Науково-практична конференція «Від громадської до наукової:
до 120-річчя заснування комунального закладу «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського»

29-30 жовтня 2019 року в обласній бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбулася найважливіша подія року для професіоналів бібліотечної справи – обласна науково-практична конференція „Від громадської до наукової: до 120-річчя заснування комунального закладу «Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.І.Чижевського. З привітанням до учасників конференції звернулися перший заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Петрович Коваленко та директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини ОДА Валентина Григорівна Животовська. Головну доповідь представила директор обласної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського Олена Миколаївна Гаращенко, презентуючи відкриття унікальної експозиції з історії бібліотеки «Від громадської до наукової». Протягом двох днів учасники конференції презентували кращі практики та інноваційні проекти в бібліотечній справі.

30 жовтня в рамках конференції відбувся Ярмарок інновацій «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади». Під час проведення Ярмарку були відзначені кращі бібліотечні ініціативи. Серед кращих сільських бібліотек перемогу отримали: проект «Паркова зона відпочинку» – створення зони відпочинку та проведення різноманітних заходів (Гурівська сільська бібліотека Долинського району); проект «Бібліотека у смартфоні» – бібліотечні конкурси в соцмережах (Дмитрівська сільська бібліотека-філія Устинівського району проект «Громадський радник – твій друг і порадник» (Березівська сільська бібліотека – філія Олександрійського району).

Серед кращих міських бібліотек перемогу отримали: проект бібліопослуга «Рухома книга» (створення волонтерської групи з молоді для обслуговування людей поважного віку та з фізичними вадами на дому) м. Знам’янка (філія№2); проект «Школа Робототехніки та 3D технологій» в рамках проектів «Добродій» та «Платформа 3D: добра, довіри, досвіду» – проведення занять для навчання дітей у віці 7-15 років по моделюванню об’ємних фігур (Олександрійська центральна міська бібліотека для дітей); проект «Бібліотека на допомогу медичній реформі у Світловодську» – інформування громади міста про особливості медичної реформи, створення комфортних умов для людей літнього віку під час оформлення декларацій (Світловодська центральна міська бібліотека).