Діяльність центру

Виховуємо екопокоління разом з бібліотекою!

Природа навколо нас прекрасна і тендітна. Тому потрібно знати більше про те, як зберегти і захистити довкілля – джерело нашого життя.

«Екошкола» – просвітницький проєкт, започаткований Орхуським центром екологічної інформації, в рамках якого проводяться різні заходи в ігровій та змагальній формі (квести та вікторини), а також майстер-класи для школярів і студентів.

Мета наших дозвіллєвих програм амбітна – сформувати покоління людей, які мислять екологічно.

На початку літніх канікул у наших квестах та майстер-класах взяли участь школярі з «Гармонії», що у гімназії імені Тараса Шевченка, Кропивницького колегіуму та приватної школи «Ор-Авнер».

Екологічні квести «Пригоди у царстві природи» та «Вода – стихія і надія» – незвичайні ігри, які не просто урізноманітнюють дозвілля дітей, а й навчають багато чому, що може стати в нагоді навіть в дорослому житті. Тому розділившись спочатку на малі групи, учасники гри пройшли цікаві маршрути, виконали різні завдання, вирішили головоломки і врешті-решт впевнено розгадали загадковий шифр.

Нас оточує безліч речей, дбайливе і раціональне ставлення до яких дозволить нам зробити завтрашній день краще! Папір – дуже практичний предмет побуту. А якщо його ще й перетворити на витвір мистецтва, то він стає не тільки корисним, а й естетичним.

Творчі майстер-класи – це, мабуть, один з найпоширеніших видів дозвілля для дітей і дорослих. Під час наших майстер-класів діти цікаво провели час і навчилися виготовляти вітальні листівки в різних техніках декоративно-ужиткового мистецтва та забрали з собою виріб, створений своїми руками, в який вони вклали частинку себе.

Гадаємо після таких майстер-класів обсяг паперу, який викидається, істотно скоротиться, адже хто захоче викидати такі цінні скарби, з яких можна зробити стільки корисних речей!

Саме через особистість пізнається взаємодія людства і природи. Наша Земля у нас одна, і нам на ній ще жити. Ось чому так важливо сьогодні виховати у дітей, підлітків дбайливе ставлення до природи та допомогти їм стати людьми екопокоління!

Марина Григор’єва,
головна бібліотекарка
відділу документів з економічних,
технічних та природничих наук