Хроніка культурного життя Кіровоградщини​

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за лютий 2024 року

Загальні питання

Щоденно о 9 годині ранку – Всеукраїнська хвилина мовчання за усіма загиблими, як військовими, так і цивільними, через вторгнення росії в Україну.

В обласному центрі погасили нову марку «Укрпошта завжди разом з вами» до 30-річчя підприємства. Її присвятили працівникам пошти. Марка є продовженням серії «Героїчні професії». Поштовий блок складається з двох марок: «Укрпошта доставляє» та «ЗСУ перемагають». На них зображено пересувне відділення Укрпошти, яке приїхало в населений пункт відразу після його звільнення Збройними силами України. Художник поштового блоку, конвертів та штемпелів «Перший день» – Віктор Грудаков. Дизайн штемпелів спецпогашення – Оксани Шуклінової.

6 лютого, організація Ukraїner презентували шосту серію спецпроєкту «Підрозділи перемоги». У цій серії розповіли про кропивницький 3-й полк Сил спеціальних операцій ЗСУ, особливості їх підготовки та участь у російсько-українській війні. Презентували відео на офіційному Youtube-каналі Ukraїner.

7 лютого, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулась презентація книги письменниці, очільниці Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ» Ольги Полевіної «Володарі скрипкового ключа», що свого часу стала переможцем Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Книга видана за кошти обласного бюджету у рамках комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства, інформаційної сфери та книговидання.

15 лютого, у Кропивницькому відбулась урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам. У такий спосіб вшанували учасників бoйoвих дій на теритoрії інших держав та відзначили 35-ту річницю виведення радянських військ з Республіки Афганістан. Участь у заході взяли посадовці, правоохоронці, військові і представники ветеранських oрганізацій.

15 лютого, у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького відбулися ХVІІ обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання, присвячені пам’яті знаного в Україні вченого-літературознавця, краєзнавця, члена Національної спілки письменників України, заслуженого працівника освіти України, доктора філологічних наук, професора Леоніда Васильовича Куценка. Цьогорічні читання за темою «Апостол націотворення» присвячені 210-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Найстарша книгозбірня Кропивницького – обласна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського відзначила 15 лютого 125 років від дня заснування. До заходів з нагоди святкування ювілею долучилися: начальниця відділу з політики безбарʼєрності, гендерної рівності та ментального здоровʼя МКІП України Леся Хемраєва та в. о. генерального директора Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого Олег Сербін. Від імені Міністерства вручено подяки колективу книгозбірні за вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм. Також подяку отримала директорка Департаменту культури та туризму Кіровоградської ОДА Уляна Соколенко.

До ювілею обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського у Кропивницькому «Укрпошта» випустила дві марки, конверт та листівку. На марках зображені фасад та старовинні експонати бібліотеки.

20 лютого, у Кропивницькому, на вшанування пам’яті про Героїв, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України сьогодні, містяни поставили запалені лампадки до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та меморіальної дошки Героя України Віктора Чміленка. У заході взяли участь начальник Кіровоградської ОВА, голова Кіровоградської обласної ради, керівництво правоохоронних і військових структур, та представники ветеранських організацій. Літію за душами загиблих Героїв Небесної сотні відслужив архієпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк спільно зі священнослужителями Римо-Католицької та Греко-Католицької церков. Цього ж дня, на площі перед міською радою, відбулася тиха акція «Янголи пам’яті». Кропивничани розвішали на ялини паперові ангели – символ чистих душ Героїв, які віддали життя за вільну і незалежну Україну.

Регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза.Кропивницький» організував офлайн-проєкт «Медіашкола» – безоплатну школу журналістики для студентів. Спікерами і спікерками стали журналісти, які працюють у регіональних топ-виданнях. Перше заняття Медіашколи було присвячене людяній журналістиці. Редакторка «Гречки» Анастасія Дзюбак розповідала, як писати для людей і про людей, а журналістка видання Ірина Требунських – про те, як не поширювати через медіа дискримінацію у суспільстві.

23 лютого, в обласному краєзнавчому музеї, напередодні десятої річниці війни та другої річниці повномасштабного вторгнення росії, відбулось урочисте спецпогашення поштового блоку «І буде весна!». Блок містить марки, на яких зображено знакові світлини воєнного часу. Поштовий випуск складається з марок: «Захоплення аеропорту «Бельбек». Севастополь, 2014 р.»; «Кохання не спинити! Харків, 2022 р.»; «Світло переможе! «Азовсталь». Маріуполь, 2022 р.»; «Руки піхотинця. Бахмут, 2023 р.». Таким чином вшановується героїчний спротив Українського народу російському агресору. У процедурі спеціального погашення поштового блоку в залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, присвяченому подіям російсько-української війни, взяли участь начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович, перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк, очільниця Кропивницької дирекції «Укрпошти» Тетяна Капустіна, директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко, начальник Кропивницького міського ТЦК та СП Владислав Зуєв.

