Подаровані видання за вересень-жовтень 2014 року

Від видавництва “Самміт-Книга”, м. Київ

Майдан і Церква. Хроніка подій та експертна оцінка. – К.: Самміт-Книга, 2014. – 656 с.: іл.

Книга є наслідком моніторингу подій зими 2013-2014 рр., що відбулися в Україні після непідписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом, коли українці вийшли з мирними протестами проти політики влади. Фокус зроблений на зборі та аналізі інформації про реакцію релігійних організацій України та їх лідерів на мирні протестні народні акції та спроби силового придушення волевиявлення народу. До збірки увійшли не тільки хронологія подій, офіційні документи ВРЦіРО, окремих релігійних організацій, звернення та заклики релігійних лідерів до народу і до влади, неофіційні висловлювання та коментарі звичайних віруючих та їх пасторів, але й експертні оцінки політиків, державних діячів, а перш за все — релігієзнавців, які покликані об’єктивно і неупереджено, позаконфесійно і полісвітоглядно розкрити суть духовного Майдану. Рекомендовано для науковців, державних службовців, релігійних лідерів, усіх, хто цікавиться проблемами позиціювання Церкви в сучасному світі, її ролі в політичних процесах.

Від Миколи Цуканова, власника галереї “Єлисаветград” м. Кіровограда

Бєліков Олег Михайлович. Перлини України: Альбом. – Харків: Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2013. – 207 с.: іл.

Україна — одна з найяскравіших європейських країн. Країна з красивою природою, багатою культурною спадщиною і безліччю неповторних міст і сіл і в яких все дихає історією і духом українського народу. Кожне місто України може похвалитися великою кількістю культурних цінностей. Визначні пам’ятки багаті своєю різноманітністю і незабутнім колоритом. Через всю країну тягнеться низка неповторних замків, палаців і музеїв, а в багатьох центральних містах, практична кожна будівля є пам’ятником архітектури. У книзі зібрана і структурована інформація про популярні туристичні об’єкти, побачити які приїжджають туристи з усієї країни і з-за кордону. Описані й маловідомі пам’ятки, що незаслужено перебувають у тіні загальної уваги. Тож серед сотні чудес України для кожного читача знайдеться своє, що вразить уяву або навіть стане метою нової подорожі.

Від Цепи Олександри Володимирівни, кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри української літератури КДПУ ім. В. Винниченка, м. Кіровоград

Цепа Олександра. Образ в поезіях Тараса Шевченка до заслання: монографія. – Кіровоград: ПП “Центр оперативної поліграфії “Авангард”, 2014. – 260 с.

У монографії обгрунтовано проблему автора: висвітлено суперечливі шляхи її розв’язання й увиразнено тенденцію сучасного науково-культурного процесу. У результаті узагальнення та систематизації розрізнених і неузгоджених поглядів дослідників уточнено основні теоретико-методологічні аспекти філологічної категорії “образ автора”, сформовано цілісне уявлення про неї. Уперше розроблено концепцію інтегрованого підходу та запропоновано результати комплексного аналізу образу автора в поезіях Тараса Шевченка 1837-1847 років. Адресована літературознавцям, студентам-філологам, учителям-словесникам, усім, хто цікавиться проблемою автора та постаттю Тараса Шевченка.

Від Марка Василя Петровича, доктора філологічних наук, професора КДПУ ім. В. Винниченка, м. Кіровоград

Гризун Анатолій. Поезія багатозначних підтекстів (українська сугестивна лірика ХХ ст.): монографія. – Суми: Університетська книга, 2011. – 358 с.

У монографії на широкому фактичному матеріалі вперше у вітчизняному літературознавстві розроблено і висвітлено генезу, історію та теорію рідкісного поетичного явища — такого, як сугестивна лірика. Для студентів, аспірантів, докторантів і викладачів філологічних спеціальностей вишів, літературознавців і віршознавців.

Від Постолатія Віталія Володимировича, доцента кафедри методика дошкільної та початкової освіти КДПУ ім. В. Винниченка, м. Кіровоград

Историческая записка о Златопольской гимназии, составленная ко дню пятидесятилетнего юбилея её в Августе месяце 1887 г. Инспектором А. Андриевским. – Кировоград: ПП «Центр оперативної поліграфії «Авангард», 2014. – 60 с.

Написана 1887 р. і надрукована у Києві досить малим накладом, книга давно вже стала бібліографічним раритетом. Її повторне видання зумовлене тим, що вона є досить цікавим документом, який може представляти великий інтерес для істориків педагогіки, краєзнавців, учителів і студентів педагогічних вишів, а також для всіх, кого цікавить історія освіти України.

Від автора Миколи Васильовича Гушула, м. Івано-Франківськ

Гушул Микола. Рожнів і Покуття. Минуле й сучасне, духовне й матеріальне. – К.: Світ Успіху, 2013. – 392 с.

