Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Хроніка культурного життя Кіровоградщини
оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за квітень 2022 року
Загальні питання
Щоденно о 9 годині ранку – Всеукраїнська хвилина мовчання за усіма загиблими, як військовими, так і цивільними, через вторгнення росії в Україну.
8 квітня на Меморіальному комплексі «Фортечні Вали» підняли найбільший прапор України в області. Участь в урочистостях взяли керівники області та міста, військові, духовенство, громадськість. Підняти прапор довірили громадській діячці з Кропивницького Катерині Колтуновій.
15 квітня у Міжнародний день культури та Всесвітній день мистецтва в обласному центрі відбулася культурно-мистецька акція «Кіровоградщина серцем з вами» – на підтримку міст, які постраждали від вторгнення російської федерації на територію України. На площі Героїв Майдану розмістили мольберти зі світлинами зруйнованих міст – Херсона, Миколаєва, Харкова, Гостомеля, Києва, Чернігова, Бучі, Ірпеня, Охтирки, Маріуполя. На світлинах – життя цих міст до і після… Цей візуальний ряд супроводжувала музика у виконанні зведеного камерного оркестру студентів Кропивницького музичного фахового коледжу і камерного оркестру «Концертіно» Кіровоградської обласної філармонії.
26 квітня у Кропивницькому вшанували Героїв – ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. 36 років тому Кіровоградщина направила на ліквідацію катастрофи більше 10 тисяч своїх земляків. Багатьох із них вже нема серед живих. Керівництво області спільно з ліквідаторами, рідними загиблих рятувальників і громадськістю поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобиля.
27 квітня в Музеї мистецтв Кіровоградської обласної ради відбувся сьомий щорічний Великодній благодійний аукціон, під час якого було зібрано близько 150 тисяч гривень на отримання електронної системи реєстрації та новітнього діагностичного обладнання для диспансерно-поліклінічного відділення Кіровоградського обласного онкологічного відділення.
В селищі Олександрівка Кіровоградської області відкрили благодійну виставку-продаж картин на підтримку дитячої лікарні «Охматдит», де нині лікують поранених дітей. На виставці представили 52 роботи вихованців арт-студії «Яскрава». Роботи виконані з піску та в техніці «spray paint art» (спрей пейнт арт).
29 квітня у кропивницькому дендропарку провели захід «Кіровоградщино, наближаємо перемогу разом». Організаторами виступили ГО «Серця матерів», громадський простір «Кроп-хаб», ветерани і департамент культури та туризму Кіровоградської ОДА. Перед центральною сценою можна було переглянути фотовиставку з зображеннями міст-героїв. У парку лунали патріотичні пісні від творчих волонтерів, поряд проводили майстер-класи працівники Музею мистецтв та організували виставу для малечі на головній сцені.
Школярка з села Гайок (Олександрійський район) Аліна Шевченко здобула друге місце у всеукраїнському літературно-мистецькому конкурсі «Березневі містерії-2022» у номінації «Проза» за оповідання «Торба молока» і «На розсуд світлих душ». Конкурс для юних письменників організував Інститут філології Київського університету імені Бориса Грінченка.
Театрально-концертне життя
- Кропивницькі артисти на вулицях міста організовують концерти і збирають гроші для українських бійців. Акцію назвали «Наближаємо перемогу разом».
- До свята Благовіщення влаштували благодійний концерт «Боже, Україну збережи» на території Благовіщенського храму. На святковому концерті грали свої твори музиканти гурту «Анатомія стихій», викладачі та учні музичних шкіл міста. Концерт відбувся на підтримку захисників України, вимушених переселенців та всіх українців, які зараз потерпають від війни.
- У Кропивницькому триває реалізація проєкту «Творчі волонтери», представники творчої музичної спільноти влаштували концерт та збір коштів на потреби ЗСУ.
Обласна філармонія
- На центральній площі Кропивницького пройшов концерт під відкритим небом творчого колективу Кіровоградської обласної філармонії «Концертіно». Для мешканців міста звучали шедеври класики, поруч було розгорнуто фотовиставку.
Академічний обласний театр ляльок
- Обласний театр ляльок у Кропивницькому влаштовує виїзні вистави. Спектаклі показують там, де живуть переселенці: в готелях, школах, дитсадках і гуртожитках. Їх адаптували для дітей-переселенців з Харкова та Луганщини. Митці познайомили дітей з персонажами повчальної історії «Вовченя з казкової торби», казки «Веселі ведмежата», «Колобок», вистави «Пригоди маленького автомобільчика», музичної казки «Лисичка, Котик і Півник», інтерактивною казкою «Хто у лісі найпрудкіший».
