Хроніка культурного життя Кіровоградщини​

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за листопад 2024 року

Загальні питання

Щоденно о 9 годині ранку – Всеукраїнська хвилина мовчання за усіма загиблими, як військовими, так і цивільними, через вторгнення росії в Україну.

01 листопада, презентували у Кропивницькому можливості молодіжного простору «WAVE», який знаходиться у приміщенні міської станції юного техніка. Простір створили в межах програми «Розширення можливостей для дітей і молоді через навчання, розвиток навичок та UPSHIFT», яку реалізує ГО «СКЦ «Задзеркалля» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KFW. В межах заходу відбулась панельна дискусія «З молоддю на хвилі».

02 листопада, у літературно-меморіальному музеї І. К. Карпенка-Карого міста Кропивницького відбувся вечір пам’яті поета, журналіста Леоніда Народового та вручення літературно-мистецької премії його імені цьогорічній лавреатці в номінації «Публіцистика» Галині Кузьменко.

Хореографічний ансамбль «Пролісок» повернувся з перемогою із сьомого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. П. Вірського, що відбувся в Києві 3 листопада, на сцені Національного театру опери і балету імені Тараса Шевченка. Ансамбль здобув почесне звання лавреата 1 ступеня за номер «Запорожці» (постановка народного артиста України Віктора Похиленка).

4 листопада, у Кропивницькому вкотре провели мирну акцію «Не мовчи. Полон вбиває» на підтримку полонених захисників Маріупольського гарнізону й інших військових, які перебувають у російському полоні або вважаються зниклими безвісти.

07 листопада, на сцені Театру Корифеїв відбулись урочистості та концертна програма до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Присутніх привітали заступник начальника обласної військової адміністрації, голова обласної ради, директор департаменту культури та туризму обласної військової адміністрації та начальник управління культури і туризму Кропивницького. Кращі працівники сфери культури були відзначені обласними та міськими відзнаками. Фольклорний гурт «Мокоша» Вінницького фахового коледжу мистецтв імені М. Д. Леонтовича (керівник Юлія Васюк) презентував концертну програму.

11 листопада, в Кропивницькому на площі Героїв Майдану, відбувся захід з нагоди другої річниці визволення Херсона від російської окупації. У заході взяли участь представники обласної та міської влади, волонтери та херсонці, які проживають у Кропивницькому з початку повномасштабної війни.

19 листопада, минуло 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. У Кропивницькому, на Алеях Почесних поховань Рівнянського та Далекосхідного кладовищ, вшанували пам’ять загиблих військовослужбовців. Квіти до пам’ятного знаку Алеї почесних воїнських поховань поклали військові, поліцейські, представники обласної та міської влад, служби з надзвичайних ситуацій та кропивничани. В пам’ять про загиблих військовослужбовців на площі перед будівлею Кропивницької міської ради запалили лампади, з яких виставили число 1000.

21 листопада, у Кpопивницькому на площі Гepоїв Майдану відзначили День Гідності та Свободи. Вшанувати одинадцяту pічницю Peволюції Гідності пpийшли пpeдставники обласної та міської влади, військові, гpомадські діячі. До стeли з фотогpафіями та імeнами Геpоїв Нeбeсної Сотні на цeнтpальній площі міста поклали квіти. Пpинесли квіти і до мемоpіальної дошки Віктоpу Чміленку. Пам’ять загиблих Геpоїв вшанували хвилиною мовчання.

21 листопада 2024 року у приміщенні Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського відкрито всеукраїнську пересувну виставку художника і військового Володимира Безрукого «Штрих-код на дверях Часу». На виставці представлені картини, які створені на підручних предметах – старі двері, дерев’яні уламки, кришки з боєприпасів, стенди тощо.

23 листопада, у Кропивницькому, біля памʼятного знаку «Жертвам Голодоморів Україні», що на Фортечних валах, відбувся захід щодо вшанування памʼяті жертв Голодоморів в Україні «Запали свічку памʼяті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів». Представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, силових структур, молодіжних спільнот, релігійних організацій та громадськості поклали тематичні композиції і лампадки до пам’ятного знаку. Духовенство скорботною молитвою вшанувало жертв Голодоморів в Україні.

