Подаровані видання від Ганни Бакановой-Подурец
Подаровані видання від Ганни Бакановой-Подурец — нашої землячки, поетеси, лауреата всеросійського конкурсу “Творча родина”
Мельниченко Володимир. Тарас Шевченко: “Друзі мої єдині” (десять постатей у поетовому житті). – М.: Домашня бібліотека, 2013. – 704 с.
Особливість цієї книги полягає в тому, що автор представляє читачеві масштабні портрети Шевченкових друзів і через їхні біографії розповідає про національного генія. Нічого подібного ще не було у відомих життєписах Тараса Шевченка чи спеціальних працях про його стосунки з окремими особистостями. Водночас у книзі показано, як переплітаються їхні долі, що глибше розкриває дивовижний духовний космос поета.
До речі, й ілюстрації до книги підібрані так, щоб кожен мав можливість доторкнутися до Шевченкових часів, особливо через автографи всіх її героїв.
Розповіді про друзів Тараса Григоровича ведуться, по можливості, у хронології їхнього знайомства. Глави книги, природно, неоднакові за обсягом, що залежало не стільки від глибини авторської розробки конкретного персонажа, скільки від уже названих засторог і масштабності постаті та кількості збережених документальних матеріалів.
Отже, говорячи словами Шевченка, “начнем же убо начало книги сице”…
Сковорода Григорий. Полное собрание сочинений в 2-х т. Т. 1. Трактаты и диалоги. – К.: Богуславкнига, 2012. – 432 с. – цв. вклейка 16 с.
Настоящее издание является первым с 1973 годом полным изданием сочинений Григория Сковороды на русском языке. При подготовке текстов издатели учитывали современные текстологические требования и принципы перевода. В первый том настоящего издания вошли «Жизнь Григория Сковороды» М.Ковалинского и большая часть трактатов и диалогов Григория Сковороды, расположенных в хронологическом порядке.
Сковорода Григорий. Полное собрание сочинений в 2-х т. Т. 2. Проза. Поэзия. Переводы. Письма. Разное. – К.: Богуславкнига, 2012. – 488 с. – цв. вклейка 16 с.
Во второй том настоящего издания вошли трактат «Книжечка о чтении Священного Писания, нареченная Жена Лотова», диалоги и притчи, написанные в 1780 — начале 1790-х годов, поэтические произведения, переводы, письма и другие тексты Г. Сковороды.
Мельниченко Володимир Юхимович. Богдан Ступка. Біографія. – М.: Домашня бібліотека, 2012. – 832 с.: іл.
Це перша біографія Богдана Сильвестровича Ступки, написана з величезною любов’ю до нього та доземним схилянням перед його Генієм. Ця біографія написана за життя Богдана Ступки.
Після його відходу у Вічність 22 липня 2012 року автор не змінив у ній жодного слова.
Значна частина тексту — це розповідь самого Богдана Ступки. Крім того, він відповідає більш, як на 1200 запитань автора. Богдан Сильвестрович сам вибрав фотографію на обкладинку й особисто затвердив 28 червня 2012 року її художнє оформлення.
У цій книзі Володимир Мельниченко прагнув не лише створити науковий життєпис артиста, але й осмислити неймовірну притягальність Ступчиної постаті, животворну для суспільства дифузність образів, створених ним у театрі й кіно, його незрівнянну духовну присутність у душах окремих людей і цілої нації.
Украинские узоры Москвы: иллюстрированный альбом. – М.: Московский дом национальностей, 2008. – 111 с.: фот.
Иллюстрированный альбом, подготовленный коллективом Региональной общественной организации «Украинцы Москвы», знакомит читателя с искусством, самобытной культурой и историей украинцев в Москве, которые вписаны яркой краской в творческую жизнь многонациональной столицы России.
Многообразие деятельности представителей украинской культуры в важных событиях и культурных программах Московского дома национальностей, Дома народов России, Культурного центра Украины в Москве, фестивалях и городских программах отражены на страницах альбома.