- 29 квітня в рамках спільного заходу департаменту культури Кіровоградської обласної військової адміністрації та волонтерських організацій, у міському дендропарку зіграли музичну виставу за твором О. Олеся «Лисичка, Котик і Півник».
Музейна справа
Музей мистецтв
Виставки, заходи:
- «З незалежною в серці» – виставка авторських ескізів тату на патріотичну тематику;
- «Художник з Україною в серці» – віртуальна виставка, присвячена творчості художника М. Бондаренка (1914-1999);
- «Українські весільні традиції та звичаї» – культурно-мистецький захід;
- «З думою про Україну» – віртуальна виставка, присвячена творчості Бориса Вінтенка (1927-2002);
- «Його душа співає на полотнах» – віртуальна виставка, присвячена творчості Станіслава Антонюка;
- «Трагедія Чорнобиля» – віртуальна виставка;
- «Портрет Головного отамана» – віртуальна виставка однієї картини Василя Гелетка;
- «Козацький код нації» – віртуальна виставка (з творчості Леоніда Давиденка);
- «Його душа співає на полотнах» – віртуальна виставка (з творчості Станіслава Антонюка);
- «Український вимір Степана Ніколенка» – віртуальна виставка.
Майстер-класи:
- 29 квітня співробітники Музею мистецтва провели в кропивницькому дендропарку серії майстер-класів, серед яких: створення етюду, виготовлення патріотичних браслетів з ниток, сувенірів.
- Кpoпивницькa мaйстpиня Олeксaндpa Пpeнкo вигoтoвляє oбepeги paзoм із кoлeктивoм oблaснoгo Музeю мистeцтв, вoлoнтepaми тa відвідувaчaми. Бійцям нa пepeдoву пepeдaли 421 oбepіг.
- Проведено серію майстер-класів для дітей ВПО: виготовлення патріотичних браслетів, виробів у техніці квілінг, тканих виробів, виїзний майстер-клас «Об’ємна аплікація з кольорового паперу «Великодній кошик»».
Обласний краєзнавчий музей
- «Наші земляки у революційній боротьбі 1917-1921 рр.» – цикл виступів на «Суспільне радіо» (м. Кропивницький);
- «Російська агресія 1917-1921: бойові дії, пропаганда, репресії» – виступ на «Суспільному радіо» (м. Кропивницький);
- «Міжнародний день руху опору: історія та сучасність» – виступ на «Суспільному радіо» (м. Кропивницький);
- «Сторінками історичної пам’яті: Меморіальний музей М.Л. Кропивницького» – віртуальна виставка (до Міжнародного дня пам’яток історії та культури);
- «Традиції святкування Великодня» – віртуальна виставка;
- «Чорнобиль – наш біль…» – віртуальна виставка до 36-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС;
- «Національному заслуженому академічному ансамблю танцю імені Павла Вірського – 85 років» – віртуальна фотовиставка, присвячена Міжнародному дню танцю.
Майстер-класи:
- Цикл майстер-класів для внутрішньо переміщених осіб та жителів міста.
Галерея Єлисаветград:
- 21 квітня в галереї «Єлисаветград» представлена виставка робіт юної художниці з Полтави Єви Рибчуновської «Усе моє, все зветься – Україна». На виставці експонується 35 робіт, виконаних в різних техніках.
Художньо-меморіальний музей О. Осмьоркіна
- Кропивницькі художники проводять традиційні художні студії. Генератором заходу стала завідувачка відділу образотворчого мистецтва дитячої школи мистецтв міста Кропивницького Ольга Краснопольська, яка зараз активно створює цифрові колажі патріотичного спрямування і демонструє їх у соцмережах.
- «Коти йдуть, Весну несуть…» – віртуальна виставка малюнків учнів гуртка «Палітра» Михайлівського ліцею Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області в рамках арт-проєкту «Галерея дитячого мистецтва». Віртуальну експозицію складають понад сорок малюнків вісімнадцяти учасників, віком від 7 до 14 років, виконаних в різних образотворчих техніках: гуаш, акварель, фломастер, кольорові олівці, гелева ручка.
