Діяльність центру

Щоб наші ріки були чистими

Нещодавно в Орхуському центрі екологічної інформації головної книгозбірні області відбувся круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню води.

Цього року він пройшов під гаслом «Вода для миру», аби підкреслити вплив води як каталізатора сталого розвитку на збереження миру і стабільність на планеті. Для сьогоднішньої України це актуально, як ніколи.

В роботі круглого столу взяли участь представники державних установ, фахівці, екологи, науковці, студенти та представники громадських організацій, зокрема Регіонального офісу водних ресурсів Кіровоградської області, Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної військової адміністрації, викладачі та студенти факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.

Фахівці висвітлили проблемні питання водних ресурсів Кіровоградщини, а саме на безпечне водокористування, розорювання прибережних захисних смуг, забруднення водойм агрохімікатами; на проблеми дотримання санітарних норм на об’єктах централізованого та нецентралізованого водопостачання Кіровоградщини, які впливають на якість води у водогонах і колодязях області.

На засіданні були представлені водоохоронні заходи, які впроваджуються заради збереження водних ресурсів регіону, зокрема моніторинг поверхневих вод за європейськими стандартами, а також перевірка санітарно-хімічних та мікробіологічних показників питної води на відповідність нормам. Учасники заходу багато уваги приділили впливу якості води на здоров’я людини та на розвиток сільського господарства.