Діяльність центру

Люди дощу
(до Всесвітнього дня поширення інформації про проблему аутизму)

Їх називають людьми дощу. Для них не існує звичних норм, вони цікавляться іншими речами, мають свій власний світ. Але їм дуже потрібна підтримка та розуміння у нашому звичайному світі.

Щорічно на початку квітня відзначається Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму. До відзначення цього дня наше місто та найбільша книгозбірня області – обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського вперше долучилися ще у 2016 році. Стартувала акція «Кіровоград у блакитному». В той день в нашій бібліотеці пройшла низка майстер-класів для дітей з особливими фізичними потребами, флешмоб з блакитними повітряними кульками, розважальна програма з аніматорами.

Коли дитині в Україні ставлять діагноз «аутизм», часто батьки та оточуючі сприймають це як вирок. Однак з таких особливих малюків виріс не один геній, серед них Альберт Ейнштейн, Ісак Ньютон, Чарльз Дарвін, Амадей Моцарт, Вуді Аллен, Вірджинія Вульф, Білл Гейтс, Авраам Лінкольн, Ганс Християн Андерсен… Адже більшість аутистів, попри свою відстороненість від оточуючих та несприйняття реальних подій, геніальні у тому, що їм подобається.

Головний герой роману Джоді Піколт «Останнє правило» Джейкоб – хлопчик-підліток із синдромом Аспергера (аутизм). Він не в змозі стежити за перебігом думки інших людей і не може нормально говорити. Як і більшість дітей із цим захворюванням, Джейкоб зосереджений лише на одному якомусь занятті. В даному випадку це вбивства, а точніше – судовий аналіз. Підліток завжди опиняється на місці злочинів (за допомогою поліцейського сканера, встановленого в його кімнаті) та розповідає поліцейським, що їм слід зробити і завжди має рацію. Одного разу мертвим знаходять його вчительку, до Джейкоба з допитом приходить поліція. І хлопчина вже – головний підозрюваний у вбивстві своєї наставниці! Невже юнак вирішив вступити у гру із правосуддям?

Роман Марка Геддона «Загадковий нічний інцидент із собакою» – «особлива» книга про «особливу» дитину. Світ п’ятнадцятирічного Крістофера Буна, хлопчика із синдромом Аспергера, обмежений власним будинком, школою для дітей з особливими фізичними потребами та найближчими сусідами. Найбільше в світі йому подобається математика – за її логічність, собаки – за зрозумілість їх чотирьох емоцій та зоряне небо – за його незмінність і передбачуваність. Він підфарбовує червоним різнокольорову їжу і не зносить обіймів навіть власних батьків, бо будь-які доторки викликають у нього страждання. Крістофер обожнює Шерлока Холмса і, як справжній детектив, розпочинає розслідування вбивства сусідського пуделя. Головний герой відважиться на мандрівку, що переверне життя його та його батьків.

Книги Джоді Піколт «Останнє правило» та Марка Геддона «Загадковий нічний інцидент із собакою» є у фонді відділу абонемента. Цікаві життєві історії не залишить вас байдужими.

Наталія Білаш,
завідуюча відділом абонемента