- «Наш дім – Україна!» – онлайн-виставка творів юних художників про війну. Її учасниками є учні відділу образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв міста Кропивницького (завідувач відділу Ольга Краснопольська) та художнього класу Таращанської дитячої музичної школи Київської області (викладач Оксана Журавель), а також вихованці студії «Дизайн та декор» Міського палацу дітей та юнацтва Дніпровської міської ради (керівник студії Марія Рахманова). Експозицію виставки складають майже 100 творчих робіт 52 авторів, віком від 6 до 18 років, виконаних в різних образотворчих техніках: кольорові олівці, фломастер, гуаш, акварель, гелева ручка і лінорит (ліногравюра), зроблених на основі документальних фото жахливих подій війни.
Літературно-меморіальний музей І. Карпенка-Карого
- «Лиш світитися Україною…» – віртуальна виставка, присвячена 80-річчю відомого поета, журналіста, громадського діяча, члена НСПУ Валерія Гончаренка.
Культурний центр
Етнолабораторія «Баба Єлька»
- 27 квітня у Кропивницькому відбулася акція в рамках проєкту «Творчі волонтери» виступив гурт «Дувай-ва» – один з підпроєктів проєкту «Баба Єлька» з добіркою старовинних народних пісень.
Гончаренко Центр Кропивницький
- «Бери й пиши!» – письменницький клуб, започаткований Наталею Фенько;
- «Дружба музики та шуму» – музично-терапевтичний проєкт для дітей. Керівник – вчителька музики із міста Слов’янськ Марина Кашлакова.
Майстер–класи:
- В рамках проєкту «Кава з ветеранами» щоп’ятниці о 16.00 проходять різноманітні майстер-класи від спільноти «Мобільна волонтерська група» (косоплетіння, виготовлення янголів, ляльок-мотанок та пташок-жайворонків, ткацтво на станках).
Бібліотечна справа
ОУНБ ім. Д. Чижевського
Масові заходи:
- «Птахи – символи миру» – акція до Всесвітнього дня птахів;
- «Сучасні послуги бібліотеки» – виїзна промоакція для ВПО на базі КЛАНАУ;
- «Організація безпечних умов праці під час весняно-польових робіт з урахуванням воєнного стану» – лекція в рамках проєкту «Інформаційна платформа з питань праці»;
- «Напад Німеччини на СРСР. Оголошена неоголошена війна» – лекція Олександра Чорного в рамках проєкту «Невідомі сторінки історії України»;
- «Стиль життя – здоров’я» – вулична акція до Всесвітнього дня здоров’я;
- Майстер-класи з живопису та декоративного мистецтва (Краснопольська О., Собінова Н.);
- «Генуя» – віртуальна екскурсія;
- «Нові герої » – перегляд фільму в рамках клубу Docudays;
- «Особливості трудових відносин в період воєнного стану» – лекція в рамках «Інформаційна платформа з питань праці»;
- «Літо 1941. Зелена брама» – публічна лекція кандидата історичних наук, доцента ЦДПУ імені Володимира Винниченка Олександра Чорного в рамках просвітницького проєкту «Україна у роки Другої світової війни: маловідомі сторінки»;
- «Царина тиші» – відкриття виставки Валерія Давидова;
- «Весна. Книга. Бібліотека» – вулична акція;
- «Кому заважають зоопарки?» – презентація виставки листівок Віталія Постолатія;
- «З Україною в серці» – майстер-клас для ВПО (виготовлення листівки);
- «Солодкий букет» – майстер-клас для ВПО;
- «Декупаж до Великодня» – майстер-клас для ВПО;
- «Пам’ятки культури за маршрутом чумацького шляху Павла Рябкова» – Лекція Павла Рибалки до Дня охорони пам’яток культури;
- «Великодні листівки-писанки» – майстер-клас в техніці паперопластика для дітей з модельного агенства Style Models;
- «Сталінський наказ №270 в історії німецько-радянської війни» – публічна лекція кандидата історичних наук, доцента ЦДПУ імені Володимира Винниченка Олександра Чорного в рамках просвітницького проєкту «Україна у роки Другої світової війни: маловідомі сторінки»;
- «Рідна моя Україна: традиції, обряди, народні прикмети» – вулична акція;
- «Українська народна пісня» – презентація збірки (остання робота майстра книжкової графіки Василя Кричевського);
- «Переломний 1943: що не так» – публічна лекція кандидата історичних наук, доцента ЦДПУ імені Володимира Винниченка Олександра Чорного в рамках просвітницького проєкту «Україна у роки Другої світової війни: маловідомі сторінки»;
- «Третя ластівка» – презентація третьої поетичної книги поетеси Ольги Могильди;
- «Портал в історію міста» – презентація видання Володимира Поліщука «Планували одне, а збудували інше»;
- «Презентація пам’яток картографії ХУІІІ ст.» – зустріч з істориком, дослідником нашого краю Анатолієм Пивоваром;
- «Антибіотикорезистентність: причини та наслідки» лекція в рамках проєкту «Академія здоров’я»;
- «Веселі звірята» – майстер-клас з паперопластики;
- Засідання клубу робототехніки;
- «Сувеніри 3D-ручкою» – майстер-клас;
- «Солодкий букет» – майстер-клас;
- Майстер-класи від Марії Грім;
- Клуб розмовної англійської мови;
- Участь в on-line семінарі «Технології навчальної екскурсії». Виступ «Використання потенціалу бібліотеки на підготовчому етапі екскурсії (для слухачів КОІППО ім. В. Сухомлинського);
- Онлайн-клуб розмовної англійської мови з Біллом Томсоном;
- «Добрі книги для родинного затишку» – вебінар для публічних бібліотек області;
- Професійне спілкування з працівниками бібліотек Заваллівської, Мар’янівської, Пантаївської територіальних громад.
