Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за червень 2021 року)

Загальні питання

1 червня в обласному центрі на площі Героїв Майдану влаштували свято для дітей.

Заходи відбувалися за участі поліцейських, рятувальників та нацгвардійців.

Діти могли ознайомитися з роботою патрульних, спецпризначенців, експертів-криміналістів, рятувальників, військовослужбовців Нацгвардії та собак-поліцейських.

Як малеча, так і дорослі брали участь у конкурсах та іграх, оглядали виставки оснащення, спецзасобів і транспорту, приміряли елементи екіпірування, виготовляли флікери – світловідбивні елементи, фотографувалися на згадку.

Також на площі виступали вихованці зразкового колективу – студії хореографічного мистецтва «Аеліта».

22 чеpвня в Укpаїні відзначили День Cкopбoти і вшанування пам’яті жеpтв війни. На Фортечних валах жителі обласного центру вшанували пам’ять тисяч земляків, життя яких обірвала Друга світова війна.

Керівництво області та міста разом з ветеранами, військовими, громадськістю міста поклали квіти до Вічного вогню, меморіального знаку «Багнет», пам’ятнику жертвам фашизму, а також до Алеї Слави Героїв АТО.

28 червня мітингом та покладанням квітів у Кропивницькому відзначили 25-річницю Конституції України.

Театрально-концертне життя

Обласна філармонія

В червні в обласній філармонії відбулися виступи, концерти: Святослава Вакарчука, Ірини Білик, сольний концерт солістки обласної філармонії Іванни Неділенко «Нехай квітує пісня України», концерт гурту NeNsi, виступ Міши Крупіна та гурту «Корупція», Леся Подерв’янського. Епічні п’єси у виконанні автора.

Академічний обласний театр ляльок

Вистава «Карлик Ніс» обласного театру ляльок увійшла до тридцятки кращих театральних вистав від колективів з усієї країни за 2020 рік і пройшла у другий з трьох етапів Всеукраїнського театрального фестивалю-Премії «Гра».

24 червня, у виставковій залі обласного Центру народної творчості, відкрилася виставка робіт кропивницьких майстринь – Юлії Олейніченко та головної художниці театру ляльок Оксани Шарій. Фантастичні маски, художні образи, картини, іграшки та побутові речі, виготовлені з простої джутової нитки, завдяки талановитим майстриням, перетворилися у справжні мистецькі шедеври і викликали неймовірний інтерес.

Кіномистецтво 

До 30-річчя незалежності України знято фільм про Івана Карпенка-Карого. Зйомки проводилися в державному заповіднику-музеї Хутір Надія. Режисер-постановник – головний режисер Академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Кропивницького Євген Курман.

В основу стрічки покладений сюжет, коли Іван Тобілевич читає артистам театру щойно написану драму «Хазяїн».

Обласний Центр народної творчості

У Гайсині на Вінниччині відбувся V Всеукраїнський фестиваль-конкурс автентичних колективів на приз Гната Танцюри.

У ньому взяли участь 42 аматорські колективи з Вінницької, Київської, Житомирської, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької, Івано-Франківської та Хмельницької областей.

Кіровоградщину представляли у номінації «Пісенний фольклор» народний аматорський фольклорний ансамбль «Ексампейя» обласного Центру народної творчості, який посів почесне ІІ місце, та у номінації «Сольний народний спів» – соліст Аджамського сільського Будинку культури Олександр Параниця, який зайняв ІІІ місце. 

Музейна справа 

Обласний музей мистецтв

Експозиції та виставки: 

  • «Дитячий світ» – до Міжнародного дня захисту дітей;
  • «Веломандрівки Кіровоградщиною» – фотовиставка;
  • «Метафоpичний pеалізм» – виставка твоpів Миколи Кумановського в рамках культурно-мистецького проєкту «Дифузія».

В експозиції пpедставлено кілька десятків живописних pобіт з колекції Музею сучасного укpаїнського мистецтва Коpсаків (Луцьк).