25 листопада, у Кропивницькому на центральній площі міста, в рамках щорічного міжнародного проєкту «16 днів без насильства», провели просвітницьку акцію «Кропивницький. Життя без насильства». Акція відбулася за участі представників та представниць міської й обласної влади, спеціалізованих служб підтримки постраждалих людей, правоохоронців, громадських організацій, Донецького державного університету внутрішніх справ.

Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського, презентувала книгу «Народні пісні Кіровоградщини» (з колекцій збирачів фольклору). Упорядницею збірника є докторка мистецтвознавства, провідна наукова співробітниця відділу музикознавства та етномузикології Людмила Єфремова. До видання увійшло близько тисячі пісенних творів, зокрема записи, зібрані командою «Баба Єлька» у 124 селах Кіровоградщини.

28 листопада творче об’єднання «Кропива» презентувало допрем’єрний показ вистави «Молочайники». Постановник п’єси – головний режисер Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша, заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк. Вистава відбулася в бомбосховищі.

У Кропивницькому презентували документальний фільм «Шлях воїна». У створенні стрічки взяли участь наші земляки – журналістка, громадська активістка Олена Бринза, яка написала сценарій та оператор Роман Круніч. На перегляд фільму завітали знакові для Кіровоградщини особистості – громадські активісти, волонтери, військові, правоохоронці, а також представники органів влади та місцевого самоврядування.

Кіровоградщина на форумі «Стійкість людини = стійкість системи» отримала відзнаку «Ти як?» за інновації в секторі неформальних послуг з ментального здоров’я (молодь, спорт, культура, економіка), за новаторський підхід та ефективну роботу обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського. Форум організовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я, що надає експертну підтримку «Ти як?», та Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, що здійснює її супровід та впровадження. Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської – здійснює Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за експертної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Форум ментального здоров’я відбувся за підтримки Нідерландів, Канади та Франції.Театрально-концертне життя

Обласна філармонія

  • 100лиця – концерт гурту;
  • «VIRSKY» – концертна програма;
  • Благодійний концеpт гуpтів «YELKA» та «Шум’я»;
  • «Будьте як вдома» – вистава за твором Жана-Марі-Шевре, за участю народної артистки України Ади Роговцевої;
  • «Антитіла» – концерт гурту в межах великого українського туру;
  • Сольний концерт ансамблю «Єлисавет-ретро», під керівництвом Олега Кротова;
  • «Золота доба флейти» – концерт заслуженого артиста України Юрія Шутко та камерного оркестру «Концертіно»;
  • «Якби не ти» – концерт Максима Бородіна;
  • «Берег любові крізь роки» – концерт Іво Бобула та Лілії Сандулеси;
  • «Золоті хіти української естради» – концерт ансамблю «Єлисавет-ретро»;
  • Степан Гіга та гурт «Друзі мої» – концертна програма в рамках Всеукраїнського ювілейного туру;
  • «Пані Кропивницького 2024» – фестиваль жіночої краси та натхнення в межах соціально-благодійного проєкту, організованого Школою моделей «Rimo» під егідою національного комітету «Mrs.Ukraine».

Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Кропивницького

  • «Основний інстинкт» – вистава за участю київських акторів: Ольги Сумської, Наталки Денисенко, Тимура Асланова, Артемія Єгорова, Олени Світлицької, Олексія Яровенка. Режисер: Сергій Санін;
  •  Сольний стендап Антона Тимошенко;
  • «Конотопська відьма» – вистава «Modern Theatre», режисер: Дмитро Рачковський;
  • «На тебе чекає Tinder-сюрприз» – пікантна комедія київського театру «Чорний Квадрат»;
  • «Цирк на дроті» – програма стендап-коміка Фелікса Редьки;
  • «Культурна трансформація в дії: локальний вимір» – регіональний форум до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва;
  • «Афера по-українськи» – вистава-комедія «Modern Theatre»;
  • «Королева загублених ґудзиків» – казка-мюзикл Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка;
  • «Шантрапа» – казка-мюзикл Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка;
  • «Повія» – вистава «Modern Theatre»;
  • «Бракований рай» – прем’єра вистави за п’єсою Сергія Марена;
  • «Острів скарбів» – вистава за твором Р.Стівенсона.