Навчальні заняття (тренінги, семінари):
- Тренінг з е-урядування «Сервіси електронного урядування» в Інтернет-Центрі для користувачів 50+;
- «Користування електронним каталогом» для користувачів бібліотеки;
- Проведення тренінгів для літніх користувачівза темами: «Основи комп`ютерної грамотності», «Основи роботи в Інтернет», «Електронне урядування»;
- «Медичні електронні сервіси».
Книжкові виставки
- «Калейдоскоп гумору»;
- «Поезія – це музика душі» – до Всесвітнього дня здоров’я;
- «Здоров’я – запорука успіху!» – книжкова виставка;
- «Школа виживання: поведінка населення під час воєнних дій»
- 100 років від дня народження Елмера Бернстайна (1922–2005), американського композитора, піаніста українського походження;
- «…А я повертаюсь, як промінь із ночі» (до 80-річчя від дня народження письменника і журналіста Валерія Гончаренка);
- «Пам’ятаємо Чорнобиль: трагедія не повинна повторитися»;
- «Книга – дзеркало життя»;
- «Психологія: емоційна сфера особистості»;
- 125 років від дня народження Мар’яна Михайловича Крушельницького (1897–1963), українського актора, режисера, педагога, театрально-громадського діяча;
- «Українська народна пісня»;
- «Охорона праці в галузях економіки»;
- «Терапія душі» – до Всесвітнього дня психолога;
- «Великдень іде – свято в душі несе» – до свята Пасхи;
- «Перегортає наша пам’ять болючі сторінки» – до дня народження М. Трублаїні;
- «Чорнобиль не має минулого часу» – до Дня Чорнобильської трагедії;
- «Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять за скоєний гріх розіп’ята живцем…» – до Дня Чорнобильської трагедії;
- «Проблеми насильства в теорії житті»;
- «Гендерна толерантність в сучасному світі»;
- «Не дозволимо собою маніпулювати»;
- «Книжкові новинки для Вас»;
- «Лицарі небесної варти».
Протягом місяця відбулися засідання клубів:
- Засідання клубу розмовної англійської мови zoom meeting;
- Засідання клубу розмовної англійської мови;
- Засідання Клубу робототехніки та 3D-моделювання.
Віртуальні книжкові виставки:
- «Збережемо довкілля заради майбутнього»;
- «Школа виживання: поведінка населення під час воєнних дій»;
- «Школа виживання: поведінка населення під час техногенних аварій»;
- «…А я повертаюся, як промінь із ночі»;
- «Терапія душі»;
- «Школа виживання: військова агресія поруч»;
- «Школа виживання: якщо доведеться рятувати життя»;
- «Школа виживання: вчимося жити у війні».
Віртуальні медіапроєкти
- «Вебмайстер. Навчання та працевлаштування»;
- «Книжкова столиця світу – 2022».
