Подаровані видання за січень 2023 року

Від місцевого автора Новицького Станіслава, м. Кропивницький

Станіслав Новицький. «Воскресіння віт». – Кропивницький: Центрально-Українське видавництво, 2021. – с. 64

«Воскресіння віт» – третя книжка в творчому доробку сучасного молодого поета Станіслава Новицького. Талановитий автор лишається вірним собі в своїй любові до України, українського села, красот рідної природи, і в ці його поезії гармонійно вплітається трепетна нота юнацького кохання.
Свіжість образів, різноплановість, неординарність, використання рідковживаних слів – все це притаманне творчості С. Новицького і, безумовно, приваблює читачів.

Станіслав Новицький. Розуміння простору (вибране). Кропивницький: Центрально-Українське видавництво, 2022. – с. 216

«Розуміння простору (вибране)» – вже четверта книжка молодого, талановитого і дуже плодовитого автора Станіслава Новицького.
В збірку ввійшли як раніше опубліковані вірші, так і нові, написані перед самою війною і під час війни. В своїй творчості автор лишається вірним собі: чудове володіння словом, різноплановість, самобутність і неординарність у вираженні любові до рідної землі, її історії, глибокий патріотизм, віра в силу духу українського народу.
Станіслав Новицький, попри свою молодість, є одним з поетів Кіровоградщини, вірші якого, мабуть, найчастіше публікуються в солідних всеукраїнських виданнях. Це журнали “Дзвін”, “Степ”, “Вежа” “Літературний Чернігів”, “Німчич”, “Буковинський журнал” та газети “Літературна Україна”, “Українська літературна газета”.
Книга, безперечно, буде цікавою для читачів як і в нинішню лиху годину, так і в мирний час.

Станіслав Новицький. Крони дерев холодні. – Кропивницький: Центрально-Українське видавництво, 2022. – с. 110 

«Крони дерев холодні» – вже п’ята збірка поезій Станіслава Новицького. До книги увійшли поетичні твори, які раніше публікувалися в літературних журналах, але також і нові вірші, написані перед самою війною і під час війни. До властивої автору тематики поезій вплітаються рядки, пронизані болем і печаллю за долю України.

Новицький С. Фронтальне скло / Новицький Станіслав – Київ: Видавництво «Український пріоритет», 2022. – 152 с. 

«Фронтальне скло» – вже шоста збірка поезій Станіслава Новицького. До книги увійшли поетичні твори, які раніше публікувалися в літературних журналах та в попередніх книжках, і нові вірші, написані перед самою війною і під час війни. До властивої автору тематики поезій вплітаються рядки, пронизані болем і печаллю за долю України.

Новицький Станіслав. Передмовчання / Станіслав Новицький. – Чернівці: Друк Арт, 2022. – 216 с. – Серія «Третє тисячоліття: українська поезія» 

Нова книга Станіслава Новицького «Передмовчання» – це підсумок останніх років. У ній відбились авторські рефлексії та споглядання навколишнього світу і простору. У збірці вміщено поезії, які друкувалися в пресі та ті, що довгий час залишались під авторською редакцією.

«Гріх і честь» Віктора Погрібного. (Збірник статей). – Кропивницький, Харків: Мачулін, 2022. – с. 40 

У збірнику подано статтю-спогад та окремі вибрані матеріали про знакову непересічну особистість, поета, письменника, публіциста Віктора Погрібного.
Видання розраховане на широке коло читачів.

Від авторки Саєнко Валентини, м. Кропивницький

Валентина Саєнко. По бездоріжжю літ… (поезії). – Харків: Мачулін, 2022. – 92 с. 

Вірші у цій збірці пронизані щирою любов’ю до рідної землі, душевним болем за долю сучасного села. Але родзинкою всіх поезій В. Саєнко є її любов до рідної мови, якою вона досконало володіє, до співучості і багатства її.