Академічний обласний театр ляльок

  • «Таємниця старовинного годинника» – вистава;
  • «А пісня жива» – вистава;
  • «Казка з чарівної скрині» – вистава;
  • «Солодка казка» – вистава.

Кропивницький муніципальний театр сатири

  • «Ще та сімейка!» – вистава;
  • «Емігранти» – вистава за п’єсою Славомира Мрожека;
  • «Подих кохання» – вистава;
  • «Всупереч і опір» – документальна вистава до Дня пам’яті жертв голодоморів за однойменною книгою Світлани Орел (у волонтерському просторі «KropHub»).


Музейна справа

Музей мистецтв

Виставки, заходи:

  • «Корида» – презентація книги Елеонори Бєльської (творчий псевдонім Олени Баранової), в межах заходу представлено екранізацію однієї з глав книжки у виді короткометражного фільму від творчого об’єднання «Кропива»);
  • «Милий хлопчик» – презентація книги адвокатки та письменниці з Кривого рогу Юлії Етімгер;
  • «Україна починається з тебе!» – виставка художніх творів Тетяни Сніжкової;
  • «Пташка – вісник добра» – виставка творів за підсумками міжнародного онлайн-конкурсу з Петриківського та Самчиківського розпису;
  • «Шлях до перемоги» – виставка художніх творів Василя Муля, присвячена олімпійській чемпіонці Ярославі Магучіх. В експозиції представлено 12 портретів, намальованих кольоровими олівцями на папері, які демонструють яскраві емоційні стани легкоатлетки в різні періоди її спортивної кар’єри;
  • «Її величність – витонченість» – виставка скляних виробів з приватної колекції заслуженого працівника культури України та художнього керівника заслуженого ансамблю народного танцю України «Ятрань», у 1986-2003 роках, Василя Сильвестровича Босого (1942-2022);
  • Віртуальна виставка художніх творів до 60-річчя членкині Національної спілки художників України та майстрині народного мистецтва Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольги Коломієць;
  • Передача другої частини обладнання та інструментарію для лікування онкохворих дітей, придбаного за кошти ХІІІ Великоднього благодійного аукціону;
  • Віртуальна виставка художніх творів до Дня залізничника;
  • «Голод як смертний вирок» – віртуальна експозиція до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні;
  • «Миколай, Рiздво, Новий рiк…» – виставка українських та європейських листівок з приватної колекції Віталія Постолатія.

Майстер-класи

  • «Казковий зайчик» – майстер-клас з образотворчого мистецтва;
  • «Осіння композиція» – виготовлення аплікації з фетру;
  • «Горобина» – майстер-клас із виготовлення закладинки з фетру;
  • «Відбиток осені» – майстер-клас з образотворчого мистецтва;
  • «Совеня» – майстер-клас із виготовлення аплікації з кольорового паперу;
  • «Листопад» – майстер-клас з образотворчого мистецтва;
  • «Мишеня» – аплікація з фоамірану;
  • «Пінгвінчик» – майстер-клас з образотворчого мистецтва.

Обласний краєзнавчий музей

  • «Наші земляки у Першій світовій війні» – лекція старшого наукового співробітника Сергія Мілютіна;
  • «Михайло Брайчевський – видатний дослідник Русі» – тематична лекція, присвячена постаті Михайла Брайчевського – видатного науковця ХХ ст., українського археолога, історика, художника-аматора, поета;
  • Майстер-клас з виготовлення квітів пам’яті, приурочений до 80-річчя вигнання нацистів з України;
  • «Палеонтологічне минуле. Мамонтова фауна» – тематична лекція;
  • «Висвітлення тематики радянсько-афганської війни 1979-1989 років в музейних експозиціях на сучасному етапі» – заняття у рамках науково-методичного проєкту «Музейна школа онлайн»;
  • «Хто такий їжак насправді» –– заняття в межах інтерактивного краєзнавчого проєкту «Музейний урок у школі» для учнів ліцею «Максимум», Кропивницької міської ради;
  • «Музей для всіх» – презентація підсумків проєкту, який реалізувала команда музею в межах програми «Культура без бар’єрів» за підтримки Українського культурного фонду;
  • «Штучний голод 1921-1923 років» – тематична лекція до Дня пам’яті жертв голодоморів;
  • «Ми звинувачуємо: голодомор 1932-33 років» – виставка до Дня пам’яті жертв голодоморів;
  • «Тварини доісторичних часів» – інтерактивна екскурсія.

