Обласний конкурс «Невмируще слово Каменяра»

Обласний конкурс «Невмируще слово Каменяра», присвячений вшануванню пам’яті, відзначенню 160-річчя з дня народження та 100-річчя з дня смерті Івана Яковича Франка.

Конкурс проводився комунальним закладом «Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.І.Чижевського» у червні – вересні 2016 року.

Мета конкурсу полягала в популяризації творчості видатного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча І.Франка, заохочення до читання його творів; виховання у молоді патріотизму, поваги до історії, розвитку української державності та української культури; активізації сучасних форм популяризації кращих творів української літератури з використанням сучасних технологій; заохочення до читання творів І.Франка, сприяння розвитку інтелектуальних і творчих здібностей бібліотекарів.

Конкурс проводився за номінаціями:

  • Власне есе за темою «Мій І.Франко»
  • Буктрейлер за творами І.Франка
  • Відеопоезія за творами І.Франка.

На обласний конкурс «Невмируще слово Каменяра» подано 57 робіт за творами І.Франка в трьох номінаціях: 13 есе «Мій Франко», 17 буктрейлерів та 27 відеопоезій.

Учасниками конкурсу стали ОУНБ ім. Д.І.Чижевського, 18 центральних районних бібліотек, 4 центральні міські бібліотеки, 18 сільських бібліотек області, бібліотека вищого навчального закладу «Олександрійське училище культури».

Крім бібліотечних працівників, до конкурсу долучились студенти, вчителі, учні, безробітні, держслужбовці.

Участь в усіх трьох номінаціях взяли бібліотеки 7 регіонів: Долинського, Кіровоградського, Компаніївського, Новгородківського, Олександрівського, Олександрійського районів та міста Олександрії. Найбільшу кількість робіт подали: Кіровоградський район та м.Олександрія – по 4, Компаніївський та Олександрійський райони – по 5.

Для виготовлення буктрейлерів та відеопоезій (всього 44 роботи) бібліотечні працівники використали 33 твори І.Франка. Найчастіше (по 4 рази) використали вірш «Каменяр» та збірку «Зів’яле листя», двічі – вірш «…Чого являєшся мені у сні?». Представлені 4 буктрейлери з дитячої казки «Коли ще звірі говорили». Театралізовані дійства за творами І.Франка показали Новомиргородська районна бібліотека та Дмитрівська сільська бібліотека Знам’янського району. Новоукраїнська районна бібліотека організувала читання твору І.Франка «…Чого являєшся мені у сні?» українською та англійською мовами учнями Анатолієм Гетьманенком, Марією Очеретяною, Владом Прутян та волонтером Корпусу Миру Елісон Міллер.
На конкурс представлені пісні на слова І.Франка: «Чого являєшся мені у сні…» у виконанні Олексія Зайця (Олександрівська районна бібліотека для дорослих) та «Пливе човен» у виконанні Анастасії Зінчук (Устинівська центральна районна бібліотека).

Конкурсне журі визначило переможців обласного конкурсу «Невмируще слово Каменяра».

У номінації «Власне есе за темою: «Мій І.Франко» переможцем стала Онуфріївська районна бібліотека (директор Сорока Н.В.). Автор есе: Даниленко Оксана.

У номінації «Буктрейлер за творами І.Франка» перемогла Голованівська районна бібліотека ім.С.В.Шеврякова (директор Коваленко Н.Б.) за буктрейлер на твір «Поема про білу сорочку». Автор: Ковбасюк Наталія Сергіївна. «Поема про білу сорочку. І. Я. Франко»

У номінації «Відеопоезія за творами І.Франка» перемогу отримала Новоархангельська районна бібліотека (директор Каплун О.Г.). за відео поезію «Наші Каменярі». Вірш «Каменяр» читають учасники АТО (11 осіб). Автор: Балановська Вікторія Миколаївна. «Наші Каменярі»

Крім трьох призових місць, журі конкурсу відзначило також кращі роботи в кожній номінації:

  • есе «Лиш боротись – значить жить!» – автор: Ситник Наталія Олександрівна (Кіровоградська районна бібліотека для дорослих і дітей);
  • есе «Іван Франко – людина, що народилася не в той час» – автор: Стулій Оксана Анатоліївна (Петрівська центральна районна бібліотека);
  • буктрейлер «Перехресні стежки» – автори: Барамба Світлана Олексіївна та Залевська Лариса Василівна (Кіровоградська міська центральна бібліотека), «Перехресні стежки»буктрейлери дитячої тематики:«Із Франкової криниці: «Історія кожуха», – автори: Кан Любов Іванівна, Кривченкова Людмила Іванівна (Олександрійська центральна районна бібліотека ім.Д.Чижевського), «Історія кожуха»«У кузні» – автор: Дячук Марина Вікторівна (Войнівська бібліотека-філія Олександрійської районної ЦБС), «У кузні»«Осел і лев» на казку «Коли ще звірі говорили» – автор: Алефірова Світлана Михайлівна (Бібліотека-філія №1 Знам’янської міської ЦБС), «Осел і лев»«До збірки казок «Коли ще звірі говорили» – автор: Москаленко Ірина Геннадіївна (Світловодська центральна міська бібліотека), «Коли ще звірі говорили»

  • Відеопоезію «Каменярі» читають Ярослав Лавренюк та Едуард Підгорний (бібліотека вищого навчального закладу «Олександрійське училище культури»), «Каменярі до 160-річчя від дня народження І.Франка »

  • Відеопоезію «Тричі мені являлася любов» читає Дмитро Клюєв (бібліотека-філія №10 Олександрійської міської ЦБС), «Тричі мені являлася любов»

Переможці конкурсу нагороджені дипломами департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації 12 вересня 2016р. під час проведення Форуму бібліотекарів Кіровоградщини.