Подаровані видання за березень 2025 року
Від Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, видавництва «Креативна агенція «Артіль» спільно з Благодійним фондом «Бібліотечна Країна, м. Київ

Мошенський С. Капіталізм і бізнес. Уроки економічної історії України / Сергій Мошенський. – Київ : Креативна агенція «Артіль», 2024. – 768 с.
Як визначає минуле української економіки її сучасний стан? Коли в Україні виник капіталізм і якими були його перші форми? Чи мав майбутнє наш капіталізм у часи свого розквіту на початку ХХ століття?
Яким було значення для розвитку капіталізму мережі комунікацій – від кав’ярень до телеграфу, цього «Інтернету Вікторіанської епохи»? Цим питанням присвячена нова книга Сергія Мошенського «Капіталізм і бізнес.
Уроки економічної історії України», в якій детально розглянуто особливості становлення капіталізму в основних економічних центрах України – Києві, Львові, Одесі, Харкові.
Від ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», м. Київ

Жити попри все: розповіді жінок про війну, 2014 та 2022 / Апчел О., Біленька Л., Гаврилюк Ю., Довгань І., Логозинська Н., Німаніхіна О., Супрун М., Тищенко Г., Товстокора Т., Чубенко С., Шевчук Т.; за заг. ред. Слави Світової, Нестеренко Н. // ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив». Київ : ФОП Ямчинський О.В., 2024. – 164 с.
Ця книга створена для всіх українців, які переживають свої гіркі досвіди війни та потребують прикладів опори для продовження життя та боротьби. У цій книзі 11 українок різних професій і з різних регіонів розповідають про пережитий травматичний досвід війни. Історії охоплюють події з 2014 та з 2022 років. Авторки щиро та відверто написали про життя в російській окупації, втрату через війну рідних, майна та здоров’я, полон, сексуальне та гендерно зумовлене насилля, пов’язане з війною, тощо. Вагомою частиною їхніх історій є розповіді про те, що їх підтримувало під час цих потрясінь і продовжує допомагати переживати досвід війни. Підсумком є розділ від психологині, присвячений питанням відновлення.

Примарна ясність: міфи і стереотипи навколо Донбасу і війни / М. Барва, О. Білокобильський, О. Ірпінський, А. Москаленко, А. Петренко, Т. Пігурська, В. Проскурня, Ю. Чистякова; за заг. ред О. Білокобильського та Н. Нестеренко // ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив». Київ : ФОП Ямчинський О.В., 2024. – 304 с.
Книга присвячена розвінчуванню міфів, пов’язаних із війною, які чинять розкол українського суспільства. У збірці проаналізовано та спростовано хибні уявлення про жителів Донбасу і початок війни в 2014 році; причини, з яких люди лишаються в окупації, та тамтешні реалії, про полон та проблеми цивільних полонених. Розглянуто питання компенсацій для постраждалих із боку української держави. Ця книга є продуктом спільної роботи фахівців громадських організацій – правозахисників, журналістів, адвокатів та документаторів порушень прав людини.
Видання адресоване громадським активістам, представникам міжнародних організацій, державних органів, журналістам та широкому колу читачів.

Коли не стукають у двері: 25 історій про російську окупацію / Білокобильський О. та ін.; за ред. Н. Нестеренко, С. Світової, В. Щербаченка // ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив». Київ : ФОП Ямчинський О.В., 2024. – 224 с.
Книга містить 25 особистих історій українців, які діляться досвідом перебування в російській окупації. У виданні зібрано спогади жителів Запоріжжя, Київщини, Луганщини, Харківщини, Херсонщини і Чернігівщини, які охоплюють період із 2014 по 2022 рік. Драматичні історії різних за віком і родом занять цивільних українців дають зрозуміти, чому для цих людей є неприйнятним життя під владою росіян.
Від керівника Центру культурного розвитку «Тотем» Олени Афанасьєвої, м. Київ

Поліна Райко. Невидиме / ГО Центр культурного розвитку «Тотем», 2024. 176 с.
Мистецтво Поліни Райко було народжене з болю її втрат та сили життя. Тому невидиме – це ще й прихований за красою біль. Це сила і здатність перетворювати втрати на мистецтво – те, чому може нас навчити Поліна Райко. Невидиме – це українська ідентичність півдня, яку можна довго описувати словами, яку намагалися і намагаються знищити росіяни, проте вона все одно проростає від свого невидимого, але сильного коріння.
Книга написана двома мовами – українською та англійською, адже важливо, щоб про спадщину Поліни Райко дізнавався світ.
Від видавництва ТОВ «Імекс-ЛТД», м. Кропивницький

Буянова О. Сонце виполовлює пшеницю. Поезії / Оксана Буянова / – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2024. – 112 с.
Третя книга Оксани Буянової «Сонце виполовлює пшеницю» – це поетична збірка, яка складається із восьми розділів. Кожен розділ має свою назву відповідно до теми, яку найбільше розкриває поезія, що входить до нього.
Сама назва «Сонце виполовлює пшеницю» може бути потрактована, зокрема, і так, що під впливом екстремальної ситуації (якою для нас є війна) падають маски й кожен здатен зрозуміти, хто друг, а хто ворог.
Поетична збірка «Сонце виполовлює пшеницю» про нас сьогоднішіх.