Подаровані видання за квітень 2024 року
Від Голови відділення Національного олімпійського комітету України в Кіровоградській області Вадима Бебка
Булатова М.М. Хокей на льоду. Енциклопедія в запитаннях і відповідях. – Київ: Олімпійська література, 2020. – 624 с.
Бажаєте здійснити екскурс у джерела зародження олімпійського виду спорту хокей на льоду через систему запитань і відповідей?
У виданні наведено широкий довідковий матеріал про місце хокею на льоду у програмах Ігор Олімпіад, інформацію про видатних хокеїстів, які стояли біля колиски зародження і становлення цього виду спорту.
Особливістю цього видання є органічне поєднання тексту з творами різних видів мистецтва, що істотно доповнює викладений матеріал і дозволяє поринути у час описаних подій.
Для дітей та молоді, фахівців фізичного виховання, спорту та освіти, широкого загалу читачів, які цікавляться історією олімпійських видів спорту.
Від автора Новицького Станіслава
Новицький Станіслав. Коріння дощу. Поезії / Станіслав Новицький. – Київ. Видавництво «Український письменник», 2024. – 138 с.
Станіслав Новицький – відомий український поет. Попри численний доробок, він усе ще йде до Слова, як до престолу, шукаючи в ньому початків того міцного коріння, тієї невикоріненості, що розростатиметься в єднанні любові із роз’ятреними ранами, правди із мудрою виваженістю на терезах його ліризму.
Збірка «Коріння дощу» – чергова спроба автором увіковічнити власну поетичну стихію, що для читача випромінює справжністю та істиною. Книжка засвідчує невичерпність не так глибин філософських рефлексій, як макрокосмосу метафорики. Це той поетичний голос, що зберігає баланс між двох світів – метафізичного та земного, бо творить особливий простір.
Від автора Геннадія Боряка
Я вийшов із смерті…”. Голодомор 1932–1933 рр. на Півдні України у пам’яті дітей: Свідчення. Кн. 2 / Відп. ред. В. Смолій; Упоряд.: Л. Білоусова, Г. Боряк. НАН України. Інститут історії України. Київ: ТОВ “Юрка Любченка”, 2024. VI, 865-1876 с.; іл.
У цій книзі вміщено зібрані свідчення мешканців Південної України – очевидців Голодомору 1932–1933 років, записані у 2007–2008 рр. у рамках масштабного проєкту “Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні”. Свідки згадують події передусім в Одеській області – одній із п’яти областей України після адміністративно-територіальної реформи 1932 р., до якої у період Великого Голоду входили території сучасних Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської областей; загалом же очевидці мешкали у 21-й з теперішніх областей України. Переважна більшість свідчень є осмисленням тогочасних подій людьми, що перебували у дитячому віці, і є специфічним відтворенням одного з найбільших злочинів Кремля проти народу України в нашій національній історії. У пам’яті дітей та з розповідей їхніх батьків закарбувалися найстрашніші моменти життя власних родин під жорнами репресій більшовицької влади: голод і виснажлива боротьба за життя, смерть батьків, рідних і сусідів, знущання активістів, конфіскація майна, канібалізм. Відображено почуття і психологічний стан селян у роки Великого Голоду, який мав непоправні наслідки і вплинув на все подальше життя тих, хто пережив штучний Голодомор.
Від Українського культурного фонду
Трасінова Зарема. Творчість. Мистецьке видання. – 2023. – 240 с.
В альбомі видатної кримськотатарської художниці Зареми Трасінової представлено її багатогранну і різножанрову творчість різних періодів життя – від узбецького до українського. Книжкові ілюстрації, графіка, живопис, ляльки з тканин, замальовки до фольклорних та поетичних творів – художниця проявила свій талант, поєднуючи риси традиційної кримськотатарської культури із модерними творчими тенденціями ХХ ст.
Від автора Горового Руслана
Горовий Р. Казки на ніч: збірка/ Руслан Горовий – Київ: Видавництво «ТаТиШо»,2023. – 224с.
«Казки на ніч» – це збірка оповідань відомого українського журналіста, режисера, волонтера Руслана Горового, це неупереджена, яскрава і багатогранна картина сучасної України. Емоції, що викликає книжка, – від гомеричного сміху до межі «больового порогу свідомості» – змусять по-новому зрозуміти й оцінити те, що є основою нашого життя: мудрість предків, беззахисність дитинства, батьківську любов і синівську самопожертву, непорушність мрії про те, що колись казки на ніч будуть лише про добро й любов.