Художньо-меморіальний музей О. Осмьоркіна

  • Творча зустріч з кропивницькою художницею Ольгою Краснопольською.

Літературно-меморіальний музей І. Карпенка-Карого

  • «Закохані в осінь» – творчий вечір-концерт до 10-річчя музичного гурту «Далі буде»;
  • Вечір пам’яті поета, журналіста Леоніда Народового та вручення літературно-мистецької премії його імені цьогорічній лауреатці в номінації «Публіцистика» Галині Кузьменко.

Меморіальний музей М. Л. Кропивницького

  • «Кропчитання» – читання знакової п’єси у творчості драматурга – «Глитай, або ж павук»;
  • «Творчі стежки Марка Кропивницького» – екскурсія з елементами інтерактиву;
  • «Хенд-мейд цікавинки з фондів меморіального музею імені М. Л. Кропивницького» – відкриття та презентація виставки до Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва;
  • «Про голодомор: видання Кіроворадщини» – виставка до Дня пам’яті жертв голодоморів;
  • «Голодомор: скрижалі пам’яті» – тематичний захід.

Заповідник-музей І. К Тобілевича (Карпенка-Карого) хутір Надія

  • «Закохані у мистецтво» – захід до Всеукраїнського дня працівників культури;
  • «Зустрічі на землі Корифеїв» – інтерактивна екскурсія.

Музей музичної культури ім. Кароля Шимановського

  • «Національні кольори» – концерт, організований спільно з музичними школами міста, школою мистецтв та ГO «Об’єднання поляків «Полонія» ім. Кароля Шимановського».

Музей історії українського хореографічного мистецтва

  • «Про гру фортепьянову, Нейгаузів та інші піаністичні речі…» – захід до Всесвітнього дня піаніста;
  • «Осінні народні традиції в Україні» – тематичний захід в рамках проєкту «Вечорниці в музеї».

Кропивницький фаховий музичний коледж

  • «Голос серця» – концерт-відкриття Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокального мистецтва за участю студентів, випускників та членів журі – народної артистки України Лідії Забілястої, заслуженої артистки України Анастасії Безай, лауреатів міжнародних фестивалів і конкурсів Олександра Безая та Оксани Гопки.

Музична школа №2 імені Ю. Мейтуса

  • «1000 днів стійкості» – всеукраїнська акція пам’яті, присвячена захисникам України.

Обласний Центр народної творчості

  • «Мистецька платформа. Музичні зустрічі» – концертна програма проєкту за участі народного аматорського оркестру народних інструментів Помічнянського міського Палацу культури під керівництвом Олександра Міркунова;
  • «Події, що нас змінили…» – віртуальна фотовиставка з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи;
  • «Весілля свічки» – відеофільм, який презентує відтворення одного з найдавніших свят осіннього циклу в рамках проєкту «Народні звичаї та обряди»;
  • «Фото, народжені війною» – віртуальна фотовиставка;
  • «Художня галерея «Дивосвіту Кіровоградщини» – виставка в рамках відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва;
  • «Молоді творці європейської спадщини» – дослідження в рамках міжнародного проекту «Спадщина маршрутів, мереж і з’єднань»;
  • Онлайн-зустріч заслуженого майстра народної творчості України Валентини Добровольської та учнів гуртка «Етно-арт» ЦЕВ «Натхнення «КЗ» Ліцей «Максимум» Кропивницької міської ради» з професоркою килимарства національної школи мистецтв Марією Даніелою Іванушею (м. Ботушань, Румунія);
  • «Мистецька платформа. Музичні зустрічі» – концертна програма за участі співаків-аматорів Покровського сільського Будинку культури-філії комунального закладу «Бережинський Центр культури та дозвілля» Первозванівської сільської ради.

