Микола Тупчієнко

Микола Петрович Тупчієнко народився в смт Добровеличківка у 1962 р. Після закінчення школи працював лаборантом в Київській археологічній експедиції Інституту археології АН УРСР. У 1982 -1987 рр. навчався на історичному факультеті Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Після закінчення університету тривалий час (1987-1995 рр.) працював у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї. Автор виставок: “Курганні культури Кіровоградщини”, “Скіфи Кіровоградщини”, “Кров брата твого”, “Кіровоградщина – скіфський край” (2001 р.).

З 1996 року займається науково-педагогічною роботою у Кіровоградському національному технічному університеті.- кандидат, історичних наук, доцент кафедри суспільних наук та документознавства.

Сфера наукових інтересів розгортається у площинах археології, етнографії та етнології, історії культури та культурології, історії релігії та релігієзнавства, філософії історії , історичної психології. Є автором 60 наукових та науково-методичних праць, у тому числі є співавтором трьох монографій.

У вільний час пише казки, вірші, займається скульптурою та різьбленням по дереву.