  • Виставка творів заслуженого художника України Григорія Гнатюка (1951-2012) – до 70-річчя від дня народження;
  • «Абстрактні виміри дійсності» Андрія Шварка м. Знам’янка;
  • «Краса широкого вжитку» – зарубіжна побутова порцеляна 20 століття.

Обласний краєзнавчий музей

7 червня в обласному краєзнавчому музеї відбулася зустріч з кандидатом історичних наук, співробітником Державного архіву Кіровоградської області (ДАКО) Вадимом Колєчкіним та автором історико-краєзначого нарису «Часи тривог і сподівань. Єлисаветградщина в епоху Української революції (1917–1922)» Сергієм Гейко. Вадим Колєчкін розповів про документи доби революції 1917–1921 рр., які зберігаються в ДАКО. Сергій Гейко приділив увагу історіографії, а також розповів про власні краєзнавчі розвідки.

Музей поповнився експонатами, пов’язаними з Другою світовою війною. Відомий колекціонер Юрій Тютюшкін передав до його фондів десятки фотографій наших земляків- учасників Другої світової війни та визволителів міста на Інгулі.

Кілька цінних експонатів подарувала закладу жителька Кропивницького Тетяна Петровська. Серед них – унікальний каталог «Описание коллекции народних писанок» 1899 року випуску.

Благодійниця Тетяна Петровська також передала до фондів музею настільний чорнильний набір свого діда, декілька родинних фотографій, а головне – ще два рідкісні видання. Багатоілюстровану книгу 1907 року видання французького автора Мальвера «Наука и религия» зі штампом Громадської бібліотеки Єлисаветградського громадського зібрання та Єлисаветської центральної бібліотеки. А також видання 1914 року «Княжеская Русь» визначного українського дослідника Дмитра Багалія з круглою печаткою Зінов’ївського окружного музею.

23 червня учні КЗ НВО – гімназії ім. Т. Шевченка відвідали обласний краєзнавчий музей і взяли участь у тематичному заході «Обряди та звичаї Кіровоградщини». Відвідувачі ознайомились з життям та діяльністю відомого етнографа і засновника музейної справи на Кіровоградщині Володимира Ястребова.

24 червня в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Від Конституції Пилипа Орлика до Основного закону України». Захід проведено з нагоди 25-ї річниці прийняття Конституції України.

25 червня студенти І та ІІ курсів факультету історії та права ЦДПУ ім. В. Винниченка відвідали обласний краєзнавчий музей. Майбутні історики ознайомились з експозиціями залів відділу історії, унікальними археологічними, етнографічними та іншими колекціями музею.

Художньо-меморіальний музей О. Осмьоркіна 

9 червня відомий кропивницький меценат власник галереї «Єлисаветград» Микола Цуканов передав до фондів художньо-меморіального музею О. Осмьоркіна нещодавно презентовану книгу – «Особова справа № 1. Олександр Васильович Гіталов (25 травня 1915 р. – 1 березня 1994 р.). Матеріали до біографії». Це науково-популярне видання започатковує нову серію «Особова справа № », яка презентує покажчик документальних та фотографічних матеріалів, що зберігаються в різних організаціях – архівах, музеях – про видатних осіб Кіровоградщини. Засновниками проєкту є галерея «Єлисаветград» та Державний архів Кіровоградської області. Презентація відбулася в рамках акції «Виставка одного дня», під час якої експонувалися унікальні архівні матеріали. З книгою можна ознайомитися на вебсайті віртуального музею галереї «Єлисаветград».

10 червня художньо-меморіальний музей О. Осмьоркіна спільно з обласною організацією Національної спілки художників України здійснили своєрідний арт-десант у Світловодську галерею «Наше місто». Провідний науковий співробітник музею заслужений художник України Андрій Надєждін та голова осередку художників Андрій Хворост вітали світловодську художницю Ксенію Бондаренко з презентацією її персональної виставки живопису «У напрямку мрії». Ця мистецька подія відбувалася в рамках започаткованого музеєм в 2020 році унікального арт-проєкту «Бієнале наївного мистецтва та мистецтва примітивізму «Велюровий кіт» імені Андрія Ліпатова.