Туристично-інформаційний центр

  • «Про місто» – пʼята краєзнавчо-туристична зустріч з Володимиром Поліщуком;
  • «Вишиваю мрії» – виставка робіт від майстринь Анни Маринич та Наталії Курскової з нагоди Міжнародного дня вишивальниць;
  • Тематичний квіз до Гелловіну.

Фестивалі

  • «Голос серця» – VІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокального мистецтва відбувся у Кропивницькому музичному фаховому коледжі. Захід тривав у режимах офлайн та онлайн одночасно, за участю 71 мистецького закладу освіти з Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Одеської та Черкаської областей;
  • «Пані Кропивницького 2024» – фестиваль жіночої краси та натхнення в межах соціально-благодійного проєкту, організованого Школою моделей «Rimo» під егідою національного комітету «Mrs.Ukraine».

Етнолабораторія «Баба Єлька»

  • Творчий майстер-клас з вибійкарства;
  • Екскурсії для студентів та учнів навчальних закладів міста.

«Гончаренко Центр Кропивницький

  • «Місце сили: пошук та гармонія» – арт-терапевтична зустріч з психологинею Людмилою Друзь в межах проєкту «Одна для одної»;
  • «Музична терапія» – творча зустріч з гуртом «Анатомія стихій»;
  • «Матриця долі кожного та кожної» – зустріч з психологинею Галиною Кляхіною.

 

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Масові заходи:

  • «Подорож землею» – інтерактивне заняття;
  • «Роблю Кропивницький Здоровим» для батьків та родичів алко- та наркозалежних людей – лекція-тренінг від ГО;
  • «Вітрила» – засідання творчого об’єднання;
  • «Кіоск» – фільм в рамках мандрівного фестивалю «Docudays UA»;
  • «Туристичний» – квест;
  • «Осіння галявинка» – майстер-клас;
  • «Вивчаємо власне тіло» – майстер-клас;
  • «Тіло людини» – бесіда;
  • «Активне та здорове довголіття» – виставка;
  • «Тетріс» – бібліотека настільних ігор;
  • «Вимоги безпечної експлуатації систем газопостачання устаткування житлових і громадських будинків, промислових і сільськогосподарських підприємств, котелень підприємств комунально-побутового обслуговування виробничого характеру» та «Безпечна експлуатація опалювальних водогрійних котлів в зимовий період» Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці – інформаційний навігатор з питань праці;
  • «Вчитель» – гра;
  • «Про насіння та садивний матеріал» – школа досвідченого споживача;
  • «Пневмонія – від звичайної застуди до запалення» – інформаційна зустріч;
  • «День в історії» – круглий стіл;
  • «Зустріч з письменником Костянтином Ватульовим» – тематична зустріч з членами Українського товариства сліпих до Міжнародного дня незрячих;
  • «Осінні фантазії» – майстер-клас;
  • «Виготовлення паперових виробів» – майстер-клас;
  • «Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку» – вулична акція;
  • «Міжнародний день енергозбереження» – екологічна вулична акція;
  • «Я був поляком – громадянином України» – виставка;
  • «Символ мудрості – сова» – майстер-клас;
  • «Маленькі модники і модниці» – майстер-клас на розвиток дрібної моторики;
  • «Спритні козачата» – гра;
  • «Природні явища» – бесіда;
  • «Гастротуризм» – засідання інформаційно-туристичного клубу «Attractive Krop»;
  • «Мені подобається Польща – 2024» – конкурс рецитацій;
  • «Осінній листочок» – майстер-клас;
  • «Ріка» – засідання розмовно-інтеграційного клубу;
  • «Листівка «Квіточка»» – майстер-клас;
  • «Живуть студенти весело!» – інтерактивний захід;
  • «Скелі Довбуша» – віртуальна екскурсія;
  • «Чи знаєш ти?» – інтерактивне заняття;
  • «Я люблю Польщу» – відкриття виставки;
  • «Живу – завдяки тобі» – презентація фотовиставки;
  • «В пошуках бібліотечних скарбів» – квестова гра;
  • «Веселий гарбузик» – майстер-клас;
  • «Кольоровий Вибух» – майстер-клас з нетрадиційного малювання фарбами;
  • «Тварини готуються до зими» – бесіда;
  • Відеоперегляд до Дня Гідності;
  • «Відчуй себе дизайнером» – батьківський клуб;
  • «Анжела» – творча зустріч;
  • «Ми гідні нашої свободи» – тематичний захід;
  • «Вежа» – бібліотека настільних ігор;
  • «Штрих-код на дверях часу» – виставка;
  • «Пазли «Веселі тваринки»» – гра;
  • Олена Баранова і Алла Диба – діалог;
  • «Attractive Krop» – засідання інформаційно-туристичного клубу;
  • «На перехресті любові і війни» – творча зустріч з Тетяною Дробіною;
  • Засідання парламенту дітей;
  • «Боротьба з тютюнокурінням» – інформаційна зустріч;
  • «Час відмовитися від тютюну» – вулична акція;
  • «Підставка-органайзер» – майстер-клас;
  • «Підставка-органайзер» – крафтова майстерня в рамках проєкту «Простір дружній до дитини»;
  • «Голодомор» – лекція;
  • «Знайди пару» – гра;
  • «Гарбузова майстерня» – майстер-клас;
  • «Історія краю в іменах». Легенди театральної сцени. Ч. 4 – клуб;
  • «Довженко» – зустріч;
  • «Листівка «Пори року»» – майстер-клас;
  • «Знайомство з Гарбузом: символом осені» – бесіда;
  • «Фахова література на допомогу медику» – день спеціаліста;
  • «Каземіра Адамська» – зустріч;
  • «Дуаліті» – бібліотека настільних ігор;
  • «Наші. Код успіху» – презентація книги О. Баранової;
  • «Захисники Кропивницького» – гра-симуляція;
  • «Малювання крапочками» – майстер-клас;
  • «Кумедні звірі» – майстер-клас;
  • «Сувеніри 3D-ручкою» – майстер-клас;
  • Засідання Робоклубу;
  • «Люблю вчитись, слухати» – інтерактивне заняття в рамках проєкту WWO’s Element of Play;
  • «Навчаємось, граємось» – інтерактивне заняття.

