Музей Кіровоградської льотної академії

Леонід Кірєєв,

директор музею Кіровоградської  льотної  академії

Національного авіаційного університету

Музей Кіровоградської льотної академії

Національного авіаційного університету

Музей закладу створено відповідно до рішення командування, партійної організації та профспілкового комітету Кіровоградської школи вищої льотної підготовки цивільної авіації СРСР від 28 червня 1970 року і відкрито у 1971 році.

Оскільки музей було засновано при навчальному закладі, то він мав і відповідний профіль. Це історія авіації, розвиток авіаційної науки і техніки, досягнення радянських конструкторів, льотного складу тощо. Експозиції музею використовувались викладацьким складом при введенні у спеціальність курсантів практично усіх спеціальностей.

Приміщення музею було досить скромним, тому кількість експонатів теж була невелика.

У 2001 році, коли навчальний заклад, пройшовши етап Кіровоградського вищого льотного училища, змінив свій статус на Державну льотну академію України , для музею авиации було виділено більш просторе приміщення площею понад 200 кв.м, з них 160 це зала для експозицій.

На той час було затверджено Положення про музей при навчальному закладі (наказ Міністерства освіти України №151 від 30.05.1997). У зв’язку з цим дещо були розширені і завдання музею, що відобразилось і на змісті експозицій. Так були оформлені розділи:

 •  Історія навчального закладу з часів заснування.
 •  Коротка історія розвитку літаків.
 •  Ветерани Великої Вітчизняної війни.
 •  Сувеніри і подарунки від випускників з багатьох країн світу різних років випусків.
 •  Кабіна літака АН-24 (тренажер), який користується великим успіхом у відвідувачів.

  Наявний фонд цікавих оригінальних експонатів дає можливість виконувати завдання музею:

  •  Розширення та поглиблення загальноосвітньої і професійної підготовки молоді.
  •  Надання допомоги педагогічному колективу навчального закладу.
  •  Вивчення, охорона та популяризація історії та культури рідного краю.





  Особливої уваги заслуговує культурно-просвітницька робота серед мешканців краю. У Кіровограді наш музей це єдине місце, де люди різного віку можуть дізнатись щось нове для себе про цікаву галузь техніки, авіатранспорту і науки.

  Тому відвідуваність музею досить висока за рік орієнтовно до двох тисяч гостей. Це окремі відвідувачі, які дізнались про музей через Інтернет або від знайомих, групи учнів практично з усіх куточків області, студенти технікумів, інститутів, університетів, випускники льотної академії. Головна задача це, звичайно, профорієнтація випускників шкіл, тому цій категорії відвідувачів приділяється особлива увага.

  Чижов Борис Гнатович,
  (Льотчик-інструктор- парашутист, пілот- инструктор, КВС- інструктор, колишній директор музею ДЛАУ)

   

  Воспоминания пилота / Борис Чижов. – Кировоград : [б. и.], 2012.

  .: фото, фото. цв., портр

  Ч. 1 / Борис Игнатьевич Чижов. – Кировоград : ГЛАУ, 2001. – 208,[2] с. : фото.

  Ч. 2 / Борис Чижов. – Кировоград : ГЛАУ, 2011. – 350 с. : фото.

  Ч. 3 / Борис Чижов. – Кировоград : [б. и.], 2012. – 385 с. : фото, фото. цв., портр.  http://library.kr.ua/elib/chizhov/

  Начало работы в музее [Текст] /Борис Чижов //Воспоминания пилота: Ч.3/Б.Чижов.-Кировоград,2012.-Гл.№35.-С.158-173

   

   

  З буклету «Парково-музейний комплекс

  «Кіровоградщина авіаційна»

  Парково-музейний комплекс «Кіровоградщина авіаційна»

   

  Один з найпривабливіших на Кіровоградщині туристичних об’єктів парково-музейний комплекс Музейный комплекс, який поєднав у собі рекреаційно-відпочинкові зони з музеєм авіаційної техніки під відкритим небом, а також музеями, музейними кімнатами, виставково-експозиційними залами та макетним стендами, присвяченими висвітленню понад столітнього шляху розвитку всіх видів авіації на Кіровоградщині в контексті історії розвитку Державної льотної академії України, сучасних досягнень авіаційних підприємств цивільної авіації, підрозділів військово-повітряних сил України.

  Парково-музейний комплекс «Кіровоградщина авіаційна» − це привабливе місце для відпочинку кіровоградців і гостей міста, постійне місце зустрічей та проведення відповідних заходів ветеранів-авіаторів. Комплекс задовольняє пізнавальні культурно-освітні та культурно-дозвілеві запити туристів і мешканців міста.

   

  Завдяки представленим моделям літаків, інформаційні стенди викликають зацікавленість учнівських груп історією авіації на Кіровоградщини. Розповіді про досягнення авіаційних підприємств і організацій, в тому числі військових підрозділів, біографій авіаторів, історії розвитку авіаційної техніки, історії трудового і військового героїзму, подвигів авіаторів Кіровоградщини сприяють вихованню у відвідувачів почуття патріотизму та гордості.

   

  Радимо також переглянути:

  http://rk.kr.ua/u-kirovogradi-vidkrili-pershii-v-ukraini-muzei-litak-foto

  Відео – У Кіровограді відкрили інтерактивний музей-літак …

  http://www.glau.kr.ua/index.php/ua/home-ua/news/804-muzej-litak-u-kirovogradi-videosyuzhet

  http://stepup.press/kultura/item/619-ridne-misto-sto-p-yat-rokiv-povitroplavannya