Подаровані видання за грудень 2022 року

Від автора Івашків Василя Михайловича завідувача кафедри української літератури і фольклористики Львівського національного університету, доктора філологічних наук, професора, м. Львів

Івашків Василь. Марко Лукич Кропивницький (1840-1910). Нарис життя і творчості. – Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2020. – 136 с.

Нарис висвітлює основні етапи життєвого шляху видатного українського драматурга, актора, режисера, антрепренера, театрального діяча, поета й композитора Марка Лукича Кропивницького (1840-1910). Проаналізовано художній зміст і проблематику практично всіх відомих оригінальних драматичних творів митця, акцентовано на значенні драматурга для історико-літературного процесу другої половини ХІХ – початку ХХ століття.
Для літературознавців і театрознавців, викладачів вищих навчальних закладів учителів, студентів та всіх, хто цікавиться особливостями розвитку української класичної драматургії.

Від авторки Гармазій Надії, м. Кропивницький

Гармазій Н. Марго та єдиноріг, що жив у буфеті. – Золотоноша: Видавництво Раіни Н., 2022. – 48 с.

Різдвяні канікули Маргарита з братиком проводять у селі. Тут і ялинка, і смаколики. А які дивовижні казки розповідає бабуся! Тим паче, є підозра, що не всі її історії вигадані. Як от оповідка про єдинорога – його Марго навіть намагалася упіймати. Щоправда, поки безуспішно. Але різдвяний час сповнений див, тож хто знає – можливо, одне з них вистрибне просто із кухонної шафи?..

Від Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, м. Хмельницький

Хмельницька ОУНБ в інформаційному просторі України: історія і сьогодення: збірник доповідей і повідомлень науково-практ. конф., м. Хмельницький, 29 верес. 2021 р. / Департамент інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельниц. облдержадмін.; Хмельниц. ОУНБ. – Житомир: ТОВ «Видавничий дім «Бук-Друк», 2021. – 336 с.: 24 с. фотоіл. – (До 120-річчя з часу заснування бібліотеки).

Збірник містить доповіді і повідомлення науково-практичної конференції з питань історичного та сучасного розвитку бібліотек, надання новітніх послуг користувачам через застосування веб-технологій.
Збірник розраховано на фахівців у галузі бібліотечної справи та суміжних галузей.

Від авторів Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ» ім. В. Погрібного, м. Кропивницький

Сороки далекого села. Повісті. Оповідання. – К., 2022. – 136 с.

Любов – найважливіше, що може трапитися з вами. Або – не трапитися… Усе в житті заради любові. Жінка намагається прикрасити себе, щоб бути бажаною. Чоловік прагне досягнути чогось, щоб бути коханим… Для кожного уявлення про «досягнення» різні, але на дні їх – надія, що Вона прийде. Бо без Неї – не життя…
Шукає Любов молодий лікар у повісті «Сороки далекого села». Вона до нього не поспішає. І гарний, і розумний, але ж … Не ті зустрічаються. Іноді шлях до Любові і полягає від трагедії до фарсу, від реальності до містики…
«Гілочки під оксамитом» – теж про Неї. Давня Любов не забувається. За провину перед Нею доля жорстоко карає. Але іноді може й змилостивитися.
«В вікно втікають пізній вечір з ніччю…» – щемлива і прекрасна поема про кохання довжиною в життя. Любов не вмирає – вона залишається у віддаленому куточку півсвідомості, і ні роки, ні відстані їй не перешкода…

Від авторки Василів-Базюк Любові Йосипівни, м. Торонто, Канада

Василів-Базюк Л. Й. Стежками емігрантів з України: історична повість. – Чернівці: «Букрек», 2021. – 504 с.

У творі, який логічно продовжує книгу Л. Василів-Базюк “Новими стежками”, йдеться про становлення і розвиток української громади в Канаді, починаючи від “піонерської доби” до сьогодення. Любов Василів-Базюк зосереджує увагу читачів на маловідомих фактах з життя українських першопоселенців у Канаді, на тих перешкодах і труднощах, які їм довелося здолати у пошуках землі, волі та кращої долі.
Книга поєднує в собі багато ретельно опрацьованих авторкою тем, які близькі кожному українцю. Її ґрунтовне прочитання сприятиме переосмисленню українських життєвих цінностей, соціально-історичного простору і творенню нових сенсів.
Для широкого кола читачів.