На базі архівних матеріалів, опублікованих і неопублікованих рукописів, спогадів людей різного віку і власних спогадів, через долю однієї родини простежується доля села, Покуття і України. Автор описує різні сторони життя одного села і його жителів, в тому числі історичні і політичні події, долі простих і визначних людей, особливості покутських будівель, одягу, знарядь праці, звичаїв і обрядів. При цьому в першій частині книжки згадано численну кількість подій і фактів, свідчень і навіть переказів. В інших розділах автор старався доповнити першу частину книжки побутово-звичаєвими сторонами життя покутського села. Книжка є спробою показати всі сторони життя покутського села, в тому числі минулі й сучасні, духовні й матеріальні здобутки покутян.

Від Чернігівського земляцтва

Сіверські скрижалі: Краєзнавчий портрет Чернігівщини. – К.: “Дім, Сад, Город”, 2011.- 646(1) с.

Книга “Сіверські скрижалі” – краєзнавчий портрет Чернігівщини, присвячений історії виникнення і розвитку міст і сіл Чернігівської області. У книзі використано багатий досвід дослідників попередніх століть, і матеріали місцевих краєзнавців, які самотужки вивчали й відтворювали історію окремих регіонів Чернігівщини, а ще надзвичайно цікаві рукописні дані десятків самовідданих сільських інтелігентів, які встигли записати з вуст старожилів сотні легенд, дбаючи про те, щоб наша історія не обірвалася на якомусь збайдуженому поколінні. Книга розрахована на масового читача, студентів та учнів, учителів середніх шкіл, краєзнавців, організаторів туризму.

Павло Тичина. Сила і ніжність болю: Аудіокнига. – К., 2010.

У читача є можливість послухати вірші Павла Тичини у виконанні Олександра Биструшкіна. Актор читає геніальні поезії серцем — то океан слів, музики, емоцій, мудрості, краси, життя… Чи вміємо ми читати невмирущі поезії Павла Тичини? Чи чуємо в них те, що хотів промовити до нас автор? Чи можемо ми відчути не лише щастя та радість, а й біль, горе, страждання, сумніви в його віршах? Кожному з нас в ідеалі треба вміти бачити, чути, співчувати, аналізувати, мріяти, насолоджуватися, розчаровуватися, вибачати, закохуватися… Це приходить з часом та мудрістю. Відкрийте навстіж своє серце усім акордам поезій незвичайної Людини. Аудіокнига “Сила і ніжність болю” – це перший проект у рамках святкування 120-річчя Павла Тичини.

Анатолій Горбенко. Живопис. – К.: Національна спілка художників України, 2014.- 72 с.

Мистецтво кожного художника визначається його мальовничим баченням світу. Але бачення буває різне — зірке, проникливе, напружене, жагуче, спокійне, байдуже. Бачення Анатолія Олександровича Горбенко — довірливе. Його мистецтво поетично одуховлене. У його творчості зберігаються традиції південоросійської школи живопису. Він любується природою і прагне запам’ятати на полотні її настрій і стан. Оспівує красу самих повсякденних і скромних пейзажних мотивів. Майже всі роботи написані художником з натури. Однак його ніколи не приваблює зовнішня красивість. Він прагне розкрити красу природи зсередини, що таїть у собі невичерпне джерело глибоких почуттів і настроїв.

От Юшкова Артура, Коновалова Александра, Шпилевой Юлии, Буряк Александры, участников «Всеукраїнської молодіжної акції “Пам’ятати. Відродити. Зберегти” у м.Львові

Киев. Город, переживший войну: фотоальбом. – Киев, 2014. – 90 с.

Фотоальбом «Киев. Город, переживший войну», является плодом пятилетней работы, в ходе которой инициативная группа вела переговоры о получении материалов с архивами, расположенными в Германии, Италии, Франции, России и Украины, а многие фотографии приобретались на аукционах в Интернете. В альбоме представлены довоенные снимки Киева, фотографии разрушенного Крещатика, яркие кадры счастливого города, который успел возродиться из пепла за каких-то 10 лет. В фотоальбоме «Киев. Город, переживший войну» собрано 250 исторических фото столицы. В фотоальбоме проиллюстрирована история Киева с начала ХХ века до сегодняшних дней.

Від Гержевої Олександри Сергіївни, м. Кіровоград

Збірник нормативно-правових актів з питань підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року: Нормативно-правові акти станом на 17 вересня 2014 року. – К., 2014. – 304 с.

Видання здійснено в рамках проекту “Розбудова спроможності в проведенні навчання у виборчому процесі та підвищення обізнаності виборців”, що виконується Координатором проектів ОБСЄ в Україні на запит ЦВК за підтримки Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку, Міністерства закордонних справ Норвегії і Уряду Королівства Данія. Збірник містить Конституцію України (витяги), Закон України “Про вибори народних депутатів України”, Закон України “Про центральну виборчу комісію”, Закон України “Про державний реєстр виборців”, Закон України “Про звернення громадян”, Закон України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, Закон України “Про інформацію”, Закон України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”. Кодекс законів про працю країни. Кримінальний кодекс України.