Подаровані видання за січень 2022 року

Від автора-упорядника Хланти Івана Васильовича, українського фольклориста, літературознавця, заслуженого діяча мистецтв України, с. Копашново, Хустського району, Закарпаття

Пісні українців Кубані: запис текстів і мелодій, упоряд., підгот. текстів, вступ. ст., прим., слов. та алф. покажч. Івана Хланти. – Ужгород: ТДВ «Патент», 2021. – 456 с. 

До збірника відібрано із записаних в 1995 році найпопулярніші, найкращі за змістом і художньою вартістю пісенні твори українців Кубані Російської Федерації. Збірник є спробою привернути увагу українського читача до своєї культурної спадщини, що нині перебуває за межами України, щоб кожен українець відчув себе часткою цілого народу, частиною загального європейського простору.
Цей збірник стане у пригоді музикознавцям, працівникам культури, учасникам художніх мистецьких колективів, учителям, учням та широким колам шанувальників народнопоетичної творчості.

Від місцевого автора Ільченка Юрія, методиста з питань охорони культурної спадщини Устинівського музею історії, смт Устинівка, Кропивницького району, Кіровоградської області

Ільченко Юрій. Таємниці і магія Монастирища: путівник, 2021. – 21 с.

Це своєрідний путівник незвіданими до кінця стежками унікального ландшафтного заказника загальнодержавного значення, навколо якого існує певний ореол таємничості і магії. Окрім цього, це – неповторний острівець первозданної природи з червонокнижними видами флори і фауни. Звідси й заклик автора до всіх небайдужих – Монастирище необхідно берегти, захищати й зберегти для нащадків.

Від місцевого автора Яцкула Андрія, доцента політехнічного інституту УніЛяСаль м. Бове (Франція)

Яцкул Андрій. Про це говорили завжди: оповідання, новели. – Кропивницький: «Центрально-Українське видавництво», 2020. – 112 с. 

Про ніжні почуття говорили завжди… Хтось тільки починає жити і досліджує перше захоплення, в декого воно переростає у пристрасть на довгі роки, комусь кліше та протиріччя не дозволяють відбутися, дехто пробуджується із нетрів самого соціального дна, а на комусь закарбовується відбиток хвилинної зустрічі… Як і в реальному житті, поряд з героями несподівано з’являються неординарні постаті, заплітаються історії, герої перевершують себе, часом помиляючись. Чи не це надає життю аромату та барв?
Різноманітні переживання органічно наповнюють життя героїв, занурюючи читача в атмосферу різних часових та географічних вимірів.

Від Національного музея-заповідника українського гончарства, смт. Опішня, Зіньківського району, Полтавської області

Національний симпозіум монументальної кераміки «Гіганти Незалежної України»: альбом-каталог. – Опішне: Українське Народознавство, 2021. – 144 с.: іл. (Академічна керамологічна серія «Україна Гончарна», випуск4 7) 

Про Національний симпозіум монументальної кераміки «Гіганти незалежної України» – унікальну мистецьку подію в Україні 2021 року, покликану возвеличити засобами художньої кераміки визначальну дату в розбудові Соборної України – 30-річчя від дня проголошення Незалежності країни. Провідні українські художники-керамісти: Інна Гуржій (Полтава), Андрій Ільїнський (Київ), Ірина Норець (Київ), Тетяна Павлишин-Святун (Львів), Леся Падун (Полонне), Олександр Сердюк (Харків), Іван Фізер (Черкаси) – виготовили 7 велетенських (понад 5 м.) глиняних творів, які вивищують національне глиномислення на сутнісно новий рівень художнього осмислення рідної ДержавоТворчості. Скульптури започаткували серію тематичних локацій найбільшої на європейських обширах Національної галереї монументальної глиняної скульптури просто неба.
У фундаментальному науковому альбомі-каталозі подано статті відомих українських мистецтвознавців про художні пошуки й здобутки авторів гігантських скульптур, відомості про учасників симпозіуму, каталог, анотації творів, фотолітопис подій, прес-бібліографію та інші матеріали, важливі для осмислення унікального мистецького явища.
Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
Для художників-керамістів, майстрів-гончарів, мистецтвознавців, культурологів, етнологів, музеєзнавців, краєзнавців, викладачів і студентів мистецьких навчальних закладів, керівників художніх галерей і музеїв, кураторів виставок.

Від Сікорської Ірини Михайлівни, старшого наукового співробітника відділу музикознавства та етномузикології інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського, м. Київ

Головащенко М.І. Феномен Олександра Кошиця. – К.: Муз. Україна, 2007. – 588 с.

До книги відомого дослідника Михайла Головащенка (1923-2006) про видатного українського диригента, композитора, фольклориста, історика, педагога і громадського діяча Олександра Кошиця – керівника Українського Національного Хору, який вперше відкрив світові красу нашої народної пісні і хорового мистецтва, увійшли спогади колишніх хористів, друзів, колег, вірші, присвячені пам’яті великого Маестро, його власні спогади, музикознавчі розвідки, рецензії, інтерв’ю.
Видання адресоване дослідникам історії українського хорового мистецтва, а також широкому колу шанувальників музики.

Від Дикої Ганни, поетеси, перекладачки, літературознавиці, м. Київ

Robert Burns. Роберт Бернз. A Mans a Man for AThat. Людина є людина /Упор. Г. Дика, П. Кормило. – К.: ПП «ІНПОЛ ЛТМ», 2021. – 744 с. 

Видання вибраних творів Роберта Бернза (1759-1796) містить пісні, вірші, поеми, епіграми, епітафії в оригіналі та українських перекладах зроблених протягом ХІХ-ХХІ ст. Збірник включає передмову, післямову та бібліографію. Кожен твір супроводжується примітками.
Видання розраховане на широке коло читачів.