Яков Васильович Паученко

В 2006 році громадськість нашого міста буде відзначати 140 річницю з дня народження відомого єлисаветградського архітектора Якова Васильовича Паученка. Паученко Я.В. народився 21 березня 1866 року в місті Єлисаветграді. Навчався у вечірніх рисувальних класах П.О.Крестоносцева при Єлисаветградському земському реальному училищі. Закінчив Московське училище живопису, скульптури та архітектури (1883-1893). За архітектурний проект на річному екзамені удостоєний малої срібної медалі (1893). Яків Васильович Паученко створив неповторний модерний ансамбль історичного центру нашого міста. За його проектами в Єлисаветграді споруджено лікарню Святої Анни, будинок Вайсберга та Мейтуса, театр “Ілюзіон”, Міжнародний кредитний банк, Вознесенський Собор в Бобринці, багато приватних будинків. Всього зафіксовано більше 20 споруд. За власним проектом побудував свій будинок, нині художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна (племінника Я.В.Паученка).

Яків Паученко -власник іконописної, іконостасної та художньо-позолотної майстерні в Єлисаветграді, яку він успадкував від батька.

В фондах обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського зберігаються альбоми фотографій, які належали Якову Васильовичу.

Пропонуємо фотографії іконостасів – роботи майстерні Якова Паученка.