Прямі ефіри на ФБ та відео на ютуб-каналі:
- «Як аграріям захистити працівників під час воєнного стану»;
- «Напад Німеччини на СРСР. Оголошена неоголошена війна» – лекція Олександра Чорного;
- «Бібліотека запрошує»;
- Відеолекція «Відомі і невідомі факти з історії Центральноукраїнського регіону» (спільно з Державним архівом Кіровоградської області);
- «Трудові відносини в умовах воєнного стану»;
- «Літо 1941. Зелена брама» – лекція Олександра Чорного;
- Роберт Лавман «Квітневий дощ» – онлайн-читання;
- «Сталінський наказ № 270 в історії німецько-радянської війни» – лекція Олександра Чорного;
- «Kate Seredy» – онлайн-читання;
- «Переломний 1943: що не так» – лекція Олександра Чорного;
- Презентація збірки «Третя ластівка» Ольги Могильди;
- «Резистентність до антибіотиків: причини та шляхи подолання».
Обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка
Масові заходи:
- «Вчимося програмувати» – інтерактивне ігрове заняття;
- «Блочне програмування M-bot» – інтерактивне ігрове заняття;
- «Стрічка єднання» – майстер-клас;
- «Вітрячки надії» – майстер-клас;
- «Великодня листівка» – майстер-клас;
- «Магічне диво» – майстер-клас виготовлення писанки у восковій техніці;
- «Символ єдності» – майстер-клас із виготовлення прапора України в техніці торцювання;
- «Амбасадори безпеки» – майстер-клас;
- «Обережно – небезпека!» (в рамках Тижня знань з безпеки життєдіяльності) – смарт-квест;
- Творчий вечір Олександра Косенка;
- «З Україною в серці» – майстер-клас із виготовлення патріотичних листівок;
- «Кропивницький гостинний» – зустріч ВПО з екскурсоводом (спільно з ГО «Екскурс-Інформ»);
- «Живи в безпеці» – зустріч з фахівцями ДСНС;
- «Безпека понад усе» – онлайн зустріч з фахівцями Головного управління ДСНС у Кіровоградській області;
- «В очікуванні Великодніх свят» – інформаційна година;
- «Янголи миру» – майстер-клас з виготовлення патріотичних листівок (в рамках заходу «Кіровоградщино, наближаємо перемогу разом» на базі Дендропарку);
- «Великодня прикраса» – майстер-клас із виготовлення писанки у техніці декупаж;
- «Цікавий світ тварин» – екогодина;
- «Безпека в умовах воєнного стану» – онлайн-урок;
- «Країна здоров’я» – урок-подорож;
- «Екологія буття і здоров’я нації» – урок-застереження (в рамках Бібліопроєкту «Молодь обирає здоров’я»);
- «Селфі-манія: чи варто ризикувати?» – онлайн урок-роздум.
- «Чи варто читати і з чого почати?» – тренінг.
Засідання клубів за інтересами:
- «Слово – зброя» – література про патріотизм українців (засідання клубу «Ліра»);
- «Великодній кошик» – майстер-клас до Великодня в техніці торцювання (заняття хобі-клубу для молоді з інвалідністю «НАPPI-МАЙСТЕРНЯ»);
- «How Americans are supporting Ukraine» – засідання клубу «Speak Up»;
- «На сторожі життя та безпеки людей» – онлайн зустріч-діалог з фахівцями Головного управління ДСНС України в Кіровоградській області (засідання клубу «Профі»);
- «Головний обов’язок поліції – служити та захищати» (зустріч-діалог з офіцерами Управління патрульної поліції в Кіровоградській області) – засідання клубу «Профі»;
- «Обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка – відкритий світ інформації» (історія, структура, фонди, права та обов’язки користувачів, бібліотечні послуги) – бібліотечний урок (заняття «Школи інформаційного комфорту»).
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
- «Шкідливі звички – рабство за власним бажанням» (до Всесвітнього дня здоров’я) із циклу «Вибір молоді – здоров’я»;
- «Літературний дивосвіт: О. Косенко»;
- «Великодні дива»;
- «Україна моїми очима» – онлайн-виставка малюнків;
- «Світ природи. Зрозумій! Полюби!» (до Року збереження природи та живого світу);
- «Феномен Івана Кавалерідзе» (до 135-ої річниці від дня народження);
- «Великдень – найбільше християнське свято»;
- «Пізнай свою Україну» (до Міжнародного дня пам’яток та визначних місць);
- «Чорнобиль – біль Землі» (до Дня Чорнобильської трагедії);
- «Топ-10 винаходів Леонардо да Вінчі» (до 570-річчя від дня народження);
- «Читайте класику сьогодні!»;
- «Його величність – танець» (до Міжнародного дня танцю);
- «Безпечні умови праці – відповідальність працівника і роботодавця» (до Всесвітнього дня охорони праці);
- «Літературна карта степового краю» (23 квітня – Всесвітній день книги і авторського права).
