Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за листопад 2023 року
Загальні питання
Щоденно о 9 годині ранку – Всеукраїнська хвилина мовчання за усіма загиблими, як військовими, так і цивільними, через вторгнення росії в Україну.
1 листопада у Кропивницькому відбулося спецпогашення поштового блоку «Героїчні професії. Залізні люди», присвяченого героїчній роботі залізничників, які сміливо та самовіддано працюють на Перемогу України. У заході взяв участь перший заступник начальника Кіровоградської ОВА Павло Онопко, директорка Кропивницького регіону АТ «Укрпошта» Тетяна Капустіна, перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк та начальниця залізничного вокзалу Людмила Чемерис.
Патрiотичну кiнокартину «Бачення метелика» безкоштовно демонстрували у кропивницькому креативному IТ-просторi «KOWO». Фiльм – учасник Каннського кiнофестивалю i найкращий український повнометражний фiльм Одеського мiжнародного кiнофестивалю 2022 року.
2 листопада, в обласній філармонії відбулась урочиста церемонія нагородження «Хрестом громадянських заслуг» (спеціальним знаком народної пошани) цивільних українців, які своєю працею допомагають українським воїнам наближати перемогу у війні. Серед 50 нагороджених є і колектив Кіровоградської обласної філармонії. В рамках урочистостей, директорка філармонії Наталія Агапєєва передала військовий дрон дружині артиста академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Олексія Перепелиці, кошти на який було зібрано в рамках благодійних концертних програм.
09 листопада в актовій залі Кропивницького музичного фахового коледжу відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Захід проходив за участі керівництва області та міста Кропивницького, працівників галузі культури, засобів масової інформації. За високий професіоналізм, сумлінну працю, збереження культурної спадщини та розвиток мистецтва представники галузі культури отримали обласні та міські відзнаки. Цьогоріч відзнаку «Мистецька легенда» вручили заслуженим діячам мистецтва – Анатолію Кривохижі, Юрію Любовичу, Антоніні Червінській, Ірині Дейнекіній, Михайлу Надєждіну, Наталії Хілобоковій, Наталії Медведєвій. За активну громадянську позицію та творчий вклад у розвиток українського мистецтва вперше цього року вручили і відзнаку «Мистецька ініціатива». Цією нагородою відзначили проєкти «Баба Єлька», «Творчі волонтери», «Атмосфера Мир 2.0», оркестр третього полку спецпризначення імені Святослава Хороброго.
14 листопада, прозаїк, член Кіровоградської обласної організації НСПУ, заслужений журналіст України Валерій М’ятович став лавреатом Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Михайла Старицького у номінації «За високохудожні літературні тексти (поетичні, прозові, драматичні), в яких відтворено історичне минуле й сьогодення України та українців із гуманістичних, національно-демократичних позицій, утвердження ідеалів добра, справедливості, державного поступу». Відзнаку отримав роман нашого земляка «Нехай святиться ім’я Твоє…».
16 листопада військовослужбовець, блогер і голова Українського об’єднання «Мрія» Юрій Гудименко презентував у Кропивницькому свою книгу «Історії та війни». Книга описує унікальну боротьбу українців за державу та пропонує читачеві відчути громадські настрої, що гартували націю.
17 листопада у Кропивницькому відбулась масштабна благодійна акція «Все буде паляниця», присвячена Дню працівників сільського господарства. На площі перед міськрадою продавали випічку будь-яких форматів. Участь в акції взяли хлібопекарі з усієї області, в тому числі представники професійно-технічних навчальних закладів, торговельних мереж та закладів громадського харчування. Кошти за кожен проданий виріб передали на потреби ЗСУ.
21 листопада на площi Героїв Майдану вiдбулися урочистостi, присвяченi Дню Гiдностi i Свободи. Представники обласної та мiської органiв влади, громадських організацій вшанували пам’ять усiх загиблих в росiйсько-українськiй вiйнi хвилиною мовчання та поклали квiти до тимчасового меморiалу Героям Небесної сотнi. Після цього на центральній площі Кропивницького всі присутні піднесли молитву за Україну.
