Діяльність центру

5 червня — Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища (World Environment Day). Головна мета свята – стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі.

Всесвітній день навколишнього середовища відзначається по-різному, у тому числі вуличними мітингами, велопробігами, «зеленими» концертами, кампаніями по утилізації відходів і прибиранню території, а також безліччю інших способів.

З цієї нагоди 5 червня Орхуський центр екологічної інформації провів низку заходів для громади міста. Для учнівської молоді працівниками центру було проведено цікавий та пізнавальний екологічний квест «Пригоди в царстві Природи». Гра складалася з 12 станцій, насичених пізнавальними та інтерактивними завданнями про навколишнє середовище. У квесті активно використовувалась смарт-дошка, роздатковий матеріал, комп’ютер. Діти весело й корисно провели свій час.

Цього ж дня на бібліотечному майданчику відбулася вулична акція «Збережемо довкілля разом». Кропивничани та гості залюбки відповідали на усні питання про вплив відходів на довкілля й здоров’я людей.

Цікавинкою вікторини стали фотопитання про унікальні природні ландшафти та парки Європи й України, а також нашої Кіровоградщини. Учасники мали змогу ознайомитися з добіркою літератури — яскраво ілюстрованими атласами, енциклопедіями про флору та фауну України, популярною літературою з охорони довкілля.

Довкілля – ще одна мовчазна жертва війни. Бойові дії, які зараз ведуться в Україні, завдають великої шкоди навколишньому середовищу, руйнуються цілі екосистеми. Наслідки негативного впливу будуть довгостроковими та матимуть не лише локальний, а й глобальний характер.

Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті і, забруднюючи природу, ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому за допомого таких заходів разом ми робимо навколишнє середовище кращим, щоб і надалі не забувати про його охорону та збереження природних скарбів.