Навчальні заняття (тренінги, семінари):

  • «Електронний каталог» – тренінг;
  • Науково-методичний семінар для керівників гуртків національно-патріотичного напрямку;
  • «Основи комп`ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет. Електронне урядування» – тренінг для літніх користувачів за темами;
  • «Робота з відеоредактором для створення роликів та буктрейлерів»;
  • «Створення логотипів та буклетів в графічному редакторі Canva»;
  • «Сервіси електронного урядування. Портал «Дія. Освіта»»;
  • «ChromJunior» – засідання-тренінг освітнього простору;
  • «Арттерапія в роботі психолога»;
  • «Перша домедична допомога»;
  • «Електронні медичні сервіси»;
  • Розмовний клуб англійської мови з Біллом Томсоном;
  • «Вивчаємо англійську разом» – англійська для ВПО;
  • «Англійська на кожен день»;
  • «Німецька для початківців»;
  • «Французькомовний клуб»;
  • «Англійська для держслужбовців».

Книжкові виставки:

  • «Золота казка осені»;
  • «Куди піти та що подивитись. Музеї міста Кропивницький»;
  • «Ендокринне здоров’я: що потрібно знати»;
  • «Представник літературної епохи Просвітництва – Фрідріх Шиллер»;
  • «Стрес та імунітет»;
  • «Самобутній майстер гумору й сатири»;
  • «Толерантність – запорука успіху»;
  • «Країна нескорених»;
  • «Життя без насильства»;
  • «Людина має право знати»;
  • «Ми є – ми рівні»;
  • «Від революції Свободи до революції Гідності»;
  • «Голодомор в Україні»;
  • «Дзвони голодної смерті»;
  • «Голодомор на теренах краю»;
  • «Келих…Кухоль… Філіжанка…»;
  • «Книги знають усе»;
  • «Енциклопедична скарбниця»;
  • «Книжковий глобус»;
  • «Бібліографія – ключ до книжкового всесвіту».