22 листопада до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років, вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Державному архіві Кіровоградської області відбувся круглий стіл на тему «Голодна реальність ХХ століття». Партнерами заходу виступили Державний архів Кіровоградської області, Кіровоградський обласний краєзнавчий музей та Регіональний центр наукових досліджень з історії України.
25 листопада у Кропивницькому вшанували пам’ять жертв Голодоморів акцією «Запали свічку пам’яті». Кропивничани і представники місцевої та обласної влади, правоохоронних та ветеранських організацій, духовенства поклали до пам’ятного знаку «Жертвам Голодоморів в Україні» на Фортечних валах хлібини і колоски, поставили лампадки та разом з усіма українцями загадали всіх закатованих голодом. Тут же відбулася панахида за мільйонами заморених невинних душ руками тоталітарного режиму.
Вихованці хореографічного ансамблю «Світанок» з Кропивницького перебували в турі Прибалтикою з концертною програмою «Різдво разом з Україною». Артисти виступали у трьох країнах: Литві, Латвії та Фінляндії.
Переосмислюють артефакти війни та дають їм нове життя айтівці й художники у Кропивницькому. Вироби продають на інтернет-аукціоні. Виручені кошти направляють на підтримку армії. Це вже третій аукціон, який організували волонтери «Мистецької гільдії».
30 листопада у Кропивницькому, на центральній площі міста провели інформаційну акцію «Кроки до допомоги», ініційовану Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), в рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Театрально-концертне життя
Обласна філармонія
- «Пісень моїх різноголосся» – сольний концерт лавреата міжнародних конкурсів та фестивалів, солістки академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Тетяни Яковенко;
- «Кому ти там потрібен» – комітрагедія у виконанні Андрія Бєднякова;
- Концерт Ольги Дорофєєвої;
- «Брешемо чисту правду» – вистава за участі київських акторів (народна артистка України Ольга Сумська, Віталій Борисюк, Арам Арзуманян, Анастасія Цимбалару, Лев Сомов);
- «Сонце» – концерт Арсена Мірзояна на підтримку нового альбому;
- «Grandma’s Smuzi з симфонічним оркестром» – концерт;
- «Пригоди Леді Баг та її друзів» – дитяче інтерактивне шоу;
- «Разом до Перемоги» – концерт творчих колективів та солістів обласної філармонії;
- Творча зустріч із заслуженим діячем мистецтв України Наталією Хілобоковою в рамках спільного проєкту «Митці Кіровоградщини»;
- «Разом до Перемоги» – благодійна концертна програма (академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни»; інструментальний ансамбль «Єлисавет-ретро»; вокальне тріо «Дежавю»; інструментальний оркестр);
- Виїзні концерти артистів Кіровоградської обласної філармонії в місті Знамʼянка;
- Виступ пересувного циркового колективу «Промінь»;
- Концерти ансамблю «Єлисавет-ретро» та вокального тріо «Дежавю» в с. Хмельове та смт Смоліно.
Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Кропивницького
- «Україна – це ми» – благодійний концерт хореографічного колективу «Росинка» за участі художніх колективів Кіровоградського обласного ЦДЮТ;
- «Кохання-листування» – вистава за мотивами п’єси А.Герні «Love letters» («Листи кохання»), режисер С. Курчев;
- «Пошились у дурні» – прем’єра музичної комедії за твором М.Л. Кропивницького (режисер – Євген Скрипник);
- «Вій, або Страшна таємниця Гоголя» – вистава в стилі хоррор. Прем’єра.
- «Обережно – жінки» – комедія (режисер А Курейчик);
- «Пригоди Соніка у світі Майнкрафт» – інтерактивна вистава;
- «Нічна зміна, або Мужики не танцюють стриптиз 2» – епатажна комедія, вистава Д. Рачковського;
- «Народжені бути вільними» – благодійна вистава від Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я»;
- «Резиденція Святого Миколая» – ігрова програма.
Академічний обласний театр ляльок
- «Чарівні дарунки феї Веселунки» Н.Педько (4+) – виставка музичної інтерактивної казки з ростовими ляльками;
- «Лисичка, Котик і Півник» (3+) – музична вистава за мотивами казки Олександра Олеся;
- «Таємниця рудого Жевжика» В.Нестайка (5+) – вистава та ігрова програма для дітей;
- «Пригоди у чарівному лісі» Г.Пилипенко (4+) – вистава та ігрова програма для дітей.