На музейному вебсайті в розділі «Вибрані виставки» презентовано віртуальну ретроспективну виставку репортажних фотознімків 1990-х років «Хроніка. Фото на шпальтах», присвячену 30-річчю незалежності України. Фотовиставка представлена в рамках нещодавно започаткованого музеєм мистецького проєкту «Місто Кропивницький у фотооб’єктиві».

«Візуалізація підсвідомого адаптована» – віртуальна персональна виставка графічних творів Дмитра Мішина.

В художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відзначили переможців конкурсу «Молодіжна палітра» до Міжнародного дня захисту дітей, який носить ім’я заслуженого працівника культури України Леоніда Бондаря.

17 червня в музичній вітальні музею відбувся концерт юного піаніста, учня 7-го класу музичної школи № 3 обласного центру Кирила Федосєєва.

19 червня в художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна відбулася благодійна культурно-просвітницька акція «День відкритих дверей» з нагоди відзначення дня відкриття музею для відвідувачів (21 червня). Всі музейні відвідувачі мали змогу безкоштовно оглянути експозицію меморіального залу, ознайомитись з представленими виставками сучасного українського образотворчого мистецтва, послухати цікаві екскурсії, поспілкуватися з науковцями.

В цей день музей підготував оригінальну арт-пропозицію для всіх шанувальників образотворчості та історії. «Музейна фотозона в інтер’єрі меморіальних речей» – саме таку назву мала акція, яку оголосив музей. Мета її – популяризація музею, залучення відвідувачів різних вікових категорій, виховання високих естетичних смаків.

25 червня в музеї відбулася публічна лекція-презентація на тему: «Історія Української державної символіки» до Дня Конституції України яку провів провідний науковий співробітник музею заслужений художник України Андрій Надєждін.

Літературно-меморіальний музей І. Карпенка-Карого

В музеї відбулася зустріч з поетесою Оленою Надутенко в рамках проєкту «Відкриті сторінки душі». Колектив закладу завжди радий її бачити, адже пані Олена – надзвичайно цікава людина, активна учасниця багатьох музейних заходів.

«Я гілка від древа мойого народу» – віртуальна виставка до 80-річчя від дня народження заслуженого працівника освіти, члена-кореспондента Міжнародної кадрової академії, педагога, фольклориста, доктора філологічних наук, професора, літературознавця, поетеси, члена Національної спілки письменників України, громадської діячки Світлани Барабаш.

Галерея Єлисаветград

На запрошення благодійного фонду «Щаслива дитина – квітуча Україна» наше місто відвідали учні художнього відділу КЗСМ «Музична школа № 7» та учні художньої студії «Червоний олівець» (вчитель Вікторія Серченя ) з Кривого Рогу. Програма для гостей була дуже насичена – екскурсія по місту, знайомство з галереєю «Єлисаветград», екскурсія до музичної школи № 1. Вихованці арт-студії «Червоний олівець» і майстриня Вікторія Серченя поділилися секретами майстерності давнього ремесла – валяння, показали власні вироби з вовни.

Бібліотечна справа 

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Масові заходи:

  • «Бібліотека – острів фантазії та творчості» – літня програма для дітей;
  • «Наші діти» – благодійний проєкт (підтримка дітей-сиріт, дітей з багатодітних родин та дитячих будинків сімейного типу). Проведення майстер-класів для дітей: флористика, розпис еко-торб, сувеніри 3D-ручкою;
  • «Життя без шкідливих звичок» – вулична акція до Всесвітнього дня без тютюну;
  • «Атестація робочих місць за умовами праці» – інформаційна зустріч з начальником відділу з питань експертизи умов праці Оленою Хіміч на тему в рамках проєкту «Інформаційна платформа з питань охорони праці»;
  • «Золотими стежками з Ніною Бабанською» – зустріч-подорож до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища;
  • «Краєзнавство: Центральний регіон» – засідання клубу. Презентація книги «Пасажирський транспорт Єлисаветграда – Зінов’євська – Кірово – Кіровограда в кінці ХІХ – ХХ століття»;
  • «Мій Маланюк» – творча зустріч з Антоніною Царук в рамках проєкту «Читаймо Маланюка»;
  • «Степ» – засідання літературного об’єднання;
  • «Жіноче лідерство як ресурс успішного розвитку громади» – презентація нового проєкту ГО «Обласний жіночий інформаційний центр» та ОУНБ імені Дмитра Чижевського;
  • Творча зустріч з письменницею Вікторією Семененко;
  • «Бібліотека подорожей Кіровоградщиною» – нарада по туристичному порталу;
  • День спеціаліста для медиків студентського санаторія-профілакторія «Юність»;
  • Краєзнавчі студії: презентація книги «Битва за Центральну Україну. Військове протистояння між Червоною армією і вермахтом на Кіровоградщині у січні-березні 1944 року» – автори В. Колєчкін, Б. Шевченко;
  • «Командири Зеленої брами» – презентація виставки робіт кандидата історичних наук, доцента, завідувача кафедри історії України ЦДПУ імені Володимира Винниченка Олександра Чорного до Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Графічна реконструкція більше 50 портретів командирів 6-ї та 12-ї армій, які влітку 1941 року затримали німців в урочищі Зелена Брама на Кіровоградщині;
  • Вулична акція до Дня Конституції України;
  • Вулична акція до Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу;
  • День без поліетилену – це просто» – вулична акція;
  • «На дивані у Тунісі» – перегляд фільму. Артхаус кулуб;
  • Засідання школи досвідченого споживача за темою «Ризики ввезення шкідливих організмів із закордонних подорожей»;
  • «Хвороби, пов’язані з водою. Лептоспіроз» – лекція Надії Оперчук в рамках проєкту «Академія здоров’я»;

Онлайн-заходи:

  • Розіграш книги Анни Коршунової «Комп і компанія» та друкованої продукції бібліотеки до Дня захисту дітей;
  • «Публічні бібліотеки Кіровоградщини в територіальних громадах: умови, виклики та можливості» – обласний семінар;
  • «Бібліотечні красуні» – челендж на соціальній сторінці у Фейсбук;
  • «У бібліотеки Чижевського дуже різні читачі» – челендж на соціальній сторінці у Фейсбук;
  • «Актуальні питання роботи з бібліотечним фондом» – вебінар на платформі Zoom;
  • «Що я знаю про Конституцію України» – онлайн-вікторина;
  • «Про виконання ЗУ «Про бібліотеки і бібліотечну справу» бібліотеками Великоандрусівської територіальної громади» – засідання ради директорів обласних бібліотек (Платформа Zoom);
  • «Веб-технології на допомогу промоції читання» – професійне спілкування (Міжвідомча рада) за участі фахівців ОУНБ ім. Д. І. Чижевського, ОЮБ ім. Є. Маланюка, ОДБ ім. Т. Шевченка, ННБ ЦНТУ, НТБ КЛАУ;
  • «Приєднуйся до нас у соціальних мережах» – челендж на соціальній сторінці у Фейсбук;
  • «Англійська для працівників Американських студій» – zoom-семінар з представником департаменту англійської мови з Американського Дому Клер Меннінг.