Віртуальні книжкові виставки:

  • «Книжковий ХІТ за листопад»;
  • «Чужий» Сергій Гридін – огляд книги на Фейсбук;
  • «Келих…Кухоль… Філіжанка…».

Віртуальні медіапроекти:

  • «Дати. Люди. Події. Листопад 2024»;
  • «Хмарні технології ІТ 2023-2024»;
  • «Вони першими ринулись в бій».

Прямі ефіри та відео:

  • «Микола Тупчієнко. «Мистецтво на фронтирі: скіфський і нескіфський світ»»;
  • «Микола Тупчієнко. «Скіфський звіриний стиль»»;
  • «Віртуальна книжкова полиця»;
  • «Безпечна експлуатація газових та водогрійних котлів»;
  • «Пневмонія – від звичайної застуди до запалення» – інформаційна зустріч з Надією Оперчук;
  • «Про насіння і садивний матеріал»;
  • «Боротьба з тютюнокурінням» – інформаційна зустріч;
  • «Творча зустріч з Анжелою Савченко»;
  • «Штрих-код на ДВЕРЯХ Часу» – пересувна виставка;
  • «Ми гідні нашої свободи» – тематичний захід;
  • «На перехресті любові і війни» – творча зустріч з Тетяною Дробіною;
  • «Лекція головної державної санітарної лікарки Надії Оперчук до Міжнародного дня відмови від паління»;
  • «Діалог Алли Диби та Олени Баранової»;
  • «Слухаємо та читаємо»;
  • «Олександр Житков та Дмитро Кобзар «Голод і Голодомор. Книги і дослідники»».

Обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

Масові заходи:

  • «Вільні творити майбутнє» – урок гідності до Дня Гідності та Свободи, в рамках бібліопроєкту «Патріотичні діалоги «Україно, ми – дочки твої й сини»»;
  • «Гуманна педагогіка» – мотиваційна зустріч педагогів спільно з Центром розвитку людини та сім’ї «Сонячний Зайчик»;
  • «Осіння фантазія» – майстер-клас з техніки імітації вітражу спільно з Центром «ЯМаріуполь»;
  • «16 днів проти насильства» – інформаційна бесіда (спільно з фахівцями сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»;
  • «Життя без страху: об’єднані проти насильства» – інформаційна година спільно з працівниками Кропивницького відділу безоплатної правничої допомоги;
  • «-zart» означає «ніжність» – арт-діалог до 305 річчя з дня народження В.А. Моцарта;
  • «Чому Кропивницький?» – краєзнавча гра-розслідування;
  • «Право на шедевр: кому і як належать витвори мистецтва» – інфогодина;
  • «Від Геловіну до Велесової ночі» – квест;
  • «Рятувальна місія: приборкати вогонь» – квест;
  • «Моя безпека в моїх руках» – квест;
  • «Пуантилізм» – майстер-клас в рамках бібліопроєкту «Творча Бібліонеділя»;
  • «Петриківський розпис» – майстер-клас;
  • «ОбійМи!» – арт-коворкінг;
  • «Паперові журавлики в техніці оригамі» – майстер-клас;
  • Дебатний турнір із політичних реформ серед старшокласників закладів загальної середньої освіти спільно з регіональним координатором ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка»;
  • «Голодомор на Кіровоградщині: ціна відчаю і виживання» – зустріч із старшим науковим співробітником Державного архіву Кіровоградської області Д. Кобзарем;
  • Презентація книг із циклу «Книжкова прем’єра»:
  • «Намальована Діана» Аліни Шевченко;
  • «Перлини моїх снів» – презентація збірки поезій Юлії Хандрожинської;
  • «Питання осені» – поетичний літературник Марини Єрмолаєвої та Констянтина Ватульова.
  • «Андріївські вечорниці» – захід в рамках етнографічно-культурологічного бібліопроєкту «Етнохата»;
  • «Свято на Андрія» – пізнавально-розважальна програма;
  • «УПА – символ нескореного духу» – історичний екскурс;
  • «Новинки ШІ» – майстер-клас;
  • «Мафія» – гра;
  • «Миколая зустрічай, ЗСУ допомагай!» – благодійна акція.

