Подаровані видання за червень-липень 2024 року
Від Святослава Кіраля, м. Київ
Станіслав Асєєв. Мельхіоровий слон, або людина, яка думала. – книжкове видавництво – Чорна гора, 2024. – 363с.
«Мельхіоровий слон, або Людина, яка думала» – це одночасно й автобіографічний роман, і метафорична історія першого покоління української незалежності на Донбасі. Якщо ви хочете відчути атмосферу Макіївки та Донецька або згадати її – то ця книга для вас.
Це дуже відверта книга. І ця відвертість вражає. Це про мрії, бідність, торгівлю валютою, вищу гуманітарну освіту та повну відсутність можливостей її застосування. Автор цієї книги – випускник факультету філософії, який копає могили та працює вантажником; ось і вся філософія.
На обкладинці ви бачите стоптані кеди – головний герой мріє служити у Французькому іноземному легіоні і збирає гроші на поїздку кілька років. Він знає, що його не візьмуть в Легіон, але відчайдушно, маніакально прагне мети, адже три дні у Парижі – це найяскравіша подія його життя.
Це книга про батька-алкоголіка, з яким ніколи не було й вже не буде можливості поговорити. Але автор має, що йому сказати.
Стів брусатте. Зліт і падіння динозаврів: нова історія втраченого світу/Стів Брусатте; пер. з англ. Марії Хандоги та Назарія Назарова. – Київ: Комубук, 2024. – 392с.
Химерні, незвичайні, величні ящероподібні створіння полонили уяву людства, відколи ми дізналися про них в середині ХІХ століття. Динозаври – істоти, що владарювали на Землі протягом 150 мільйонів років і були знищені майже миттєво 66 мільйонів років тому внаслідок падіння гігантського метеорита. Своєю книжкою «Злет і падіння динозаврів: нова історія втраченого світу» Стів Брусатте, один із провідних палеонтологів світу, запрошує читачів у захопливу подорож світом динозаврів: від їхнього панування в ранньому тріасовому періоді, через юрський період до останніх днів у крейдяну еру. Примітивні тиранозаври з людський зріст; жахливі м’ясоїдні істоти, навіть більші за T. Rex; пернаті хижі динозаври, що збереглися в пластах лави – ласкаво просимо до наукової часопросторової одіссеї у світ створінь, які правили Землею до нас.
Палмарчук Максим. Бойові кораблі еволюція лінкорів і авіаносців/Максим Паламарчук. – К.:Віхола, 2023. – 352с. – (Серія «Життя»).
Тоннаж американських авіаносців за останні десятиліття збільшився майже у вісім разів. Сучасні патрульні кораблі більші за деякі крейсери ХІХ століття. Це лише один з аспектів розвитку, який проходить ця техніка, конкуруючи не лише між собою, а й з танками, ракетами, бомбардувальниками, безпілотниками, розвідкою та дипломатами, пільговими позиками і торговими ембарго. У цій книжці військовий експерт Максим Паламарчук описує еволюцію основних бойових кораблів у стратегічному середовищі, як результат взаємодії численних різноспрямованих впливів: політики, технологій, державних бюджетів, поглядів адміралів на тактику застосування флоту і, не в останню чергу, закономірностей та випадковостей війни.
Від «Української спілки інвалідів – УСІ », м. Львів
В очікуванні Різдва. Історії для затишних вечорів./Френсіс Годгсон Бернет. – Львів: Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка людей з інвалідністю – УСІ », 2024. 110 с.
Збірка дитячих повістей знайомить читачів з новими друзями – Джем, принцом Тонконіжкою, принцесою Золотоволоскою, Елізабет, Едіт, з якими вас чекають чудові мандрівки та захопливі історії.Із Джем ви помандруєте комином – так-так, у дивовижний світ за білою цеглиною, де всім орудує пан С. К. Також потрапите до королівства Стампінгем, де вважають, що більші в людини ноги, то прекраснішою й елегантнішою вона є. Дізнаєтесь, чому Елізабет вважали святою. А насамкінець – про Едіт, яка знайшла спільну мову із крадієм. Для дітей молодшого шкільного віку.
Від видавця Лисенко М.М., м. Ніжин
Український соціум: політико-психологічний вимір зміни поколінь : зб. наук. праць. Матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., м. Київ, 15 груд. 2023 р. / за ред. Ю. Ж. Шайгородського. Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України. Київ–Ніжин : Видавець Лисенко М. М., 2023. 304 с.
Збірник містить матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції „Український соціум: політико-психологічний вимір зміни поколінь”, яка відбулася в м. Києві 15 грудня 2023 року. Науковий захід організовано й проведено Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України в межах науково-дослідної роботи „Концепція соборності України: витоки, еволюція, політична актуальність” (державний реєстраційний номер: 0122U000572) спільно з Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України, Асоціацією політичних наук України та Асоціацією політичних психологів України.
Адаптивні зміни політичного поля України в умовах війни : монографія / за ред. О. О. Рафальського, О. М. Майбороди. Київ : ІПіЕнД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2023. 672 с.
Монографія містить аналіз змін, що відбулися у політичному полі України під впливом розв’язаної Росією війни. Авторський колектив зосередив увагу на ключових аспектах політичних змін в Україні викликаних умовами воєнного стану – на функціональних змінах у політичній системі країни, на нових форматах взаємовідносин влади та суспільства, на новаціях у реалізації євроатлантичного курсу Української держави. Предметною сферою аналізу політичних змін у країні є функціонування політичних і владних інститутів, характер політичного правління відповідно до активізації суспільних процесів у духовній, культурній, етнополітичній сферах, пошук шляхів інтеграції України у світовий демократичний простір.
Для науковців, викладачів, здобувачів вищої освіти, аналітиків, для всіх, хто цікавиться розвитком політичних процесів у країні.