24 лютого, в Кропивницькому, в день другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, вшанували воїнів, які загинули під час визвольної війни. Урочистий захід відбувся на Меморіальному комплексі «Фортечні вали». Участь в покладанні квітів і поминальних заходах взяли представники місцевої влади, ветерани, працівники правоохоронних органів, а також військовослужбовці і небайдужі городяни. Хвилиною мовчання вшанували загиблих захисників та цивільних українців на Алеях почесних воїнських поховань на Далекосхідному кладовищі та Рівнянському цвинтарі.

Хоровий колектив «Лiлея» комунального закладу «Знам’янська спецiальна школа Кiровоградської обласної ради» вiдзначено дипломом за II мiсце в номiнацiї «Музичне мистецтво» у Всеукраїнському мистецькому проєктi «ГАМА» з пiснею «Барви рiдної землi».

29 лютого, відбувся очний тур обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2024» за туристсько-краєзнавчим та військово-патріотичним напрямами позашкільної освіти. За підсумками двох заочного і очного турів були визначені переможці:

– І місце за туристсько-краєзнавчим напрямом виборов Михайло Живолупа, керівник гуртка «Археологічне краєзнавство» КЗ«Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді»;
– III місце з військово-патріотичного напряму – Роман Засядьвовк, керівник гуртка «Джура» КЗ «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».
– I місце з військово-патріотичного напряму Чернолуцький Дмитро, керівник гуртка «Сокіл» («Джура») професійно-технічного училища №36 селище Новгородка та керівник гуртка «Сокіл» («Джура») ЦДЮТ Долинської міської ради;
– II місце з військово-патріотичного напряму Губль Олена, керівник гуртка козацько-лицарського виховання «Джура» БДЮТ Олександрійської міської ради;
– II місце з туристсько-краєзнавчого напряму Татарін Артем, керівник гуртка «Туристи-пішоходи» БДЮТ Олександрійської міської ради.

Театрально-концертне життя

  • Благодійний рок-концерт триб’ют-гурту «Stormbringer», присвячений творчості рок легенд «Deep Purple», «Rainbow», «Led Zeppelin» на підтримку 246 батальйону, 126 ОБТРО, відбувся у залі Федерації профспілок.

Обласна філармонія

  • «Третій – зайвий» – вистава-комедія;
  • «Yaktak» – концерт українського співака і автора пісень Ярослава Карпука;
  • «Разом до Перемоги» – концертна програма гурту «Без обмежень»;
  • «Чоловік моєї дружини» – вистава-комедія за участі київських акторів: Олесі Жураковської, Володимира Горянського, Дмитра Лаленкова;
  • «Harry Potter: музика з фільмів у виконанні Оркестру»;
  • «2 роки незламності» – концертна програма;
  • «Музика для зцілення душі» – концертна програма Євгена Хмари;
  • «All you need is love» – концертна програма за участю солістів філармонії та дитячих творчих колективів;
  • «Global talent Ukraine» – фестивальна програма;
  • «Michael Jackson» – музика у виконанні симфонічного оркестру;
  • «Курган & Agregat» – концерт;
  • «Радіопромінь» – концерт-презентація нового альбому гурту «Жадан і Собаки» в рамках благодійного зимового туру містами України.
  • Інтерактивна програма за участю ансамблю «Єлисавет-ретро» у Великовисківському СБК;
  • «100лиця» – концерт гурту в межах туру містами України.

Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Кропивницького

  • «Обережно-жінки» – комедія ( режисер Андрій Курейчик);
  • «Позичений чоловік» – вистава за однойменним романом Євгена Гуцала;
  • «Мистецтво лікує» – проєкт, покликаний допомогти військовим якнайшвидше відновитися після поранень, учасники проєкту опрацьовують п’єсу Марка Кропивницького «Дай серцю волю, заведе в неволю»;
  • «Марко Лукич» – імерсивна вистава за п’єсами М. Л. Кропивницького;
  • «Попелюшка» – вистава;
  • «Секс на пляжі – не тільки коктейль» – вистава театру «Чорний квадрат»;
  • «Квіти з-під завалів» – моновистава Михайла Кукуюка;
  • «Основний інстинкт» – вистава за участі київських акторів: Тарас Цимбалюк, Антоніна Хижняк, Артемій Єгоров, Анна Саліванчук, Наталка Денисенко;
  • «Україна понад усе» – театралізований вечір єдності;
  • «Пригоди короля Дроздоброда» – вистава за твором Богдана Стельмаха;
  • «Шерлок» – вистава-фентезі від Сучасного театру.

