Подаровані видання за липень 2022 року
Від автора Володимира Поліщука, м. Кропивницький
Поліщук В. Спершу в «Ювілейний», а потім у «Гарнізонний» / Володимир Васильович Поліщук. – Кропивницький: http://prc.kr.ua, 2022. – с. 132.
У книзі зібрані публікації у місцевих газетах та архівні документи, у яких повідомляється про завершення будівництва та введення в експлуатацію житлових будинків та об’єктів соцкультпобуту у місті Кіровограді (нині – Кропивницький) у радянські часи.
Поліщук В. Слідча справа № 2435 / Володимир Васильович Поліщук. – Кропивницький: http://prc.kr.ua, 2022. – 116 с.
Ця книга про архітектора зі складною долею, який не лише є автором більше двадцяти будівель у Кіровограді, Світловодську, Олександрії, Знам’янці, Бобринці та інших населених пунктах області, а також більше двадцяти років друкував на сторінках обласних газет свої архітектурні пейзажі.
У книзі використані матеріали, які зберігаються у фондах Державного архіву Кіровоградської області, обласного краєзнавчого музею та обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського.
Невесьолов С.М., Поліщук В.В. Він прикрасив місто вишуканими будівлями / Невесьолов С.М., Поліщук В.В. – Кропивницький: ВЦ ККТК, 2022. – 182 с.
Про єлисаветградський період життя архітектора О. Лишневського написано багато. Йому приписують авторство кількох визначних пам’яток архітектурної спадщини нашого міста, але при цьому не завжди посилаються на архівні джерела. Які ж об’єкти насправді проектував в Єлисаветграді О. Лишневський, та до спорудження яких будівель він був причетний як міський архітектор? Автори книги спробували дати відповіді на ці запитання.
Автори висловлюють вдячність за допомогу у підготовці видання керівництву Державного архіву Кіровоградської області, обласного краєзнавчого музею, О.А. Гончаровій, В.О. Сємічовій, К.В. Шляховому, П.П. Рибалку та Ю.В. Тютюшкіну.
Фотографії С.М. Невесьолова, В.В. Поліщука та колекцій Ю.В. Тютюшкіна і В.О. Сємічової.
Від автора Станіслава Іванова, м. Львів
Іванов С. Усі відтінки маріупольських мозаїк. – Мелітополь: Видавничий будинок Мелітопольської міської друкарні, 2020. – 64 с.
Альбом «Усі відтінки маріупольських мозаїк» містить вичерпну інформацію про 26 монументальних мозаїк, що збереглися в Маріуполі на 2020 рік, та їх світлини, біографічні дані 18 митців, біографічні посилання і мапу з розташуванням описаних творів. Цей перелік досліджує епоху маріупольського монометалізму в хронологічному порядку і, на думку авторів, претендує називатися найповнішим та найгрунтовнішим з усіх досліджень на цю тему.