Подаровані видання за серпень 2022 року

Від автора, історика-краєзнавця Івана Даниловича Петренко, м. Кропивницький

Петренко І.Д. Колгоспне кріпацтво (серія «Архівні документи свідчать»). – 636 с.

В основі дослідження – комуністичний терор у селах нинішньої Кіровоградщини, зокрема, в 20–40-х рр. ХХ ст. Його свідченнями є: грабунки та вбивства червоними військами вільних хліборобів, експерименти з комунами, діяльність “ревпродтрибуналів”, масове розкуркулення, примусова колективізація, постійні репресії та рукотворні голодомори. Проте радянська пропаганда назве ці злочини проти селян “соціалістичною перебудовою” сільського господарства та “остаточним переведенням трудящого люду на шлях соціалізму”. Доволі закономірно, що така людиноненависницька політика обернулася для жителів сіл неймовірними втратами та стражданнями: їхньою масовою смертю, небувалою експлуатацією та неминучими злиднями, постійним страхом перед державою.

Поліщук В.В. Від Лишневського до Віньковського / Поліщук В.В. – Кропивницький: ВЦ ККТК, 2022. – 76 с.

У виданні представлені архітектори, які працювали в Єлисаветграді (нині Кропивницький), або ж за їхніми проектами у місті споруджені будівлі на початку ХХ століття.

Капітанівка, 1944 рік. Володимир Васильченко. – Черкаси: Видавець Олександр Третяков, 2022. – 124 с.

Основою для написання цього видання послужили три зшитки «Погосподарської книги основних виробничих показників господарств колгоспників 1944-1946 років» села Капітанівка тодішнього Златопільського району Кіровоградської області. Основна частина представлена в табличній формі з деякими коментарями автора, взятих з архівних джерел.
Видання розраховане на широке коло читачів, які цікавляться історією.

Від автора Миколи Миколайовича Цуканова, м. Кропивницький

Цуканов М. Фотокореспондент Ігор Філіпенко: погляд з офсайду. – ??? 2022. – 96 с.: іл.

Нова книга Миколи Цуканова знайомить читача з цікавою людиною – фотографом і журналістом Ігорем Філіпенком та з одним з його захоплень – спортивною, а саме футбольною, фотографією. Ігор – давній прихильник найпопулярнішої в світі гри, з малих років вболіває за місцеву «Зірку». Причому, він – активний «стадіонний» відвідувач, вболівання по телевізору на дивані порівнює з вивченням мистецтва по книжковим репродукціям. Автора зацікавив погляд на футбол не з середини (футболісти, тренери) чи з трибуни, а стороннього спостерігача максимально близького до подій на полі. Розмова з Ігорем Філіпенком – це, перш за все, розмова з людиною, якій не байдужа доля місцевого футболу, яка пам’ятає забиті вболівальниками трибуни на іграх рідної команди.
Звичайно, розповідати про футбол і не показувати його – неможливо. Тому Ігор проілюстрував розмову своїми фотографіями з ігор місцевої «Зірки» за 13 років життя, на яких перемоги і поразки, тренери, вболівальники.
Видання адресоване любителям спорту, футбольним вболівальникам, всім небайдужим до історії рідного клубу.

Від видавництва «ПОЛІМЕД-Сервіс», м. Кропивницький

Ланська Л. Плин зворотного часу: навчально-методичний посібник / за наук. ред. І.О. Небеленчук. Кропивницький: «ПОЛІМЕД-Сервіс», 2022. 100 с.

Посібник спрямований на розгляд творчості сучасних письменників.
Представлено дослідження творчості В. Мастєрової, Г. Арсенич-Баран, К. Москальця, І. Небеленчук, В. Крупки, Т. Сидаренко, Є. Макаренко. Зроблено стислий огляд творчості Н. Яніцької, Діми Маріна, С. Антонишин, Б. Томенчука та інших.
Посібник адресовано науковцям, учителям української мови та літератури, студентам, а також усім, хто цікавиться питаннями літератури.