Музейна справа
Музей мистецтв
Виставки, заходи:
- «Осінній вернісаж – 2023» – виставка робіт художників студії «Сова»;
- Віртуальна виставка до 100-річчя з дня народження художника-земляка Віктора Шульги (1923 – 2005);
- Архівіст і краєзнавець Олег Бабенко подарував музею ряд православних релігійних предметів – ікони і дерев’яний хрест, дві пам’ятні монети номіналом 5 гривень (2023) – «Сміливість бути. UA» і «Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам»;
- «Театр. Душа Маріуполя» – виставковий проєкт, присвячений вшануванню полеглих українських героїв-захисників і вбитих мирних жителів та висвітленню жахливих подій російсько-української війни;
- «Постійно знищуй у собі раба» – творча зустріч з Галиною Чумак;
- ««Великий голод» як геноцид українського народу» – віртуальна експозиція до 90-річчя Голодомору 1932-33-х років в Україні;
- «Творчий портрет Катерини Гусєвої» – захід в межах «Музейної вітальні»;
- «Науковий опис кераміки. Правила та табу» – заняття з музеєзнавства;
- «Мистецтво поза часом» – віртуальна виставка до 100-річчя від дня народження художника-земляка Степана Письменного;
- «Музика війни» – сценічні читання оповідання актора театру імені Івана Франка Рената Сеттарова «Музика війни» у виконанні актора театру Корифеїв Євгена Скрипника;
- «Берегиня душі» – виставка мистецьких творів, виконаних в різних техніках. Представлені твори митців з Одеси, Києва та Степової Еллади.
Майстер-класи:
- Майстер-клас з живопису для дружин полеглих Героїв у рамках арт-проєкту «Жива»;
- «Олень», «Дракон», «Їжачок» – виїзні майстер-класи із виготовлення аплікації з фетру у Кіровоградському обласному центрі дитячої та юнацької творчості;
- «Натюрморт» – майстер-клас з образотворчого мистецтва.
Обласний краєзнавчий музей
- «Особливості німецько-австрійської окупації України 1918 року» – публічна лекція Сергія Юрченка;
- Зустріч з крафтовиками виноградної та сироварної справи в рамках туристично-краєзнавчого проєкту «Зелені скарби Кіровоградщини»;
- «Об’єднані мистецтвом» – тематичний захід до Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва (Заповідник-музей І. К. Тобілевича «Хутір Надія»);
- «Сортуй сміття правильно» – тематичний захід до Всесвітнього дня сортування сміття і вторинної переробки сировини;
- «Передумови і наслідки переходу ПЦУ на новоюліанський календар» – тематична лекція. Лектор: Світлана Проскурова;
- «Голодомор на теренах краю – соціальний вимір» – публічна лекція. Лектор: Сергій Мілютін;
- «Голодомор у нашій пам’яті» – лекція-бесіда присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодоморів. Лектор: голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко;
- «Україна: полум’я війни» – оновлена виставка експонатів російсько-української війни;
- «Обличчя спротиву голодомору-геноциду» – виставка фотографій до 90-х роковин голодомору 1932-33-х років в Україні (автор виставки – Сергій Мілютін);
- «Домашні улюбленці музейників» – фотовиставка;
- «Міграція птахів» – тематична бесіда, спікер заходу – доцент кафедри екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя ЦНТУ Віталій Гулай;
- Обласний краєзнавчий музей, Міський центр дитячої та юнацької творчості та Парламент дітей міста Кропивницького підписали «Меморандум про співпрацю та взаємодію» і вже заплановано проведення щомісячних тематичних зустрічей з історії та краєзнавства.
Майстер-класи:
- «Осінній ліс» – виїзний майстер-клас на території дитячої точки «СПІЛЬНО» у Кіровоградському обласному центрі дитячої та юнацької творчості;
- «Виноградна лоза», «Осіній ліс», «Тваринний світ».
