Діяльність центру
Школа виживання: поведінка населення під час воєнних дій
В наслідок широкомасштабного військового вторгнення рф в Україну та ведення їх військами активних бойових дій, постійних обстрілів, мінувань територій та об’єктів цивільної інфраструктури в межах населених пунктів, включаючи встановлення саморобних вибухових пристроїв, громадянам України необхідно мати практичні знання як з безпечного виживання в сучасних екстремальних умовах, так і з захисту цілісності нашої держави.
Орхуський центр представляє цикл віртуальних виставок «Школа виживання: поведінка населення під час воєнних дій». Цикл складається з п’яти виставок:
- «Школа виживання: військова агресія далеко від вашого дому»
На виставці представлені статті з періодичних видань «Безпека життєдіяльності», «Надзвичайна ситуація+», «Пожежна та техногенна безпека», мета яких надати інформацію громадянам будь-якого віку щодо правильної та безпечної евакуації. Адже від правильних і швидких рішень буде залежати ваша особиста безпека та безпека близьких вам людей.
Якщо ми будемо вести себе більш обачливо, то вірогідність зберегти своє життя і здоров’я значно зросте.
- «Школа виживання: військова агресія поруч»
Мета виставки надати інформацію громадянам будь-якого віку щодо правил поведінки у складних ситуаціях, коли військові дії поруч: підготовки приміщень, дій під час артилерійських пострілів, правил виживання в умовах автономного існування, власної кібербезпеки тощо.
- «Школа виживання: поведінка населення під час техногенних аварій»
З активним впровадженням різноманітних технологічних новинок і розвитком техносфери, людство усвідомило і відчуло всю небезпеку, яку спричиняє техногенне лихо, джерелом якого є катастрофи, вибухи та аварії в промисловості, енергетиці і транспорті. Особливо збільшується ймовірність виникнення техногенних катастроф на територіях, де ведуться активні бойові дії. Об’єктами підвищеної небезпеки стають не тільки підприємства військово-промислового комплексу, а й електростанції, водосховища та промислові об’єкти, що використовують у своєму виробництві отруйні або радіоактивні хімічні сполуки. Як відомо, під час техногенних катастроф найбільші втрати несе цивільне населення. Тому, кожному з нас важливо знати, як правильно поводитися під час екстремальних ситуацій та якого алгоритму дій потрібно дотримуватися при виникненні техногенних загроз.
Пропонуємо детально ознайомитися з літературою, яка підкаже, як поводитися в ситуаціях, спричинених різними техногенними факторами, адже кожен українець має знати, як зберегти найважливішу цінність у світі – життя.
- «Школа виживання: якщо доведеться рятувати життя»
В умовах повномасштабних військових дій люди постійно ризикують стати жертвами артилерійського обстрілу, загинути під уламками будівель, згоріти в автомобілях, зазнати дії чадного газу.
На виставці представлені статті з періодичних видань «Безпека життєдіяльності», «Надзвичайна ситуація+», «Травма», мета яких надати інформацію громадянам будь-якого віку щодо надання першої медичної допомоги: у разі непритомності, переламі кінцівок, кровотечах, теплових ударах тощо.
Своєчасне проведення заходів першої допомоги врятує життя багатьом людям, тому першу медичну допомогу повинно надавати підготовлене та навчене населення.
- «Школа виживання: вчимося жити у війні»
Війна виснажує нас фізично та психологічно. Незважаючи на те, що наша психіка здатна адаптуватися до будь-яких труднощів, щоденні бойові дії у рідній країні пережити дуже складно. У зв’язку з цим багато людей потребують психологічної підтримки, тому що не можуть самостійно впоратися з тривогою, панікою, страхом та іншими переживаннями.
На виставці представлені статті з періодичних видань «Безпека життєдіяльності», «Надзвичайна ситуація+», «Психолог», у яких надаються практичні поради як подолати паніку, стрес, та депресію.
У цей непростий час слід підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психічне.