Подаровані видання за липень 2023 року

Від авторки Марини Долгіх, м. Кропивницький

Долгіх М.В. Музика лунає. Нотна збірка пісень для солістів, ансамблів та хорів. – Кропивницький: Видавець Лисенко В.Ф., 2022. – 80 с.

Авторська збірка композиторки Марини Долгіх призначена для виконання вокалістами-солістами молодшого та середнього шкільного віку, ансамблями та хоровими колективами. До видання увійшли різножанрові пісні, створені на сучасному стилістичному матеріалі на тексти сучасних українських поетів.
Збірка орієнтована на широке коло осіб, зацікавлених сольним, ансамблевим і хоровим співом, стане в нагоді учням, студентам і викладачам закладів початкової та спеціалізованої мистецької освіти України.

Від автора Анатолія Миколайовича Плічко, м. Кропивницький

Плічко А. Оцінки кількості жертв Львівського погрому 1941 року. – Львів: Наукове товариство ім. Шевченка; Простір-М, 2022. 308 с.

Ця книжка описує подій, що сталися у Львові відразу після вступу німецьких військ, у період з 30 червня по 3 липня 1941 року, і які традиційно називають Львівським погромом, а точніше, у книжці йдеться про кількість євреїв, забитих за цей час цивільними мешканцями. Документів, що стосуються Львівського погрому, не існує. Тому оцінки проводяться на підставі аналізу свідчень очевидців, візуальних джерел та порівнянь з іншими схожими подіями. Розглядаємо свідчення та візуальні матеріали, що стосуються вбивств у різних частинах міста окремо, оцінюючи на підставі цих джерел кількості забитих там євреїв. Далі, намагаємося встановити прізвища осіб, забитих у погромі. Врешті, після проведення криміналістичних, статистичних, логічних та порівняльних міркувань, наводимо остаточну оцінку. Характер відомої нині інформації не дозволяє назвати точного числа, ба навіть вузького інтервалу. Остаточна оцінка має вигляд «розподілу ймовірностей» і міститься в інтервалі від кількох до кількох десятків осіб.

Від «Благодійного фонду Дениса Парамонова», м. Харків

Горбоносов В., Парамонов А. Дорогами Сковороди. Слобідська Україна. – Х.: Точка, 2022. – 132 с.

Книга присвячена подорожам Слобідською Україною по місцях, де ходив, бував і подовгу жив у XVIII ст. Григорій Савич Сковорода. Це колишні маєтки, колишні й нинішні монастирі, села і старі дороги. Маршрут прокладено за давніми мапами та іншими архівними документами. Автори уникають міфології, пов’язаної з ім’ям Сковороди, між тим ставлять нові питання, які потребують подальших досліджень. У книзі суттєво доповнені біографії учнів та друзів Сковороди. Особлива увага приділяється місцям перебування Сковороди у Харкові. Багато подробиць ніби переносять читача у XVIII століття.

Від авторки Аліни Шевченко, м. Кропивницький

Шевченко А. Небесна сповідь (новели та оповідання). – Харків: Мачулін – 2023. – 132 с.

«Небесна сповідь» – третя збірка новел та оповідань 17-річної авторки з Кіровоградщини Аліни Шевченко. Кожна історія описана з реальної події, а її герої – реальні люди, які живуть сьогодні і ходять з нами одними вуличками.
Можливо, саме ви є героєм нового оповідання письменниці?
Видання розраховане на широке коло читачів.

Олександрійський маяк. Поезія та проза. – Олександрія – Харків.: 2023. – 248 с.

Літературно-мистецький альманах «Олександрійський маяк» пропонує найсучаснішу поезію та прозу авторів ХХІ століття. Розрахований на широке коло читачів.

Luminous. Збірник художніх творів (поезія, проза). – Харків: Мачулін – 2023. – 158 с.

Всеукраїнський мистецький проєкт «Luminous» об’єднав понад 100 авторів з усієї країни. Літературні читання, організовані творчою спільнотою «Pantheon. Література та мистецтво», відбулися у онлайн-форматі. Кращі тексти відзначено Дипломами.
Результатом мистецьких квітневих читань є даний збірник, до якого увійшли доробки учасників проєкту.