Художньо-меморіальний музей О. Осмьоркіна
- «Politptaha» – персональна віртуальна виставка живописних та графічних творів сучасної української мисткині Катерини Косяк;
- «Революція Гідності. Хроніка подій» – тематична фотовиставка, експозицію якої складають тридцять кольорових світлин;
- «Солдатські пісні Кароля Шимановського» – концерт вокального ансамблю «Тополя».
Літературно-меморіальний музей І. Карпенка-Карого
- «Пам’яті безсмертна діорама» – перша зустріч літературно-мистецького циклу, присвячена знаковим для нашої країни постатям: Євгена Чикаленка, Володимира Винниченка, Євгена Маланюка та їхню роль у розбудові Української держави;
- «Хроніки голодного геноциду» – виставка та захід-реквієм, присвячені 90-й річниці Голодомору 1932-1933 років.
Меморіальний музей М. Л. Кропивницького
- «Плід люблячих рук» – виставка предметів декоративно-ужиткового мистецтва з нагоди Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва і Міжнародного дня вишивальниць;
- Творча зустріч заслуженої артистки України Галини Романюк та провідного актора театру Корифеїв Олексієя Дорошева з учнями комунального закладу «Ліцей «Лідер» Кропивницької міської ради»;
- «Скарби садиби Кропивницького» – ігрова програма.
Музей історії українського хореографічного мистецтва
- Творча зустріч із скрипалем-віртуозом Василем Попадюком, засновником групи «PapaDuke»;
- «Попелюшка» – балетна відеовистава у виконанні українського ансамблю танцю «Шумка» (Канада), відеоматеріали із фондів музею історії українського хореографічного мистецтва.
Обласний Центр народної творчості
- Майстер-клас із петриківського розпису від майстрині Ірини Димчук з міста Олександрія;
- Творчий звіт клубних закладів Первозванівської сільської територіальної громади. У заході взяли участь аматори з Бережинського та Первозванівського центрів культури і дозвілля, Покровського, Клинцівського, Калинівського, Федорівського та Степівського сільських будинків культури в межах культурно-мистецького проєкту «Від громади до громади»;
- «Золотими стежками Ексампею» – віртуальний фотоальбом за результатами фотопленеру, який відбувся у серпні 2023 року у місті Гайвороні в рамках культурно-мистецької акції «Паротяги мчать до Перемоги».
Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості
- «Україна – це ми!» – благодійний концерт.
Фестивалі
3 листопада 2023 року в Олександрії відбувся ХІ фестиваль обласної спілки журналістів «Осінні зерна». В межах фестивалю відбулись заходи: екскурсії в краєзнавчому відділі Олександрійського міського музейного центру, сучасному центрі культури та мистецтв «Олександрійський театр» та музейному відділі «Будинок Дмитра Чижевського», знайомство з волонтерськими спільнотами міста, зустріч з Софією Римар у «Будинку Пищевича».
«Єдина родина – в центрі України» – у Кропивницькому провели щорічний фестиваль національних культур в межах якого відбулась презентація національних товариств області та їх національних страв, вручили нагороди за діяльність громадських організацій, виставки книг. Зокрема, діяльність своїх громадських організацій презентували їхні очільники та учасники: Олександр Полячок – Об’єднання поляків Кіровоградщини імені Кароля Шимановського «Полонія», Сергій Осадчий – обласну громадську організацію об’єднання болгар «Нашите хора», Тігран Хачатрян – «Союз вірмен України» у Кіровоградській області, Роман Поліщук – Кіровоградський обласний німецький культурний центр «Розвиток» та Олександр Гавриленко – грецьку діаспору у Кропивницькому.
Гончаренко Центр Кропивницький
- «Як почати писати цікаві історії» – творче заняття від Наталії Фенько, авторки курсу «Сторітелінг з нуля»;
- «Триндець, але я можу його проживати!» – тематична зустріч з психологинею Оксаною Клименченко;
- «Стовпи європейської цивілізації. Світогляд та філософія Платона» – тематична лекція (лектор Олександр Говорухін).
Громадський простір МИР 2.0
- Закpиття сезону у волонтеpському пpостоpі. Пропонували козацький куліш, фронтові вареники, селфі-платформу, майстер-класи й виступи твоpчих волонтеpів та дітей. Крафтовики влаштували ярмарок, де продавали сир, мед, напої. Також збирали гроші на прилад нічного бачення для 4-ї окремої танкової бригади механізованого батальйону 2-ї роти.
