково-методичного відділу
ОУНБ ім. Д.І. Чижевського