Підготовлено та поширено на веб-сайті бібліотеки та в соціальних мережах:
- відеоролики: «Діти України і війна» (по книзі Джеремі Б. «Історія світу від найдавніших часів до сьогодення»), «Цікаві факти про Українську мову» та «Афоризми та вислови про книгу та читання» (до Всесвітнього дня книги та авторського права), «Цікаві факти про українських письменників», «Мистецтво, що зцілює» (до Міжнародного дня здоров’я), «Таємниці Чорнобиля» (до Міжнародного дня пам’яті про чорнобильську катастрофу), «Як підтримати підлітка під час війни», «Світ добра» (за оповіданням В. Сухомлинського «Журавель і папуга»);
- майстер-клас з виготовлення «Пам’ятки здоров’я» із нотатками, які допоможуть його зберегти (до Міжнародного дня здоров’я);
- онлайн-виставки малюнків: «Україна моїми очима», «З Україною в серці до перемоги» (за віршем А. Дмитрук «Ніколи ми не будемо братами»), «Чорнобиль немає минулого часу» (Чорнобильська катастрофа у літературі);
- відеоогляди: книги Н. Трушкіної «Пластилінові дива», книг до Дня працівників ракетно-космічної галузі в Україні, книжкової виставки «ТОП-10 винаходів Леонардо да Вінчі» (до 570-річчя від дня народження), книги «Танки та бойові броньовані машини» із серії фото-енциклопедій «Світ навколо нас» від Українського інституту книги;
- викладки книг та поробок до Великодня;
- онлайн-вікторина «Літературна мозаїка».
Обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка
До Дня сміху:
- «Я викликаю посмішку» – онлайн-аукціон книг;
- Онлайн бібліо-календар;
- «Читацький щоденник» – освітній онлайн-контент.
Заходи навчально-ігрового екологічного проекту «ЕКО – стиль твого міста»:
- «Чомусикам» – виставка літератури;
- «#LikeКнигу» – створення медіапродукту;
- «Ідеї, які варто втілити в життя» – Book-хвилинка;
- «Книжки, що захопили світ!» – книгоподорож;
- «Мандри Гулівера» – онлайн-презентація книги Жонатана Свіфта (295р).
До Дня довкілля:
- «Чисте довкілля – чисте сумління» презентація;
- «Незвичайні пригоди звичайної родини» – онлайн квест (за мотивами книг Гжегожа Касдепке);
- «На отчому порозі» –. книжкова викладка (до 75-річчя від дня народження Кобзаря Володимира Федоровича).
До свята Великдень:
- «Весняні передзвони» – онлайн-презентація викладки літератури;
- «Великодній кролик» – майстер клас;
- «Гарна писанка у мене» – творча майстерка;
- «П’ять хвилин з поезією» – онлайн-знайомство читачів з мистецтвом.
BiblioHab «11 +» – Творча-студія майстер класів «Хобі-територія».
- «Великодні зайчата» – майстер-клас;
- «Про…» – онлайн довідник;
- «Академія безпеки» – інфографіка 3D (правила поведінки у громадському транспорті);
- «Євині ями» – story-time для малюків.
До річниці аварії на Чорнобильській АС:
- «Від мирного атома до катастрофи» – книжкова виставка;
- «Весни обірване суцвіття» – онлайн-спогади.
PR проект «Book space» просування літературних новинок та промоція читання через рекламні ролики для соціальних мереж: «Неймовірне дитяче фентезі та фантастика»
- «Фантастична наука» – онлайн-проєкт;
- «#Читаймо» – щотижневі випуски на Ютуб-каналі бібліотечного інтернет-проєкту.
Онлайн заняття для користувачів з циклу
«Школяр і комп’ютер: технології без шкоди»:
- Як визначити та зловити фейк;
- Медіаграмотність – вимога часу;
- Безпека в інтернеті в умовах військових дій;
- Додатки TikTok і Like. Користь чи небезпека для дітей?
Заняття для користувачів «Компютерна грамотність» від Code Club UA:
- Організація робочого місця. Компютер, його будова та призначення;
- Операційна система. Основні елементи вікна Windows. Створення файлів, папок;
- Клавіатура та миша. Вивчення нових символів. Робота з клавіатурним тренажером;
- Файл. Типи файлів. Програма Microsoft Word.