Подаровані видання за грудень 2023 року

Від Фонду Україна, м.Київ

Леонід Кучма. Україна – не Росія. Двадцять років потому. – Київ: ВД «АДЕФ-Україна»,2023. 504с.

Автор ділиться своїми поглядами на історію України, на події XX століття та останніх років, викладає свою точку зору, чому Україна не може бути Росією, про відмінності в українських і російських національних характерах, про різні погляди на культурно-історичне минуле і взаємні претензії.

Від авторки Вікторії Семененко, м. Кропивницький

Вікторія Семененко. Моє зимове диво. – Львів, – 2023. – ТзОВ «Друкрня «Папуга» – 33с.

Історія про маленьке зайченятко Веселку, яка наповнена ідеєю здійснити свою мрію на день народження. Для цього Веселка вдається до пригоди, про яку не каже мамі і тату. Проте в цій мандрівці її спіткає біда. Чи врятується маленьке зайченятко? Чи відсвяткує свій день народження зі своєю сім’єю?

Від видавця Олександра Савчука, м. Харків

Ханко Віталій Опанас Сластьон / Віталій Ханко. – Харків : Видавець Олександр Савчук, 2022. – 298 с., 54 іл.

Монографічне видання відомого дослідника Віталія Ханка з Полтави присвячене життю і творчій діяльності класика вкраїнського мистецтва Опанаса Сластьона, котрий знаний передусім як першокласний графік, художник-архітектор новітнього напрямку початку ХХ ст., дослідник і популяризатор народного думового епосу, талановитий діяч культури і мистецтва. До мистецтвознавчого тексту долучено світлини біографічного характеру, частина з яких публікується вперше.
Розраховане на мистецтвознавців, культурологів, усіх, хто любить українське просторове, пластичне і орнаментальне мистецтво.

Василь Кричевський: орнаментні композиції : альбом / передм. М. Р. Селівачов, А. О. Пучков ; упоряд. О. О. Савчук. – Харків : Видавець Олександр Савчук, 2023. – 312 с. : 220 іл.

Творчий доробок Василя Григоровича Кричевського (1873-1952) в галузі графіки на сьогодні є недостатньо вивченим і потребує окремого мистецтвознавчого дослідження. Пропоноване видання – спроба ознайомлення читача із орнаментною спадщиною митця. В альбомі подано близько 200 взірців орнаментів, що зберігаються в музеях України, а також у приватних колекціях. Видання приурочено 150-літтю від дня народження Майстра.

Дмитро Яворницький Дніпрові пороги. Альбом фотографій з географічно–історичним нарисом / Д. І. Яворницький ; передм. та прим. О. Ю. Власов ; упоряд. О. О. Савчук. – Харків : Видавець Олександр Савчук. – 2-ге вид. стер. – 2023. – 194 с. ; 119 іл., 1 мапа. – Серія «Слобожанський світ». Випуск 9.

Перевидання раритетної книги Д. І. Яворницького «Дніпрові пороги» (1928 р.) здійснюється зі збереженням стилістики та нумерації сторінок оригіналу, але з усуненням друкарських помилок і неточностей. Для значної кількості світлин альбому віднайдено оригінали. Книгу доповнено сучасними передмовою, примітками та ілюстративним додатком з 29 ілюстрацій, більшість з яких публікується вперше.

Лесь Курбас Філософія театру / Лесь Курбас ; упорядн. М. Лабінський ; післямови М. Москаленко, Д. Лабінська ; редактор М. Москаленко. – Харків–Київ : Видавець Олександр Савчук ; Видавництво «Основи», 2022. – 920 с.

«Філософія театру» Леся Курбаса є перевиданням книги, що побачила світ у 2001 році у видавництві «Основи» за редакції Миколи Лабінського та Михайла Москаленка. Книга містить найповнішу на сьогодні збірку текстів Леся Курбаса: лекцій з режисури та практики сцени, протоколів засідань «Березолю», театрознавчих статей тощо.