Академічний обласний театр ляльок

  • «Чарівні дарунки феї Веселунки» – музична інтерактивна казка з ростовими ляльками;
  • «Пригоди Зайчика або Листи Санта Клаусу» – театралізована програма Я. Дьоміної для вихованців дошкільного закладу у селищі Смоліному, що у Новоукраїнському районі;
  • «З Україною в серці» майстер-класи з виготовлення патріотичних листівок-сувенірів для захисників України.
  • Читання п’єси «Майдан inferno або Потойбіч пекла» відомої української драматургині та літературної діячки Неди Нежданої. Режисер проєкту – Анатолій Левченко.

Кропивницький муніципальний театр сатири

  • «Мазальтов! Хай вам таки щастить!» – лірична комедія за п’єсою О. Володарського.

Музейна справа

Музей мистецтв

Виставки, заходи:

  • «Барвиста краса» – виставка художніх робіт родини митців: Олександра Брітцева та Неллі Кірман;
  • «I кожна мить щаслива» – виставка мистецьких творiв до Дня закоханих;
  • «Berehynya» – культурний проєкт, присвячений українським жінкам, що вершать історію з давніх часів до сьогодення;
  • «Магія котів» – віртуальна виставка до Дня кота у Європі;
  • «Хазяйка крамниці» – презентація книги Валерія М’ятовича;
  • Подкаст, присвячений Дмитру Гайдамаці з нагоди 140-річчя створення першого професійного українського театру;
  • «Янгол з наплічника» – поетично-музичний перфоманс: поезія Надії Гармазій в інтерпретації композитора і виконавця Дмитра Дороша;
  • Презентація Залу Пам’яті «Memory Hall» до 2-ї річниці повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну;
  • «Проживання втрати» – психологічна бесіда з письменницею з Вікторією Шкабой у межах заходів з ментального здоров’я.

Майстер-класи

  • Майстер-клас з образотворчого мистецтва;
  • Виготовлення сувенірів з фетру та паперу;
  • Майстер-клас з арт-терапії.

Обласний краєзнавчий музей

  • «Стилет чи стилос?» – захід з нагоди Дня народження Євгена Маланюка;
  • «Птахи нашого краю» – тематична зустріч з краєзнавцем, автором фотовиставки Сергієм Гейком;
  • «Знайди бурозубку» – квест;
  • Презентація нових логотипів краєзнавчого музею, його відділів та філій: заповідника-музею Івана Тобілевича (Карпенка-Карого) «Хутір Надія»; меморіального музею Марка Кропивницького; музейно-природничого заповідника Тобілевичі; музею історії українського хореографічного мистецтва; історико-архітектурного заповідника «Свято-Хрестовоздвиженська церква»; історико-меморіального заповідника «Чорний ворон»; регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень. Над створенням логотипів працював дизайнер Руслан Мотько. Їх використовуватимуть в друкованій продукції і соцмережах.
  • «Український рух, демократичні процеси і боротьба проти російсько-більшовицької агресії у Єлисаветграді (березень 1917 – лютий 1918 рр.) – нові підходи до проблеми» – публічна лекція краєзнавця, історика, педагога Сергія Гейка;
  • «Цивільний захист Кіровоградщини: історія та сучасність» – виставка, присвячена Всесвітньому дню цивільної оборони;
  • «Геніальний режисер розстріляного відродження» – круглий стіл до дня народження Леся Курбаса у заповіднику-музеї І. К. Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія.

Майстер-класи

  • «Веселі цукерки» – заняття з арттерапії для дітей із різних регіонів України;
  • «Вітальна листівка» – заняття з арттерапії до Дня святого Валентина;
  • «Натюрморт» – майстер-клас з образотворчого мистецтва.

Художньо-меморіальний музей О. Осмьоркіна

  • Творча зустріч студентки Львівської національної академії мистецтв Софії Богаченко з учнями та викладачами художньої школи імені О.О.Осмьоркіна.