Бібліотечна справа
ОУНБ ім. Д. Чижевського
Масові заходи:
- Знайомство з відділом;
- Оглядова екскурсія для студентів ЦДУ ім. В. Винниченка;
- «Тобі Україно, наші знання та праця» – зліт аграрних трудових об’єднань;
- «Це потрібно знати кожному» – вулична акція до Всесвітнього тижня інсульту;
- «Засоби контрацепції. Небажана вагітність» – лекція-бесіда;
- «Література української діаспори» – презентація книжкової виставки;
- Атестація робочих місць за умовами праці. Інформаційна платформа;
- «Олександрія» – віртуальна екскурсія;
- «Епідемічна ситуація з грипу, ГРВІ та COVID-19» – брифінг;
- «Canva та анімація» – ChromJunior;
- «Чуєш, промені бринять…» – творча зустріч з музикантом, поетом і художником Олександром Кир’яновим;
- «Історія однієї родини» – презентація книги А. Жесана;
- «Асоціація саперів України з мінної безпеки» – інформаційна сесія;
- «Фільм «Точка відліку»» – засідання клубу документального кіно Docudays;
- «Права людини» – лекція для студентів 2-го курсу ДонДУВС;
- «Як говорити так, щоб тебе почули» – зустріч з психологом Ю. Абрамович в межах засідання батьківського клубу;
- «Калина» – концерт народного аматорського хору до Дня працівників культури;
- «Бережи енергію – збережи Україну» – вулична акція до Міжнародного дня енергозбереження;
- «Я бачу світ серцем» – тематична зустріч (До Міжнародного дня сліпих) (УТОС);
- Інтерактивні ігри;
- Конкурс читців польської поезії до Дня Незалежності Польщі;
- Презентація виставки до Дня Незалежності Польщі;
- «Добро починається з тебе» – вулична акція;
- Поробки з паперових стаканчиків до Всесвітнього дня рециклінгу;
- «Історії та війни» – презентація книги Ю. Гудименка;
- «Голодомор на теренах краю: соціальний вимір» – лекція Сергія Мілютіна;
- «Як бути «ОК», незважаючи на складні обставини» – лекція;
- «Дихай вільно» – вулична акція до Міжнародного дня відмови від паління;
- «Майдан у кожному серці» – презентація книжкової виставки;
- «Жовто-блакитний птах оберіг-символ Миру та перемоги» – майстер-клас до Дня Гідності та свободи;
- «Україна в боротьбі за європейське майбутнє» – лекція Артема Безшкуренка;
- Краєзнавчі студії, присвячені 160-річчю від дня народження Самуїла Дудіна;
- «Генуя – морські ворота Італії» – батьківський клуб;
- «Відповідальне вживання антибіотиків» – лекція;
- Всеукраїнський тренінг Департаменту молоді і спорту;
- Відеоперегляд до Дня Гідності та Свободи;
- «Річ у тім» – тематична фотовиставка до «16-днів проти насильства»;
- «Живі» – перегляд фільму та засідання клубу документального кіно «Докудейс»;
- «Поляки, закохані в Україну» – відкриття виставки;
- Концерт польської музики;
- «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» (УТОС) – тематична бесіда;
- «Життя без насильства. Ґендерна рівність як протидія ГЗН» – інформаційна година;
- «Захисники Кропивницького. Ліга справедливості» – національно-патріотична гра-випробування;
- «Інформаційні загрози в умовах гібридної війни» – веб-бесіда;
- «РІКА» – засідання розмовного клубу;
- «Малюємо натюрморт» – інтерактивне заняття;
- «Сувеніри 3D-ручкою» – майстер-клас;
- Засідання Робоклубу;
- «Проектування в 3D просторі» – майстер-клас;
- «Живуть студенти весело» – інтерактивне заняття;
- «Мистецькому роду нема переводу» – літературно-музичний захід;
- «Тура» – засідання учасників шахового клубу;
- Тематичні майстер-класи на дитячій точці «Спільно»;
- «Навчаємося, граємося» – 12 інтерактивних занять за проєктом «Діти України_Кропивницький».