Книжкові виставки:

  • «Діти – радість, діти – щастя» – до Міжнародного дня захисту дітей;
  • «Дзвін криниці, який не замовка …» – до 90-річчя від дня народження Бровченка Володимира Яковича;
  • «Правила здорового харчування» – до Дня здорового харчування і відмови від надмірностей у їжі;
  • «Книги знають усе» (постійно діюча);
  • «Книжковий глобус» (постійно діюча);
  • «Незабутні таланти: крізь простір і час» (постійно діюча);
  • «Бібліографія – ключ до книжкового всесвіту» (постійно діюча);
  • «70 років від дня народження Василя Шкляра»;
  • «Світ інтелектуальних ігор»;
  • «80 років від дня народження Івана Васильовича Миколайчука (1941-1987), кіноактора, сценариста і режисера, заслуженого артиста України;
  • «Конституція – основа кожної демократичної держави» – до Дня Конституції України;
  • «Зелена Брама: героїзм – трагедія – пам’ять!» – виставка робіт Олександра Чорного;
  • Самуїл Дудін. Фотограф, художник, етнограф – електронна презентація;
  • 110 років від дня народження Сергія Федоровича Шишка (1911-1997), українського живописця, лауреата Шевченківської премії (1982);
  • «Наркотики – проблема особистості, наркотики – проблема суспільства» – до Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу;
  • Відкритий перегляд «Сьогодні свято на моїй землі…» – до Дня Конституції України;
  • «Золоті причали» Світлани Барабаш» – до 80-річчя від дня народження Барабаш Світлани Григорівни;
  • Продовження роботи персональної виставки Галини Маслової;
  • «Топ-20 словників сучасності» – віртуальна книжкова виставка;

Медичний календар:

  • 1 червня – Міжнародний день захисту дітей;
  • 2 червня – День здорового харчування і відмови від надмірностей у їжі;
  • 4 червня – Всесвітній день боротьби з карієсом;
  • 14 червня – Всесвітній день донора крові;
  • 20 червня – День медичного працівника;
  • 26 червня – Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу.

Слухаємо та читаємо разом (відео у соціальних мережах):

  • «Чому в кита така горлянка» – казка Кіплінга;
  • «Йосип» – біблійне оповідання;
  • «Останній листок»;
  • «Пригоди Тома Сойєра».

Навчальні заняття, тренінги, семінари:

  • «Основи комп`ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет» – тренінги для літніх користувачів;
  • «Медичні сервіси електронного урядування».

Творчі виставки:

  • «Мальовнича Україна» – відкриття виставки творчих робіт Ростислава Климишина;
  • «Ловець веселок» – відкриття фотовиставки В’ячеслава Білоуса;
  • «Мистецькі фантазії» – відкриття персональних виставок двох майстринь – Оксани Шарій та Юлії Олейніченко (спільний проєкт з обласним Центром народної творчості);

Протягом місяця відбулися засідання клубів: засідання клубу народних ремесел «Ниточка», клубу розмовної французької мови zoom meeting, клубу розмовної англійської мови zoom meeting, клубу розмовної англійської мови, клубу «Муза», клубу розмовної англійської мови (кіноклуб), літературного об’єднання «Парус». 

Прямі ефіри на ФБ та відео:

  • Спільний проєкт ОУНБ ім. Д. І. Чижевського та ГО «Православна просвіта» «Наші діти» (4 прямих ефіри). Проведення майстер-класів;
  • «Атестація робочих місць за умовами праці» – Інформаційна платформа з питань праці «Держпраця інформує!»;
  • «Золотими стежками з Ніною Бабанською» – зустріч в рамках просвітницького проєкту «Культурна спадщина Кіровоградщини. ТОП 30» і присвячений Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища;
  • «Мій Маланюк» – творча зустріч з Антоніною Царук;
  • «Жіноче лідерство як ресурс успішного розвитку громади» – презентація нового проєкту ГО «Обласний жіночий інформаційний центр» та ОУНБ імені Дмитра Чижевського;
  • Творча зустріч з письменницею Вікторією Семененко;
  • «Битва за Центральну Україну. Військове протистояння між Червоною армією і вермахтом на Кіровоградщині у січні-березні 1944 року» презентація книги, автори В. Колєчкін, Б. Шевченко;
  • До Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Презентація виставки робіт кандидата історичних наук, доцента, завідувача кафедри історії України ЦДПУ імені Володимира Винниченка Олександра Чорного «Командири Зеленої брами»;
  • «Ризики ввезення шкідливих організмів із закордонних подорожей» – засідання школи досвідченого споживача;
  • «Хвороби, пов’язані з водою. Лептоспіроз» – лекція Надії Оперчук в рамках проєкту «Академія здоров’я».

Обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

Масові заходи:

  • Бібліокафе «Молодь offline» – вулична акція;
  • «Цікавинки техніки: mbot – веселе програмування» – ІТ-година;
  • «Відкрий для себе Україну» – гра патріотів;
  • «Світлячки безпеки» – майстер-клас зі створення флікерів (спільно з ГО Агенція сталого розвитку «Хмарочос»);
  • «У пошуках Доре» – інформаційно-розважальна подорож;
  • «Кожен зможе» – танцювальне шоу талантів – до Дня захисту дітей, в рамках бібліопроєкту «Креативна середа»;
  • «Джуманджи» – перегляд фільму – до Дня молоді;
  • «# Без фільтрів» – фотоконкурс;
  • «Скажемо боулінгу «Ні!» – круглий стіл за підсумками реалізації проєкту ГО ТІМО
  • «Відкриті двері» за сприяння ГО «Докудейз»;

«Україно, ми – дочки твої й сини» – патріотичні діалоги:

  • «Миті історії: Україна. Друга світова…» – історичний екскурс;
  • «Конституція – запорука державності України» – історичний екскурс.
  • «Цікаво та пізнавально» – експрес-подорож;
  • «Вірус лихослів’я. Як його подолати» – рольова гра;
  • «Країна здоров’я» – гра-конкурс (літні табори) в рамках Бібліопроєкту «Молодь обирає здоров’я»;
  • «Далека мандрівка маленького робота Кіні» – пазл-квест;
  • «Не дай собою маніпулювати» – тренінг з медіа грамотності;
  • «Подорож у світ фентезі» – літературна гра;
  • «Юні захисники природи» – пізнавально-розважальна програма;
  • «Здоровим будь!» – вікторина;
  • Презентація книги «Вростання в асфальт» та творча зустріч з письменницею

Л. Єременко (із циклу «Дегустація літературних новинок»);

  • Презентація книги Ольги Мігель «Крук та Чорний Метелик. Відгук темних сновидінь» (в рамках ювілейного Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» #bookarsenal_lib та Всеукраїнського проєкту «Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці»);
  • «Майстерня флікерів» – в рамках проєкту «Амбасадори безпеки» (участь у масштабній акції на площі Героїв Майдану – до Міжнародного дня захисту дітей.

Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:

  • «Конституція України: правові цінності держави»;
  • «Цікава наука» – виставка-експеримент;
  • «Роботи і професії майбутнього»;
  • «Книги для тих, хто творить майбутнє» – до Дня молоді;
  • «Іван Миколайчук – душа українського поетичного кіно» – до 80-річчя від дня народження;
  • «Василь Шкляр: життя, сповнене творчістю» – до 70-річчя від дня народження;
  • «Літо. Книга. Позитив»;
  • «Українське слово йде до тебе» (книги, видані за державною та обласною програмами книговидання та книгорозповсюдження);
  • «Під знаменами Сонця» (художні твори, в назвах яких є слово «Сонце»).

Підготовлено та поширено на вебсайті бібліотеки та в соціальних мережах:

  • Ролики: по книзі Петра Кизименка «Пам’ять степів. Історичні нариси з минулого Кіровоградщини», Олекандра Жосана «Пасажирський громадський транспорт Єлисаветграда – Зінов’євська – Кірово – Кіровограда в кінці ХІХ – ХХстолітті»(в рамках бібліопроєкту «Краю мій, гордість моя»);
  • Відеоогляди: книжкової виставки «Цікава наука», книги Стефані Гербер «Довершена краса»;
  • Онлайн-гра «Географія на дозвіллі. Розвиток географічних знань про Землю»;
  • Вікторина «Фільм по емоджі»;
  • Онлайн-урок гри на гітарі «І я так зможу»;
  • Кросворд «Знавці мистецва»;
  • Відеопрезентація книги Дари Корній «Чарівні істоти українського міфу»;
  • Інтерактиви: «Арт терапія», «Картини та митці».

