Подаровані видання за червень 2021 року
Від автора Семенцова Анатолія Петровича, м. Чернігів
Семенцов А.П. Писанки Чернігівщини/ Анатолій Петрович Семенцов. – К.: КВІЦ, 2020. – 28 с. : іл.
Видання містить альбом писанок, зібраних автором на Чернігівщині у 80-х роках ХХ ст., опис символіки та сучасну техніку їх виготовлення. Це – результат великої праці з пошуку і збереження майже забутих народних традицій писанкарства Північної України.
Для дітей і дорослих – з метою розвитку освітніх та сімейних традицій писанкарства.
Від місцевого автора Бондаря Олега, м. Кропивницький
Бондар О. Втрачений шанс: пригоди, детектив / Олег Бондар. – К.: Видавництво Ліра-К, 2020. – 270 с.
Пошук скарбів, боротьба з конкурентами та любовний трикутник.
У лиховісні 90-ті роки міліція знешкодила банду, яка тероризувала мешканців області вбивствами й грабунками. Міліція перестріляла злочинців у сільському будинку. Чомусь усі випустили з уваги, що не знайдено награбованого. Окрім керівника операції, заступника начальника УМВС. Той придбав будинок і протягом чверті століття марно намагається відшукати схований скарб.
Лікарі ставлять екс-полковнику невтішний діагноз: йому залишилося жити кілька місяців. Нерозгадана таємниця не дає спокою колишньому міліцейському начальнику, він звертається за допомогою до приватної детективної фірми «Есмеральда».
Події розгортаються у сільській місцевості, де надто неспокійно через акції протесту колишніх бійців АТО проти корумпованого сільського голови та спроби Нацгвардійців загасити спонтанний бунт. Окрім «Есмеральди» за скарбом полюють син закатованого бандитами подружжя та один із бандитів, якому раніше вдалося втекти від правоохоронців.
У романі в іронічній манері показуються сучасні реалії: корумпована місцева влада й поліція, безпринципність працівників спецслужби, безправність сільських мешканців.
Від місцевої письменниці та журналістки Семененко Вікторії, м. Кропивницький
Семененко В. Вона першою все сказала / Вікторія Семененко. – Харків: Мачулін, 2020. – 64 с.
Легкі маленькі історії, які загортають тебе у ковдру, які з тобою чаюють, відпочивають, надихають, обіймають. Це історії про надважливе – дітей, почуття, батьків. Це історії, які відносять у теплі спогади, на море, у дитинство, у батьківський дім, до мами в обійми, до татка – на плечі. Повітряні. Зефірні. Заспокійливі, як вечірнє сонце.
Семененко В. Така як є / Вікторія Семененко. – Харків: Мачулін, 2021. – 133 с.
Зворушливі історії для жінок і про жінок. Їх любов до дітей, розчарування в чоловіках і надія з іншими, перші дотики і несміливі мрії, злети і падіння, втрачені можливості і подарунки долі, пошуки себе і нові горизонти в собі.
Від письменниці-просвітниці Сердунич Любові, м. Вінниця
Сердунич Л. Таємниці двохсот місяців (Есе-колодар) / Любов Сердунич. – Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2021. – 160 с.: іл.
Збірка відомої письменниці-просвітниці, фольклористки, краєзнавиці Любові Сердунич – це пізнавальні есе про місяці, зокрема, тлумачення їхніх назв (сучасних і давніх, напівзабутих, синонімічних, діалектних) та їх походження, прогноз погоди на щодень, свята, тематична поезія авторки і все, що пов’язане з місяцями. Це видання – своєрідний колодар («календар») свят і погоди на кожен день будь-якого року.
Збірка буде цікава, пізнавальна і практична у повсякденному житті для широкого кола читачів, у тому числі й для дітей шкільного віку, їхніх батьків і вчителів.
Від автора Мордовича Володимира, м. Херсон
Мордович В. Судьба одного рода. Мусимовичи из Каховки / Владимир Мордович. – Херсон: ЧАО «ХГТ», 2021. – 152 с.
Самые лучшие книги пишутся сердцем – о том, что видел, пережил, прочувствовал. Владимир Мордович – свидетель многих испытаний, выпавших на долю тех, кто родился в 40-е годы ХХ века.
Задумав создать летопись своего рода, он начал изучать документы и семейные хроники, ездил по архивам и библиотекам, искал современников событий, определивших судьбу страны и семьи, разговаривал со свидетелями, встречался с очевидцами. На это ушло больше десяти лет.
Перед нами не просто книга, перед нами – биографические мостки, переброшенные через разлом времени и связывающие сегодняшний день с прошлым: красный террор и нацистский геноцид, гражданская война и строительство нового производства, сталинские репрессии и Великая Отечественная. Когда ступаешь на эти мостки, чувствуешь, что становишься частью истории.
Рассказ Владимира Мордовича – чтение трудное, но нужное, даже необходимое. Извлекать уроки из прошлого – значит, строить будущее.
Владимиру Мордовичу удавалось вписать свой род в контекст времени, ощутить себя звеном общего исторического процесса.
Плохое не должно повториться. Хорошее не должно уйти навсегда.