Навчальні заняття (тренінги, семінари):
- «AttractivеKrop» – засідання Інформаційно-туристичного клубу;
- «Ниточка» – засідання клубу;
- «Вітрила» – засідання членів творчого об’єднання;
- «Користування електронним каталогом» – тренінг;
- «ChromJunior» – засідання-тренінг освітнього простору;
- «Інформаційна гігієна у соціальних мережах» – тренінг;
- Засідання слухачів вищої народної школи;
- «Основи комп`ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет» – тренінг;
- «Дія. Цифрова освіта» – тренінг;
- «Сервіси електронного урядування. Портал «Дія»» – тренінг;
- «Електронне урядування» – тренінг;
- Засідання Батьківського клубу;
- Розмовний клуб англійської мови з Біллом Томсоном;
- «Вивчаймо англійську разом» – заняття з вивчення англійської мови для початківців;
- «Англійська на кожен день»;
- «Німецька для початківців»;
- Французькомовний клуб.
Книжкові виставки:
- «Література української діаспори»;
- «Туристичний бульвар. Мандруй Кіровоградщиною» – виставка туристичних магнітів;
- «Найкращі друзі – книги» – виставка у віконному просторі «Про що говорять вікна»;
- «Національна економіка України: тенденції розвитку»;
- «Олександрійщина: відома та невідома» – інформаційно-довідкова виставка;
- «Охорона здоров’я: сьогодення і перспективи»;
- «Сила степовиків. Традиційні українські прикраси» – виставка до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва;
- «Краєзнавці-земляки» – віртуальна виставка до дня народження краєзнавців: Ф. Плотніра, В. Даценка, В. Дерезовського, В. Шурапова;
- «Стрес та імунітет» – книжкова виставка;
- «Аграрна наука – виробництву» – книжкова виставка до Дня працівників сільського господарства;
- «Голодомор на теренах краю» – книжкова виставка;
- «Шлях до толерантності» – книжкова виставка;
- «Заради щастя, справедливості і волі, Заради світлої, ясної долі…» – книжкова виставка до Дня гідності та свободи;
- «Майдан у кожному серці» – книжкова виставка;
- «Подієвий туризм. Фестивалі» – інформаційно-туристична виставка;
- «Людської пам’яті мости» – книжкова виставка;
- «Стоп торгівлі людьми» – книжкова виставка;
- «Права людини у сучасності людства»;
- «Вибухобезпечність – вимога життя»;
- Книжкова виставка до 90-річчя вiд дня народження Параски Петрівни Хоми;
- «Модерн як явище європейської культури» – книжкова виставка.
Онлайн-заходи:
- «Нові цифрові послуги публічних бібліотек»;
- «Слухаємо та читаємо»;
- «Таємниці старого горіха» – онлайн-презентація книги обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного.
Віртуальні книжкові виставки:
- «Звідки беруться генії»;
- «Національна економіка України: тенденції розвитку»;
- «Слава великому артистові рідного слова»;
- «Аграрна наука – виробництву».
Обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка
Масові заходи:
- «Дегустація літературних новинок» – презентація книги В. Карпова та О. Риби «Нація сталевих людей» (за підтримки Є. Лучкова);
- «Таро: як це працює» – зустріч з тарологом А. Порсєвою;
- «Сонячна дорога пам’яті» – захід до дня народження Андрія Малишка;
- «Таємниці Ольги Кобилянської: про що не розповідають в школі» – літературні посиденьки;
- «Чи знаєш ти українську мову?» – слайд-бесіда;
- «Найдивовижніші професії світу» – година профорієнтації;
- «Андріївські вечорниці»;
- «Стартапи. Як започаткувати власну справу» – зустріч з головою ГО «Спілка підприємців» О. Ковальовою-Алокілі;
- «Сексуальний розвиток дитини» – засідання «Мамо-школи»;
- «Подорож океаном рідної мови» – мовна вікторина;
- «Знайшов друга – знайшов скарб» – гра-розвага;
- «Вогонь – друг, вогонь – ворог» – урок-застереження;
- «Дудлінг – корисне малювання для дітей та дорослих» – арт-заняття;
- «Україна починається з тебе» – квест;
- «Які закони та звичаї війни порушує росія в Україні» – історико-правовий екскурс;
- «Бути жінкою» – антидискримінаційна гра-тренінг;
- «Психосоматика» – діагностично-трансформаційна гра;
- «Оформлення брів» – майстер-клас;
- «Основи скетчу в дизайні» – майстер-клас;
- Регіональний дебатний турнір з політичних реформ спільно з ГО «Активна громада»;
- «Кохання по-українськи: про любов устами великих» – нон-стоп;
- «Зустріч із собою» – заняття з елементами тілесно-орієнтовної терапії;
- «Перша домедична допомога» – тренінг;
- «Основи летерингу» – майстер-клас;
- «Країною книжкового мистецтва» – бібліотечна година;
- «Феєрія води і паперу» – година мистецтва;
- «Крізь вигоряння» – презентація книги Лєни Корсак.