Заняття із психосоціальної підтримки (спільно з волонтерами Товариства червоного хреста України):

  • «Ігри для сміливих думок» – інформаційна сесія з елементами творчості;
  • «Аромати настрою» – інформаційна сесія з елементами творчості;
  • «Мистецтво переконання» – інформаційна сесія з елементами творчості;
  • «Страх. Як ми його відчуваємо» – інформаційна сесія з елементами творчості;
  • «Зустріч із собою» – заняття з елементами тілесно-орієнтованої терапії спільно Дмитром Полуднем, (3 заняття).

Кіноп’ятниця:

  • «Гаррі Поттер та філософський камінь» – перегляд фільму.

Обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка

Масові заходи:

  • «Вікенд з бібліотекою» – цикл заходів;
  • «Я+мама+тато=Книга» – сімейний ігровий майданчик;
  • «Букняшки» – розвиваючі заняття для дітей в рамках клубу;
  • «#Читаймо» – щотижневі випуски на Ютуб каналі бібліотечного інтернет-проєкту;
  • «Казки, які лікують» – захід із циклу «Ментальне здоров’я»;
  • «Розмовляємо та удосконалюємо знання української мови» – заняття в рамках мовного простору;
  • Заняття з психо-соціальної підтримки від волонтерів Кіровоградської обласної організації Тов. Червоного Хреста України;
  • «Ясниця» – засідання дитячої літературної студії;
  • «Habit-time для малюків за методикою Монтессорі» – заняття за участю Монтессорі-центру «Ладушки».

BiblioHab «11 +»:

  • «Game Land» – розваги та настільні ігри для підлітків;
  • Недільний кінопоказ.

Заняття бібліотечного клубу з настільного хокею:

  • «Магія спорту».

Медіа продукти:

  • «Знайома та незнайома література» – літературний екскурс;
  • «Знайомство з новою книгою»;
  • «Знай наших» – виставка літератури.

До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва:

  • Зустріч з письменницею та поетесою рідного краю Антоніною Царук;
  • «Творчі зустрічі у бібліотеці_на_Шевченка».

До Міжнародного дня толерантності:

  • «Толерантність це…» – година міркування;
  • «Чи толерантна ти людина» – експрес-інтерв’ю;
  • «Толерантні ми – толерантне суспільство» – книжкова виставка.

Четверговий сторітеллінг:

  • «Гарбузовий рік» К. Бабкіна.

До Всесвітнього дня дитини:

  • Виставка дитячих малюнків від арт-простору «Сова».

Творча студія майстер-класів «Хобі-територія»:

  • «Орігамі-це цікаво і легко!» – майстер-клас.

Акція «16 днів проти насилля»:

  • Зустріч з офіцерами патрульної поліції м. Кропивницького.

До Дня Гідності та Свободи:

  • «Від Революції Гідності до Свободи» – книжкова виставка;
  • «Дорога до свободи» – патріотичний екскурс;
  • «Лиш той життя й свободи вартий, хто йде щодня за них у бій» – година спілкування;
  • «Розповіді для дітей про героїв фронту і тилу» – читання і обговорення книги.

До Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні:

  • «У вічному часі» – книжкова викладка;
  • «Запали свічку пам’яті» – акція.

Захід з серії «Маленьким про великих»:

  • «Леонардо да Вінчі. Чоловік в броньованому костюмі»;
  • «У чаклунському лісі» – презентація книги Тамари Журби.

Заняття для користувачів в рамках ITбібліошколи для дітей:

  • «Як уникати кіберзагроз та захищати свої дані»;
  • «Вчимося працювати з текстовими редакторами та електронними таблицями».

Заняття в рамках курсів з комп’ютерної грамотності від Code Club Кропивницький:

  • Інтернет. Поняття браузера. Фінальне тестування. Вручення сертифікатів;
  • Навчання мові розмітки веб-сайтів HTML/CSS;
  • Організація робочого місця. Комп’ютер, його будова та призначення.

Засідання Батьківського клубу:

  • «Читання у житті дитини»;
  • «Чому важливо зберегти довкілля?»;
  • «Кожна дитина має свої права»;
  • «Народні традиції в сім’ях».