Обласна бібліотека для дітей ім. Т. Шевченка

До Міжнародного Дня захисту дітей:

  • Презентація бібліотечного Інтернет-проєкту «#Читаймо!»

Чілдрен фест «Бібліотека об’єднує друзів»:

  • МК «Паперові звірі»;
  • Творча майстерка «Я створю цю книжку сам!»;
  • Творча майстерка «Малюємо з котом «Інжиром» та вивчаємо дорожню грамоту»;
  • Творча майстерка «Засвітись-збережи життя!»;
  • Виставка літератури «Відкриваємо літо або 1 червня»;
  • Книжкова виставка «Літо, море, пляж – бери книжку в свій багаж»;
  • Book-портал «Книжкова пригода довжиною в літо»;
  • День інформації «Більше читаєш – надможливості маєш».

Освітній онлайн-контент «Читацький щоденник».

До Всесвітнього дня охорони довкілля:

  • Викладка літератури «Світ дивосвіт»;
  • Голосне читання «Еко-казки для еко-дітей»;
  • Огляд літератури: «Планета Земля в небезпеці».

Проєкт «Читай-літо на бібліомайданчику»:

  • Квест-мандрівка з циклу «Дивосвіт дитячої книжки»: «Капітани семи морів»;
  • Огляд книжкової виставки «Детектив у кишені або справа в капелюсі!»;
  • Огляд книжкової виставки «Читай-літо»;
  • Показ мультфільмів у бібліотечному кінозалі «Зоряний»;
  • Цикл творчих майстерок «Я створю цю книжку сам!»;
  • Літні тусовки на бібліомайданчику «Привіт, Книгодрузяки!»;
  • Буктрейлер – «Детектив Носик» з серії «По гарячих слідах».

Літні читання «Літо на 12 балів»:

  • Ігрова програма на Бібліомайданчику «Естафета книжкового літа».

Проєкт «Насіннєва бібліотека»:

  • ТМ «Еко пакет своїми руками» в техніці орігамі;
  • Організація обміну «Зелена палітра перетворень. Збережемо дивосвіт!»

Проєкт «Story-time для малюків» – «Експериментуй і дізнавайся».

Всеукраїнська акція «Візьми собаку на роботу».

Заходи Бібліотечної інтерактивної просвітницької платформи «Зелене світло» в рамках проєкту «Амбасадори безпеки»:

  • Театр для дошкільнят «Дорожні загадки»;
  • Творча майстерка «Малюємо з котом «Інжиром» та вивчаємо дорожню грамоту»;
  • Творча майстерка флікерів «Засвітись-збережи життя!»

BiblioHab «11 +»

  • Ярмарок творчих людей «VIP-персона»;
  • «Game Land» (Розваги та настільні ігри для підлітків).
  • «Cinema town» (Перегляд кінофільмів).

До 25-річчя Конституції України:

  • Книжкова виставка «Конституція і Євросоюз: людина, свобода, демократія»;
  • Аукціон знань «Конституція – фундамент України»;
  • Всеукраїнський онлайн-конкурс дитячого малюнку «Я і мої права» (під патронатом

Національної бібліотеки України для дітей).

Літня школа для школярів «Діти у медіапросторі»:

  • Бесіда на тему: «Медіаграмотність як звичка сучасної людини»;
  • Година спілкування «Життя в умовах інформаційного шуму»;
  • Заняття на тему: «Фейкова інформація в соціальних медіа»;
  • Віртуальна презентація «Deepfake: які загрози і можливості несе технологія,  створена нейромережею».

Індивідуальні заняття-консультації з дітьми, чиї батьки є учасниками АТО та ООС «Знавці комп’ютерних наук».

Індивідуальні заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами «Комп’ютер доступний кожному».