Діяльність центру

Долаймо бар’єри!

Щороку на початку грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день інвалідів. Для бібліотекарів відділу абонементу це стало ще одним приводом зустрітися з членами кропивницького відділення Українського товариства сліпих.

Часто людей з інвалідністю або жаліють, або надмірно героїзують, іноді сприймають як безпорадних та залежних від інших. Наша зустріч була присвячена не проблемам, а навпаки можливостям людей з інвалідністю і пройшла під девізом «Долаймо бар’єри!».

Нікого не залишили байдужими голосні читання оповідання Джоанн Харріс «Віра і Надія йдуть магазинами». Події відбуваються в Англії. Головні героїні Віра і Надія – дві милі бабусі, які мешкають у Барнслі в будинку для літніх людей. У кожної є мрія. Для Надії – це бажання прочитати «Лоліту» Володимира Набокова, а для Віри – придбати гарні червоні туфлі з рекламного журналу. Але… Одна з бабусь – незряча, друга – пересувається в інвалідному візку. Проте мрії набагато сильніші за перепони. Щоб втілити свої плани, жінки наважуються на втечу…

Огляд книги Сергія Жадана «Антена» також зацікавив всіх присутніх. У віршах з цієї збірки переплелися долі мешканців Сходу та бійців Збройних сил України, любов до України та філософія життя…

Пізнавальним був огляд нових газет та журналів, адже цьогоріч відділ абонемента отримує понад 50 назв періодичних видань! Ось так чудово пройшла зустріч до Міжнародного дня інвалідів і Дня Збройних сил України для членів УТОСу та бібліотекарів відділу абонемента.

Наталія Білаш,
завідуюча відділом абонемента