Клавдія Василівна Флоровська

Клавдія Василівна Флоровська (1883, Одеса – 1963, Москва) – історик-медієвіст. Народилася в Одесі. 1883 року разом з батьками переїздить до Єлисаветграда, де проходять її дитячі роки. Навчалася на історико-філологічному факультеті Бестужевських курсів – першому вищому навчальному закладі для жінок в Російській імперії. Після революції, 1920 року, разом з батьками емігрувала до Болгарії, де проживала до 1949 року. Доцент Софійського університету. Автор історичних досліджень з історії середніх віків, зокрема, з історії хрестових походів. Перекладала з російської на болгарську художню прозу. У 50-х рр. ХХ ст. повернулася в СРСР. Залишила цікаві спогади про перебування родини Флоровських в Єлисаветграді, які вперше були опубліковані в 1993 році в історико-краєзнавчому додатку «Єлисавет» під назвою «Згадуючи Єлисаветград». Померла К.Флоровська в Москві у 1963 році.

Архів Клавдії Флоровської був переданий з Москви до Обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського на початку 1990-х років кандидатом філософських наук Анатолієм Свиридовичем Василенко. Склад архіву представляє собою особисті документи, альбоми, фотографії родини Флоровських та наукові записи Клавдії Флоровської. З метою збереженості фонду архіву та забезпечення доступу до документів, частина архівних матеріалів була оцифрована.

Паспортна книжка Клавдії Василівни Флоровської (PDF)

Паспортна книжка Клавдії Василівни Флоровської (PDF)

Карта за самоличность (Царство Болгария) (PDF)

Атестат за VII клас Одеської міської другої жіночої гімназії (PDF)  

Атестат за VIІI додатковий клас Одеської другої публічної жіночої гімназії (PDF)

Диплом про закінчення історико-філологічного відділення Петроградських вищих жіночих курсів (PDF)

Свідотство про закінчення повного курсу наук історико-філологічного відділення С.-Петербурзьких Вищих Жіночих Курсів (PDF)