Подаровані видання за березень 2023 року

Від Сукенника Владислава, головного редактора ТОВ «Медіасон», м. Івано-Франківськ

Андерсон Кевін Дж. Хребет дракона: роман/ Кевін Дж. Андерсон; пер. з англ. І. Сав’юк. – Івано-Франківськ: Видавництво ТОВ «Медіасон», 2023. – 560 с.

Любителям фентезі та пригодницької літератури неймовірно пощастило: вперше українською мовою виходить книга Кевіна Дж. Андерсона «Хребет дракона», яка відкриває трилогію «Розбудити дракона».
Це епічне фентезі, сповнене протистоянь, боротьби за виживання, переживань за особисте життя, життя своїх близьких та свого народу, розуміння відповідальності за прийняті рішення та їх можливі наслідки. На сторінках цього твору на вас чекають щиросердна довіра і підступна зрада, бажання помсти та особисті амбіції всупереч інтересам всього народу – і зрештою для дрібних суперечок вже майже не залишається місця, адже йдеться про виживання всього людства перед загрозою бути знищеним своїми творцями.
Автору як справжньому майстру слова вдалося так цікаво й переконливо змалювати події та героїв, що у власній уяві ніби самі собою постають яскраві картини й образи, а, занурившись у твір, начебто сам проживаєш описані події, дивлячись на них очима зовсім різних героїв – благородних і самолюбних, допитливих і байдужих, владних і підступних – і таким чином отримуєш не однобоке, а багатогранне сприйняття створеного автором дивовижного світу.

Від Мелещенка Олександра Костянтиновича, професора Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, м. Київ

Мелещенко О.К. Публіцистика Річарда Стіла та Джозефа Еддісона: Навч.-метод.комплекс: Навч. посібник; Хрестоматія; Теми рефератів/ Київський нац. ун-т ім. Тараса Шевченка; Навч.-наук. ін-т журналістики. – К.: «Дніпро», 2023 . – 356 с.; іл.

Розглядається публіцистична діяльність британських просвітників Річарда Стіла та Джозефа Еддісона початку XVIII ст. Вони змагаються між собою та з Деніелем Дефо за право називатися першим професійним журналістом Британії, а також організатором періодичної друкованої преси.
Їхні есеї та політичні вірші, розміщені в журналах «The Tatler» («Базіка»), «The Spectator» («Глядач»), «The Guardian» («Опікун») та ін., володіли увагою великої читацької аудиторії на Британських островах, у північноамериканській Новій Англії та Австралії. Обидва співавтори виступили засновниками півтора десятка журналів, як автори вони талановито прикрашали їхній зміст своїми повчальними текстами. Найкращі з журналів Стіла та Еддісона служили дороговказом для журналістів Франції, Німеччини, Голландії, Швейцарії, Італії.
Видання розраховано на студентів і викладачів гуманітарних професій, а також усіх, хто цікавиться історією й культурою Великої Британії.

Від автора Воронкова Романа, м. Кропивницький

Воронков Роман. Остання людина. Роман / К.: Український пріоритет, 2022. – 216 с. 

Коли опиняєшся віч-на-віч зі зграєю вовків – разом зі страхом у тобі прокидається інстинкт виживання. Ти дивом їх перемагаєщ, однак стихія штовхає тебе в криваву пітьму, в якій ти дивом лишаєшся живий, а по тому…
А по тому в твоєму єстві прокидається щось (а може, хтось?) інше, давно-давно забуте, приспане віками. Світ довкола набуває зовсім інших барв, запахів, ба навіть сенс буття просуває інший.
Ти сміливо стаєш на цю дивну, незвідану – звісно ж, добре знану тобою, просто колись давно – стезю, і ти розумієш: шляху назад уже немає. Лише вперед, де на тебе чекають неймовірні враження, фантастичні пригоди і навіть зустріч з Богом, з яким ви ведете філософські розмови, мов старі добрі приятелі. Ти обертаєшся на воїна, який свобідно мандрує часовими проміжками, світами, віками…

Від автора Поліщука Володимира, м. Кропивницький

Поліщук В.В. Промінь світла у сінях/ Поліщук В.В. – Кропивницький: ВЦ ККТК, 2023. – с. 184 

Четверта книга краєзнавчого проекту «Архітектурне обличчя міста» присвячена «сліпим» вікнам, вікнам другого світла, віконним отворам, через які світло з вулиці проникає у сіни, коридори та сходові майданчики будівель, цокольним та підвальним віконцям, будинкам з аттиками, з аттиковими поверхами та поясами, аттикам з люкарнами та слуховим вікнам на дахах будинків міста Кропивницького.
У книзі використані фотографії автора, А.Б. Кривуляка, з колекцій Ю.В. Тютюшкіна, В.О. Сємічової, фондів Державного архіву Кіровоградської області та обласного краєзнавчого музею.

Від редакції альманаху «Форум», м. Дніпро

ФОРУМ: альманах. – Дніпро : Акцент ПП, 2023. Вип. 20. – 368 с.

Двадцятий, ювілейний випуск альманаху «Форум» виданий під час війни з російськими загарбниками. В ньому – новий розділ «Тримаємо стрій у Слові», присвячений воєнній тематиці, а саме – визвольній боротьбі українського народу проти російських агресорів. Автори з різних куточків нашої країни, а також Іспанії, Ізраїлю, США діляться власним баченням сьогодення – переживаннями, болем, надіями і вірою у Перемогу України.
На шпальтах двадцятого випуску альманаху «Форум» також залишаються традиційними рубрики альманаху: Поезія, Проза, Публіцистика, Дитячий майданчик, Наші жарти… В них – життєстверджуючі твори, що несуть духовність, віру в непереможність добра і людяності. Як завжди, публікуються творчі доробки, пов’язані з нашою Україною, її історією і сьогоденням.
Слава Україні та її Героям!

Від автора Крамара Сергія Івановича, м. Хмельницький

Крамар С.І. Українська політична еліта: «булава» або зрада / С.І. Крамар. – Хмельницький: ФОП Мельник А.А., 2021. – 420 с. 

У науково-популярному виданні «Українська політична еліта: «булава» або зрада» автором – українським правником, суддею, кандидатом юридичних наук – досліджується і аналізується вплив українського істеблішменту на історичні процеси, що відбувались на українських землях. Читачам пропонується об’єктивний погляд на окремі історичні події.
Книга – це спроба показати, що причини перемог і поразок українського народу знаходяться не ззовні, а всередині самої нації. Продажність, заздрість, жадібність, егоїзм, здирництво, гетьманство, зрадництво, невігластво, безвідповідальність окремих представників української еліти, при вимушеній призупиненості процесів формування державності, зумовленій втручанням іноземних держав, призвели до того, що нині українці – творці європейської культури та традицій – мають рівень життя, недостойний для народу, який проживає в центрі цивілізованої Європи.
Книга для тих, кого цікавить справжня історія, хто хоче розуміти суть і бачити реальну картину суспільно-політичного становлення України.