Літературно-меморіальний музей І. Карпенка-Карого

  • «На заповітній сцені корифеїв»: віртуальна виставка до 85-річчя кропивницького актора Володимира Мироновича;
  • «Мінливості собачого життя» – презентація книги та творча зустріч з автором – поетом, музикантом, бардом Андрієм Шульгою.
  • Презентація видавничої діяльності Кіровоградського обласного краєзнавчого музею за 2023 рік у рамках ХVII обласних літературно-краєзнавчих Куценківських читань до 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Меморіальний музей М. Л. Кропивницького

  • «П’єса «Наталка Полтавка» І Котляревського у творчій рецепції діячів Театру Корифеїв» – бесіда;
  • «Різні ролі одного ансамблю» – виставка, створена в рамках роботи проєкту «Розмови про Театр корифеїв» та присвячена творчим й особистим взаєминам чудових акторок – Марії Заньковецької та Ганни Затиркевич-Карпинської.

Музей історії українського хореографічного мистецтва

  • «Стрітення» – захід в рамках культурно-просвітницького проєкту «Вечорниці у музеї»;
  • «Павло Вірський – назавжди!..» – перегляд документального фільму про творчість хореографа Павла Вірського у рамках проєкту «У вирі танцю».

Музей музичної культури ім. Кароля Шимановського

  • «Музика скорботи й боротьби» – година пам’яті до 10-ї річниці розстрілів на Майдані та 2-ї річниці повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну;
  • «Зима й Весна» – інтерактивна зустріч з вихованцями польської суботньої школи при Товаристві «Полонія» ім. Кароля Шимановського в залі польської суботньої школи при церкві Святого Духа;
  • «Жінки Незалежності» – виставка, організована музеєм спільно з «Polonia Kropywnycki» та Центральноукраїнським національним технічним університетом.

Кропивницький музичний фаховий коледж

  • У Кропивницькому 16 та 17 лютого на сцені музичного фахового коледжу відбулося відкриття IX Всеукраїнського фестиваль-конкурсу виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Ю.П.Хілобокова;
  • «Шопен та Івашкевич» – літературно-музична година до дня народження Фридерика Шопена та 130-річчя від дня народження Ярослава Івашкевича.

Обласний Центр народної творчості

  • «Співочий майдан.Відкритий мікрофон» – концертна програма;
  • Віртуальна презентація календаря на 2024 рік, ілюстрованого роботами майстра гончарства Олександра Гавриленка із села Благодатного Кетрисанівської сільської громади Кропивницького району.

Галерея Єлисаветград

  • «Краса мінералів» – виставка природних мінералів з різних куточків планети.

Фестивалі

  • ІХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Юрія Хілобокова відбувся 16 та 17 лютого. Розпочався фестиваль концертом студентських колективів на сцені музичного фахового коледжу. Конкурсні змагання за участі 38 солістів та 7 колективів з 10 регіонів України проходили у дистанційному форматі. Цьогоріч першими преміями та дипломом Гран-прі було нагороджено 13 юних і молодих скрипалів та віолончелістів, а також 5 ансамблів.

Етнолабораторія «Баба Єлька»

  • Презентація практичного досвіду роботи Етнолабораторії у воєнний час під час міжнародного воркшопу у Любліні (Польща);
  • Презентація проєкту «Стань агентом «Баби Єльки»», підтриманий Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), який діятиме на території п’яти громад: Долинської, Онуфріївської, Петрівської, Устинівської та Голованівської і передбачатиме проведення презентацій, майстер-класів та експедицій у найвіддаленіші села цих громад. Результатами проєкту мають стати 10-серійний серіал «Баба Єлька» про найвіддаленіші села Кіровоградщини та духовні й матеріальні скарби (Режисерка – Катерина Мурована, композитор – Максим Величко) та книга «Тисяча пісень «Баби Єльки» (упорядниця Світлана Буланова, наукова консультантка – наукова співробітниця Інституту мистецтвознавства та фольклористики НАН України Людмила Єфремова).

«Гончаренко Центр Кропивницький

  • Заняття з вивчення латино-американських танців для дорослих від Любові Лук’янцевої;
  • Музична терапія від гурту «Анатомія Стихій».

Туристично-інформаційний центр

  • «Професія закохувати в місто» – зустріч туристичного активу міста Кропивницького до Всесвітнього дня екскурсовода.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Масові заходи:

  • «Друзки болю і віри» – презентація книги О.Краснопольської;
  • «Роблю Кропивницький здоровим» – лекція-тренінг від ГО для батьків та родичів алко- та наркозалежних людей;
  • Вулична акція до Міжнародного дня безпеки в Інтернеті;
  • «Світ пише фарбами» – відкриття виставки;
  • День інформації Херсонського аграрно-економічного університету, економічного факультету для учнівсько-студентської молоді міста;
  • «Володарі скрипкового ключа» – презентація книги Ольги Полєвіної;
  • «Курортний туризм Кіровоградщини» – засідання «AttractiveKrop»;
  • «Україна – це ми!» – презентація фотовиставки;
  • «Кровообіг» – презентація поетичної збірки Сергія Полуляха;
  • «Рання профілактика онкологічних захворювань» – лекція;
  • «День Незалежності» – відеоперегляд;
  • «Горлиця» – концерт хорового колективу;
  • «Особливості декларування в 2024 році» – консультація в рамках проєкту «Інформаційний навігатор з питань праці»;
  • «Жінки в науці: галерея історичних портретів» – презентація віртуальної виставки до Міжнародного дня жінок і дівчат в науці;
  • «Бібліотечний книгоквіз» – вікторина до ювілею бібліотеки;
  • «Історичний аспект російсько-української війни у ХХ столітті» – лекція Артема Безшкуренка до 2-ї річниці вторгнення росії в Україну;
  • Фотовиставка О.Майорова;
  • «Нон-стоп» – музика;
  • «Коли з неба падає каміння» – лекція;
  • «Ресурси впевненості. Трансформації» – презентація книги А. Фоменка;
  • «На одному подиху з весною» – вечір поетичного настрою;
  • «Кіберспорт: граємо безпечно»;
  • «Вдячні за свободу» – історичний хронограф;
  • «Зима у вогні» – відеоперегляд до Дня Небесної Сотні;
  • «Історія краю в іменах» – засідання клубу. Тема: «Вечірні рисувальні класи» Спікер: К.Є. Лісняк;
  • XII обласна краєзнавча конференція кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, презентація робіт гуртківців-краєзнавців;
  • «Скринінг стану здоров’я дорослого пацієнства на первинній ланці» – тренінгове заняття для сімейних лікарів;
  • «Зв’язок туризму з іншими природничими та суспільними галузями» – засідання клубу «AttractiveKrop»;
  • «Мова – візитка нації» – вулична акція;
  • «РІКА» – розмовний клуб;
  • «Атракціони Діснейленду» – віртуальна екскурсія;
  • «Кожен з нас – воїн» – публічна лекція;
  • «Цілісність організму» – лекція-бесіда;
  • «Гаджетозалежність у дітей» – засідання батьківського клубу;
  • «Медіаграмотність» – освітній простір «ChromJunior»;
  • «Булінг та його прояви» – засідання батьківського клубу;
  • «Вчимося досліджувати та охороняти природу» – виступ учасників обласного конкурсу;
  • «Прошу до столу: ресторано-готельний бізнес» – презентація книжкової виставки;
  • «Знайдіть відмінність» – краєзнавчі студії. Презентація книги Володимира Поліщука;
  • «Шевченкіана центральної України» – тематична зустріч;
  • «День безпеки в інтернеті» – вулична акція;
  • «Атракціони Діснейленду» – клуб мандрівників, віртуальна екскурсія;
  • «Вживання наркотичних речовин підлітками: причини та наслідки» – батьківський клуб;
  • «Canva. Фото» – засідання клубу «ChromJunior»;
  • «Люблю вчитись, слухати» – заняття в рамках проєкту WWO’s Element of Play(13 занять);
  • «Артхаус Клуб» – перегляд фільмів;
  • Засідання Робоклубу;
  • «Проектування в 3D-просторі» – майстер-клас;
  • Тематичні майстер-класи на Дитячій точці «Спільно» (92 заходи).

Навчальні заняття (тренінги, семінари):

  • «Вітрила» – засідання творчого об’єднання;
  • «ChromJunior» Засідання-тренінг освітнього простору;
  • «Користування електронним каталогом» – тренінг;
  • «Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет. Електронне урядування» – тренінг для літніх користувачів;
  • «Дія. Цифрова освіта» – тренінг;
  • «Сервіси електронного урядування. Портал «Дія. Освіта» – тренінг;
  • «Батьківство без стресу»: розвиток виховного потенціалу батьків та осіб, які їх замінюють, у часи невизначеності» – тренінг;
  • «Особливості застосування деяких лінгвістичних норм нового правопису» (для фахівців ОУНБ) – заняття з підвищення кваліфікації;
  • «Психологічна самодопомога» – тренінг (А. Колєва);
  • «Безпечно тут» – тренінг;
  • Розмовний клуб англійської мови з Біллом Томсоном;
  • «Вивчаймо англійську разом» – англійська для ВПО;
  • Англійська на кожен день;
  • Німецька для початківців;
  • Французькомовний клуб;
  • Англійська для студентів ДУВС.

