Діяльність центру

Збереження енергії та економія природних ресурсів спасає життя на планеті

Не останню роль у приверненні уваги влади та громадськості до екологічних проблем сучасності відіграє відзначання дат та подій, пов’язаних з охороною та збереженням довкілля.

До міжнародного Дня енергозбереження, який відзначають 11 листопада, співробітники Орхуського центру екологічної інформації підготували викладку спеціалізованої літератури з питань енергозбереження та енергоефективності. В цих книгах зібрана інформація про екологічно-орієнтоване енергоспоживання, способи енергозбереження та альтернативні джерела енергії, описані сучасні вітчизняні та світові технології енергоспоживання та енергозбереження, надані корисні поради та фахові рекомендації щодо раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії.

«Проблема енергозбереження набагато глибше, ніж може здаватися на перший погляд. Економія енергії дозволить знизити забруднення навколишнього природного середовища. У Міжнародний день енергозбереження проводяться заходи, спрямовані на те, щоб поінформувати людей про способи енергозбереження та альтернативні джерела енергії», – розповіла в інтерв’ю телеканалу TTV керівниця Орхуського центру екологічної інформації Аліна Осокіна.

Вона зазначила, що співробітники Центру зараз працюють над розробкою чергового екоквесту з інтерактивними іграми та різноманітними локаціями для старшокласників та студентів. Подібні акції користуються великим попитом не тільки у підлітків, а й у дорослих, допомагають змінювати погляд на природу через, здавалося, несерйозні заняття.

За останні 30 років людство витратило третину наявних на Землі ресурсів. З кожним роком споживання ресурсів збільшується на півтора відсотка. Тому такого важливого значення набуває економія природних ресурсів, пошуки альтернативних ресурсів, вторинна переробка сировини. Існує багато способів використати ті чи інші відходи. Наприклад, перетворити їх на предмети мистецтва. Тож напередодні Всесвітнього дня рециклінгу, який відзначають 15 листопада, в Орхуському центрі екологічної інформації розпочала роботу персональна виставка майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Світлани Шерстюкової «Творчий калейдоскоп».

Майстриня створює картини, прикраси та поробки, поєднуючи традиційні й сучасні техніки і технології декоративно-ужиткового мистецтва з авторськими прийомами роботи. На виставці представлені 15 картин, виконаних з соломки, сухоцвітів, яєчної шкарлупи тощо. Зазвичай, всі ці матеріали є сміттям, яке шкодить довкіллю, але у добрих руках майстрині вони отримали друге життя.

Запрошуємо переглянути виставку.

Марина Григор’єва,
відділ документів із економічних,
технічних та природничих наук