Патріотичні діалоги «Україно, ми – дочки твої й сини»:
- «Україна гідна свободи» – урок гідності;
- «Україна – країна нескорених» – історичний екскурс;
- «Біль душі і пам’ять серця» – урок-реквієм;
- «Мужність. Відвага. Честь» – урок гідності.
Бібліопроєкт «Психоадаптація молоді до життя»:
- «Підліткове кохання: перші поцілунки і… не тільки» – велнес-вечір.
Зустріч з астрологом:
- «Астрологія і життя: практичне застосування»;
- «Як привабити гроші за знаком зодіаку»;
- «Астрологічна сумісність з близькою людиною».
Заняття з елементами творчості:
- Cтворення мандали;
- «Емоції та поведінка» – зі створення 3Д малюнків;
- «Різні способи реагування» – з розпису гіпсових фігур;
- «Загадковий птах»;
- «Яскравий аксесуар».
«Ріднокрай» – бібліопроєкт:
- «Передумови і наслідки переходу ПЦУ на новоюліанський календар» – зустріч із співробітником Кіровоградського обласного краєзнавчого музею С. Проскуровою;
- «Діяльність міжнародних організацій з надання гуманітарної допомоги на Єлисаветградщині в часи голоду 1921-1923 років» – зустріч із співробітником Державного архіву Кіровоградської області С. Юрченком;
- «Історія міста та його відомих містян мовою архівних документів» – зустріч із науковим співробітником Державного архіву Кіровоградської області Д. Кобзарем.
«Ігротека»
- 3 заняття.
Проєкт «Твій бібліодень»:
- «Таро: як це працює» – зустріч з тарологом.
Проведено засідання клубів за інтересами:
Клуб «SpeakUp» (4 засідання)
Літературний клуб «Ліра»:
- Зустріч з Анатолієм Кримським
Клуб «Профі»:
- Майстер-клас в експертній службі КНДЕКЦ «Дактилоскопія як наука»
Кіноклуб «DOCUDAYS»:
- Перегляд і обговорення документального фільму «Мова».
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
- «Слова письменників пророчі» (до 160-річчя від дня народження О. Кобилянської);
- «Письменники-ювіляри» (Альбер Камю: до 110-річчя від дня народження);
- «Книги-ювіляри 2023 року» (65 років роману В. Барки «Жовтий князь»);
- «Голодомор 1932-33 років. Без права на забуття»;
- «На ниві минувшини» (І. Нечуй-Левицький);
- «Корифей українського слова» (Г. Квітка-Основ’яненко);
- «Спалахнула зіркою на чорному небі» (до 165-річчя від дня народження М. Башкірцевої);
- «Таємничий світ ляльки-мотанки» – виставка робіт майстрині Т.Черепової;
- «Польська полиця».
Підготовлено та поширено на веб-сайті бібліотеки та в соціальних мережах:
- «Там, де падають зорі…» – відеоанонс презентації прем’єри авторських пісень В. Коваленка.
Обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка
Масові заходи:
- «Канікули з єдинорогом» – квест-презентація книги Надії Гармазій;
- «Стратегія розвитку читання: точка зору бібліотекаря» – обласний семінар-практикум;
- Заняття з мінної безпеки спільно з представниками Міжнародної гуманітарної організації MAG;
- «Носикам цікавим про всілякі справи» – захід з циклу «Мікролабораторія. Ненудна наука»;
- «Про все на світі» – викладка літератури;
- «Діти України і війна. Кропивницький» – заняття в рамках проєкту;
- «Вікенд з бібліотекою» – цикл заходів;
- Заняття в рамках Мовного простору;
- «#Читаймо» – щотижневі випуски на Ютуб-каналі бібліотечного інтернет-проєкту;
- «Я +мама+тато=Книга» – сімейний ігровий майданчик;
- Недільний кінопоказ;
- Зустрічі з психологами чеської гуманітарної організації «People in need»;
- Заняття з психо-соціальної підтримки від волонтерів Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України;
- «Магія спорту» – заняття бібліотечного клубу з настільного хокею.
До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва:
- «А у книг сигнал не пропадає» – книжкова виставка;
- «Book news» – книжкова виставка;
- «Маленькі дивунчики» – літературний сніданок з письменником-земляком Василем Левицьким.
До Міжнародного дня толерантності:
- «Толерантність й доброта – основа нашого життя» – виставка літератури;
- «Дівчинка, яка на місяць літала на Місяць» – зустріч з ілюстраторкою книги Кирила Поліщука Ольгою Краснопольською;
- «Який ти? Які вони? Які ми?» – дискусійне коло.
Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху:
- «Безпека на дорозі – безпека в житті» – інтерактивний захід;
- «Пам’ятай та виконуй!» – виставка-адвайзер;
- «Я учасник дорожнього руху!» – година безпеки.
До міжнародного дня студента:
- «Олександрійський фаховий коледж культури і мистецтв» – огляд навчального закладу Кіровоградщини.
До Дня Гідності та Свободи:
- «Майдан нескорених» – книжкова виставка;
- «Україна-країна нескорених» – година пам’яті;
- «Ми – вільні» – година спілкування.
До Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні:
- «У вічному часі» – книжкова виставка;
- «Чому голодомор став можливим?» – відеоісторія;
- «Запали свічку пам’яті» – акція-реквієм.
Stori time для малят:
- «Історія хороброго мишеняти» Інгрід Шуберт + творча майстерня «Закладка мишка»;
- «Казки-горошинки» Ірина Савка + творча майстерня.
Арт-читання:
- «А де ж мишеня?» Джон Батлер + творча майстерня «Об’ємне мишеня»;
- «Майстерня Вендела» Джон Батлер + творча майстерня «Чудернацькі роботи».
Літературний екскурс «Знайома і незнайома класика»:
- Ірен Роздобудько;
- Андрій Малишко;
- Ольга Кобилянська.
Творча студія майстер-класів «Хобі-територія»:
- Майстер клас з малювання ниткою;
- Майстер-клас по створенню об’ємних фігур технікою оригамі.
До Дня домашніх тварин:
- «Я у світі не один, що я знаю про тварин?» – викладка літератури.
До міжнародного дня незрячих:
- «Погляд крізь темряву» – інформина.
Творча майстерня:
- «Чарівний сад»;
- «Осінній листочок у техніці фроттаж».
Відеоогляд:
- Топ 5 книжок жахів;
- Топ 5 книг про пригоди.
Засідання Батьківського клубу, який реалізує БФ «Безпечне майбутнє» у співпраці з UNICEF:
- «Управління стресом»;
- «Як розв’язувати конфлікти»;
- «Як стабілізувати себе»;
- «Читання у житті дитини».
«Code Club Кропивницький» – заняття в рамках курсів:
- «Організація робочого місця. Комп’ютер, його будова та призначення»;
- «Навчання мові розмітки веб-сайтів HTML/CSS»;
- «Операційна система Windows. Основні елементи вікна Windows. Створення файлів, папок».
«IT бібліошкола для дітей» – заняття для користувачів:
- «Протидія дезінформації»;
- «Графічний редактор Paint»;
- «Додаток TikTok – користь чи небезпека для дітей»;
- «Як створити власний VLOG» – майстер-клас.
«11 +» BiblioHab:
- «Game Land» (Розваги та настільні ігри для підлітків).