Книжкові виставки:

  • «Автографи письменників-земляків» – книжкова виставка;
  • «Європа – наш дім» – книжкова виставка;
  • «Твоє життя, твої права» – книжкова виставка;
  • «Герої України на захист Вітчизни» – книжкова виставка;
  • «В нашім серці Україна» – книжкова виставка;
  • «Літературні новинки» – книжкова виставка;
  • «Туристичними путівниками міст України» – виставка-подорож;
  • «Читання робить нас людьми» – книжкова виставка (оновлена);
  • «Цікаві речі та дивовижні історії» – книжкова виставка (оновлена);
  • «Нові надходження» – книжкова виставка (оновлена);
  • «Онкологія не вирок» – книжкова виставка до Всесвітнього дня боротьби проти раку;
  • «Здорова усмішка – запорука здоров’я людини» – книжкова виставка;
  • «А любов – наче сяйво в iмлi…» – відкритий перегляд до Дня святого Валентина;
  • «ТОП-125 книг абонемента» – книжкова виставка-інсталяція;
  • «Цікавий прозаїк із оригінальним стилем» – відкритий перегляд до 65-річчя з дня народження Євгенії Кононенко;
  • «Світ і люди Ярослава Івашкевича» – книжкова виставка до 130-річчя від дня народження письменника;
  • «Любіть красу своєї мови» – книжкова виставка до Міжнародного дня рідної мови;
  • «Кожен з нас – воїн» – книжкова виставка;
  • «Життя як виклик» – книжкова виставка;
  • «Квітни, мово наша рідна» – книжкова виставка;
  • «Наш український Крим (до Дня спротиву…)» – книжкова виставка;
  • «Шевченкіана Центральної України» – книжкова виставка;
  • «Книги знають усе» – книжкова виставка;
  • «Енциклопедична скарбниця» – книжкова виставка;
  • «Книжковий глобус» – книжкова виставка;
  • «Бібліографія – ключ до книжкового всесвіту» – книжкова виставка.

Онлайн-заходи:

  • Дискусійний клуб з українцями у Польщі (м.Вроцлав);
  • «Цифрова грамотність» – онлайн-тренінг для прийомних батьків, батьків-вихователів;
  • «Методика вивчення потреб громади в бібліотечних послугах» – онлайн-тренінг для бібліотек, що перебували в окупації;
  • «Слухаємо та читаємо»;
  • «Бібліотечний мікс» – онлайн-вікторина до 125-річчя бібліотеки;
  • «Рідна мова – душа народу» – веб-бесіда;
  • «О, рідна мово, мене чаруєш ти!» – онлайн-вікторина;
  • Англійська для студентів ДонДУВС.

Віртуальні книжкові виставки

  • «Світ і люди Ярослава Івашкевича» – до 130-річчя від дня народження письменника;
  • Зарубіжні книги-ювіляри 2024 року;
  • «Жінки в науці: галерея історичних портретів» – до Міжнародного дня жінок і дівчат в науці;
  • «Ф. Топольний – еколог та грунтознавець» – віртуальна виставка;
  • «Література для мене – це важлива сторінка мого життя» до дня народження Євгенії Кононенко.

Віртуальні медіа проекти:

  • Дати. Люди. Події. Лютий. 2024;
  • Медіаекскурс «20 років з Facebook: секрети популярністі»;
  • Дати. Люди. Події. Березень 2024.

Обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

Масові заходи:

