Подаровані видання за жовтень 2021 року

Від автора Сердюка Владислава Анатолійовича, історика, мистецтвознавця та видавця, м. Київ

Сердюк В.А. Краєзнавчі та родознавчі флоеми. Івано-Франківськ: «Фоліант», 2021.- 304 с. Серія «Родовід Сердюків».

Книга присвячена маловідомим і невідомим сторінкам мікроісторії козацьких поселень Степової Правобережної України та життєписам її видатних особистостей. Написана з використанням великої кількості архівних матеріалів, довідників, карт, споминів учасників подій та містить значну кількість ретро-світлин, частина яких публікується вперше.

Для широкого загалу читачів, які цікавляться українською історією, краєзнавством та родоводом.

Від Пилипчука Дмитра Пилиповича, письменника, публіциста та перекладача, м. Київ

Пилипчук Д. Словники української мови: 1596-2018: бібліогр. покажчик /упорядник та автор передм. Дмитро Пилипчук. – Київ: ВЦ «Просвіта», 2020. – 1072 с.

Це перший бібліографічний покажчик про паперові публікації словників української мови, укладений за принципом максимальної повноти. Охоплено видання за період з 1596 до 2018 року включно. Загалом у покажчику 9244 бібліографічні нотатки. В розділі І «Книжкові видання в Україні: 1627-2018» описано 8036 словників, розділі ІІ «Книжкові видання в інших країнах світу: 1596-2018» – 556 словників, а в розділі ІІІ «Окремі публікації в періодичних і продовжуваних виданнях та прикнижкові словники: 1793-2018» зафіксовано 652 публікації. Бібліографічні записи систематизовано за хронологією, а в розділі ІІ – ще й за країнами видання.

Видання адресоване фахівцям усіх галузей знань.

Від Бондаря Олега, письменника, фіналіста міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», м. Кропивницький

Бондар О. Вража ущелина: роман. – Київ: Видавництво Ліра-К, 2021. – 476 с.

Від знайомого офіцера контррозвідки шеф «Есмеральди» (фірми, яка займається розслідуваннями таємничих історій) Ігор Володимирович дізнається, що під час війни поблизу села Витязівка в ущелині, яку місцеві жителі називають Вражою, безслідно зник німецький загін, який вивозив з окупованої території награбовані скарби.

Перш ніж героям роману вдасться розгадати таємницю Вражої ущелини, де споконвіку безслідно зникали люди, їм доведеться пережити безліч неймовірних, страшних і захоплюючих пригод. Шукаючи сховані німцями скарби, випаде блукати підземеллями, вступати у двобій з ворогами, розплутувати інтриги вітчизняної спецслужби.

Містична Вража ущелина раз за разом готуватиме неприємні сюрпризи. Смертельні пастки чатуватимуть на кожному кроці, вибратися з яких інколи вдається лише дивом.

Від Шевченко Аліни, громадської діячки, журналістки та письменниці, м. Кропивницький

Шевченко А.А. Мелодія мовчання.- Вінниця: ТВОРИ, 2021.- 140 с.

П’ятнадцятирічна авторка книжки, Аліна Шевченко, пропонує до Вашої уваги свою другу збірку прозових творів «Мелодія мовчання», до якої увійшли повісті та оповідання, а також казки 2020-2021 рр. написання. Книжка містить три розділи: І – повісті, ІІ – новели та оповідання, ІІІ – казки, тож «Мелодія мовчання» буде цікавою для прочитання, як дорослим, так і дітям. Тематика і проблематика текстів – різноманітна, у оповіданнях порушено такі проблеми, як відносини батьків і дітей, пошук себе у житті, теми любові до мистецтва та власної справи. Присутня частково і тема кохання, якої авторка зазвичай уникає.

Від Інституту соціології Національної Академії Наук України, м. Київ

Куди йде Україна у ХХІ сторіччі? Соціальні зміни в українському суспільстві за умов економічної глобалізації: соціологічний вимір. Наукова доповідь. Петрушина Т., Арсеєнко А., Буткалюк В. – Київ: Інститут соціології НАН України, 2020.- 106 с.

У доповіді на підставі аналізу значного масиву вітчизняних та іноземних наукових джерел, статистичних і соціологічних даних автори доводять, що Україна внаслідок майже 30-річної маркетизації її економіки на неоліберальних засадах була витіснена на периферію глобального капіталізму. Науковці обґрунтовують це на прикладі десяти вимірів соціальних змін: приватизації і деіндустріалізації економіки, її глобальної конкурентоспроможності / інноваційності, динаміки ВВП, зайнятості, добробуту населення, соціально-економічної нерівності, боргової залежності країни, деградації науки, соціальної (не)справедливості.

Наукова доповідь адресована фахівцям у сферах соціології, економіки, політології, управління тощо, всім, кому не байдужа доля України у ХХІ столітті.