Діяльність центру

«Толерантність = людяність»

У зв’язку з повномасштабною війною росії проти України зростає кількість громадян з інвалідністю. Серед них є діти. Тому сьогодні важливо дізнаватись більше про людей з особливими фізичними потребами. Так ми, дорослі, станемо більш толерантними та знайдемо правильну відповідь, коли діти запитають нас про людей з обмеженими фізичними можливостями.

Психологи радять не заглиблюватись в пояснення причин інвалідності. Потрібно пояснити, що діти з особливими фізичними потребами граються в ті ж самі ігри, що й звичайні діти, люблять складати конструктори та пазли, мають серед улюблених іграшок ляльки та м’ячі, «зависають» у планшетах… Правильно буде розказати дитині про те, що полегшує життя людям з особливими фізичними потребами. А ще краще – завітати з малечею до обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського і наочно показати кнопку виклику для користувачів з інвалідністю та пандус, книги зі збільшеним шрифтом, шрифтом Брайля та аудіокниги, монітори-лупи (прилади для збільшення друкованого тексту) та тренажери для поліпшення зору. До того ж у фонді відділу абонемента маємо цікаві дитячі книги, які навчать добру та толерантності.

Одна з таких книг «Комп і компанія» Анни Коршунової. Головного героя твору Владика, який виріс у місті і не уявляє життя без ґаджетів, батьки відправляють на канікули у село. Хлопець там знайомиться з однолітками, серед яких Квітик (Вітя Квітка), який мріє навчитися ходити. «У мене ДЦП, це з дитинства, але якщо дуже старатися, то все вийде. Мама й старається, на двох роботах працює, городів понабиралася, щоб мене по санаторіях возити… Мені й операцію минулого року зробили…», – розповідає Вітя новому знайомому. На допомогу Квітику прийдуть справжні друзі та кінь Михайло Іванович. Це видання може стати для підлітка першим кроком до усвідомлення переваг «живого» спілкування. Крім того, твір показує позитивний приклад адаптації дітей з особливими фізичними потребами до повноцінного життя в суспільстві та їхнього спілкування зі звичайними дітьми, допомагає формуванню поняття рівності й взаємоповаги у таких стосунках.

Запрошуємо почитати разом з дитиною «Комп і компанія» Анни Коршунової! Книга знаходиться у фонді відділу абонемента.

Наталія Білаш,
завідуюча відділом абонемента