  • «Моделювання за допомогою Minecraft» – практикум;
  • «ОбійМи!» – арт-коворкінг та майстер-клас «Солодка флористика»;
  • «Розстріляні промені сонця» (до Дня Героїв Небесної сотні) – урок пам’яті в рамках Бібліо-проєкту «Патріотичні діалоги «Україно, ми – дочки твої й сини»»;
  • «Небесна Сотня у вирій полетіла» (до Дня Героїв Небесної Сотні) – зустріч з письменником Павлом Чорним та істориком Сергієм Гейком в рамках бібліопроєкту «РідноКрай»;
  • «Всьому початком є любов» – romantic-party;
  • «Всьому початком є любов» – romantic-квест;
  • «Моє серденько» (до Дня св. Валентина) – майстер-клас;
  • «Серденько в дарунок» (прикраси з фоамірану) – майстер-клас;
  • «Музика непереможної нації» (до річниці російсько-української війни) – година-плейлист;
  • «Дні Незламності, Подвигу, Віри» (до річниці вторгнення росії в Україну) – урок єднання (в рамках Бібліо-проєкту Патріотичні діалоги «Україно, ми – дочки твої й сини»);
  • «Вистояли – Переможемо» (до річниці повномасштабного вторгнення) – патріотичний форум;
  • «Вдячні за свободу» – майстер-клас до роковин повномасштабного вторгнення рф в Україну (із циклу «Молодь пам’ятає»);
  • «Там, де падають зорі» (авторська програма на слова поетів Кропивницького та Рівного барда Віктора Коваленка) – патріотично-виховна музична година;
  • «Країнами Європи з літературними героями» – літературний круїз до Міжнародного дня рідної мови;
  • «Подорож океаном рідної мови» – мовна вікторина;
  • «Мовний вояж» – інтелектуально-розважальна гра;
  • «Від слів магічних змінюється світ» – гра-порада;
  • «Базовий догляд за обличчям» – практикум від б’юті-експертки Тетяни Єрмакової;
  • «Картина в техніці граттаж в кольорі» – майстер-клас в рамках «Творчої бібліонеділі»;
  • «Ресурс: як його зберегти», «Пасивна агресія», «Опора у житті» – терапевтичні зустрічі в рамках бібліопроєкту «Мистецтво жити в рівновазі» спільно з психологинею Чеської гуманітарної організації «Людина в біді»;
  • «Зустріч із собою» – заняття з елементами тілесно-орієнтованої терапії спільно з Чеською ГО «Людина в біді» (3 заняття);
  • «Макіяж для себе. Розбір косметички» – майстер-клас від Маї Мороз;
  • «Світло в темряві» – благодійна творча зустріч-роздум спільно з ГО «Центр розвитку людини та сім’ї «Сонячний зайчик» та ГО «Центр Гуманної Педагогіки в Кіровоградській області»;
  • «Пізнай себе та інших» – тренінг-спілкування, модератор – психологиня Аліна Степанова;
  • «Мистецтво життя» – творча зустріч, присвячена вшануванню творчості художника, музиканта та філософа Шрі Чинмоя, спільно ГО «Центр розвитку людини та сім’ї «Сонячний Зайчик» та ГО «Центр Гуманної Педагогіки в Кіровоградській області»;
  • «Музика для душі» – концерт, присвячений вшануванню творчості художника, музиканта та філософа Шрі Чинмоя, спільно з ГО «Центр розвитку людини та сім’ї «Сонячний зайчик» та ГО «Центр Гуманної Педагогіки в Кіровоградській області»;
  • «Створення мандали з побажанням» – заняття з елементами творчості спільно з волонтерами товариства Червоного Хреста;
  • «Депресія» – інформаційна сесія спільно з волонтерами товариства Червоного Хреста;
  • «Кіноп’ятниця» – бібліопроєкт (перегляд мультфільмів/кінофільмів).

Проведено засідання клубів за інтересами:

  • Клуб розмовної англійської мови «SpeakUp» (онлайн): 5 засідань.
  • Літературний клуб «Ліра»: «Літературні експромти» – поетичний слем;
  • Клуб «Профі»: «Від журналістки до письменниці – один крок» – зустріч з письменницею Вікторією Шкабой;
  • «Нappi-майстерня» – хобі-клуб для молоді з інвалідністю: «З чистим серцем» – майстер-клас з виготовлення листівки до Дня закоханих;
  • «Клуб любителів солов’їної» в рамках мовно-літературного хабу «ProМова»;
  • «Лінгвоцид української» – організаційне заняття;
  • «Як подолати страх перейти на українську» – зустріч з засновницею групи «Лагідної українізації» Лією Іванінською;
  • «Ігротека» – клуб настільних ігор спільно з волонтерами товариства Червоного хреста (2 заняття).

Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:

  • «Україна: виклик і вибір» до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, до річниці вторгнення росії в Україну;
  • «Слова письменників пророчі: Василь Королів-Старий» із циклу «Українські письменники-ювіляри»;
  • «Крізь мудрості праглибину» (фольклор);
  • «Інтернет – вікно у світ» до Дня безпечного Інтернету;
  • «Критика сили судження» (філософія);
  • «Книги подаровані користувачами» до Міжнародного дня дарування книг;
  • «Симфонії кохання» до Дня св. Валентина;
  • «Кохання проникливі слова»;
  • «Мовне розмаїття» (до Міжнародного дня рідної мови);
  • «Громадські ініціативи під час війни» – виставка плакатів про волонтерів та громадських активістів від проєкту «Активна Громада: право вибору», що здійснюється завдяки підтримці Національного Демократичного Інституту (NDI) та Агенства США з міжнародного розвитку (USAID);
  • «Злочини путіна» – фотовиставка з фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею;
  • «26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».

Підготовлено та поширено на вебсайті бібліотеки та в соціальних мережах

Відеоролики:

  • «Найромантичніші книги у нашій бібліотеці»;
  • «Симфонії кохання» (про книжкову виставку);
  • «Відкриваю Нідерланди по-українськи. Дорожні есеї» за книгою Володимира Вознюка;
  • «Бібліотека ім. Є. Маланюка – 2023» (за підсумками року);
  • «Руки геть від Малевича!» із циклу «Руки геть!» (про українських митців, яких держава-агресор безпідставно називає своїми).

Обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка

Масові заходи:

  • «Знайома та незнайома література» – медіапродукт: літературний екскурс;
  • «Теплі історії від письменниці нашого міста Вікторії Семенко» – зимова читальня;
  • «Наші» – літературно-мистецький подіум;
  • «Знайомство з новою книгою» – медіапродукт;
  • «Ненудна наука» – викладка літератури;
  • «Еко» – гра;
  • «Ясниця» – дитяча літературна студія;
  • «Відкрий себе» – бібліотечний арт-простір;
  • Заняття за програмою EOP.Kids. Ukraine в рамках проєкту «Діти України і війна. Кропивницький»;
  • Заняття у рамках Мовного простору (розмовляємо та удосконалюємо знання української мови);
  • «#Читаймо» – щотижневі випуски на Ютуб-каналі бібліотечного інтернет-проєкту;
  • BiblioHab «11 +»: «Game Land» (Розваги та настільні ігри для підлітків);
  • «Я+мама+тато=Книга» – сімейний ігровий майданчик;
  • Недільний кінопоказ;
  • «Вікенд з бібліотекою» – цикл заходів;
  • «Магія спорту» – заняття бібліотечного клубу з настільного хокею;
  • Шахова студія.

Інтерактивна просвітницька платформа «Безпека дитини у пріоритеті»

  • «Кіт Інжир застерігає» – інфографіка;
  • Творча майстерка по виготовленню флікерів.

Четверговий сторітелінг:

  • «Казки, які лікують» (із циклу заходів «Ментальне здоров’я»);
  • «Червона одежина для маленької пташини» Джен Фернлі;
  • «Кельта і місяць, що впав» Вікторія Івер.

До Міжнародного дня дарування книг:

  • «Всесвіт у жанрі роману» – книжкова виставка;
  • «Зізнайся книзі у коханні» – літакція;
  • «Нова книжка для улюбленої бібліотеки» – акція.

До Дня єднання:

  • «Долоньки миру» – творча майстерка;
  • «UA разом. Об’єднані Україною» – онлайн репортаж;
  • «Єднаймося заради миру!» – фотоакція.

До Дня Героїв Небесної Сотні:

  • «В серцях, у пам’яті, в думках» – година спілкування;
  • «Незламні мураші» – читання книги Л.Ніцой;
  • «Вічна пам’ять» – виставкова інсталяція;
  • «Янголятка»- майстер-клас в межах творчої студії майстер-класів «Хобі-територія»;
  • «Майдан у спогадах» – урок пам’яті.

До Міжнародного Дня рідної мови:

  • «Краса і сила українського слова» – книжкова виставка;
  • «QR- змагання з української мови» – бібліогра;
  • «Мовознавець» – мовне асорті.

До роковин вторгнення рф в Україну:

  • «Ми ніколи не забудемо! – викладка літератури;
  • «Незламна країна» – патріотична година.

До дня народження Лесі Українки:

  • «Мавка українського слова» – книжкова викладка.

Захід із серії «Маленьким про великих»:

  • «Фріда Кало – мрія, яка стала реальністю».

Заходи навчально-ігрового проєкту «Читай. Мрій. Дій».

  • Цікаві досліди для малюків;
  • «Суперагент 000» – літературні чаювання з книгою Л. Вороніна;
  • «Як урятуватися з Безнадійного острова» – презентація книги Світлани Аман.

Заняття для користувачів з циклу IT бібліошкола для дітей:

  • Паузи та вправи для очей під час користування комп’ютером;
  • Навчання основам інтерфейсу Word та його ключових елементів;
  • Як уникати кіберзагроз та захищати свої дані;
  • Додаток Tik Tok – користь чи небезпека для дітей.

Заняття у рамках курсів від Code Club Кропивницький:

  • Організація робочого місця. Комп’ютер, його будова та призначення»;
  • «Операційна система Windows. Основні елементи вікна Windows. Створення файлів, папок»;
  • «Клавіатура та миша. Вивчення нових символів. Робота з клавіатурним тренажером»;
  • «Фали. Типи файлів. Програма Word».

Засідання Батьківського клубу, який реалізує БФ «Безпечне майбутнє» у співпраці з UNICEF:

  • «Вікові етапи розвитку дитини»;
  • «Кібербулінг»;
  • «Визначення особистої спрямованості дитини»;
  • «Бути здоровим – престижно».