Подаровані видання за жовтень 2013 року

Від автора Максима Кідрука, українського письменника, лауреата конкурсу “Коронація Слова”

Кідрук Макс. Твердиня: роман. – Харків: Книжний клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2013. – 592 с.: іл.

“Твердиня” – новий роман від успішного автора і першого технотрилера “Бот”. Книга не про історію чи легенди, а про те, як розгадати спадок, що нам дістався з далеких часів. Багато поколінь намагалися розгадати загадку загубленого міста інків Паїтіті. Згідно з легендами, саме в ньому старовинні племена заховали найбільші запаси золота. П’ятеро друзів вирушають на пошуки цього таємничого міста і, як не дивно, знаходять його. Та чи вони перші, хто доклав зусиль для того,щоб легко розбагатіти? Вони ще не знають, що з цих місць ніхто не повертався живим. Також не здогадуються про те, хто з ким спить, і хто кого любить. У романі також є любовна лінія, яка ще більше заплутає і штовхає мандрівників в непрохідні хащі найстрашніших джунглів світу Мадре-де-Дьос.

Від київського поета і прозаїка Станіслава Бондаренко

Бондаренко Станіслав. Пікнік із мільярдером або Травми трав: поеми, вірші. – К.: Ярославів Вал, 2013. – 120 с.: іл.

До книги відомого київського поета увійшли, окрім властивої йому міської лірики, філософська поема-кліп “Нічна розмова з Європи”, та зовсім нова психологічна поема-кліп “Пікнік із мільярдером”. Якщо “Нічна розмова” – це запрошення до інтелектуально-чуттєвого осмислення спільних історичних “сутінків” і пошуку твердих купин на заболоченому шляху до взаємопорозуміння з Європою, то “Пікнік” – чи не перша в нашій літературі спроба проникнути в темні лабіринти життя і психології новітнього суспільного прошарку — олігархів. Загальний контекст книги грунтує думку: “Рим — теза, Візантія — антитеза, Київ — синтеза”, адже ще Іван Павло ІІ говорив, що “збагачена генієм української культури церква дихає тут двома легенями східної і західної традиції”. Та чи готові ми стати не лише географічним, а й духовним центром об’єднаної Європи?

Від автора Сергія Пантюка, поета, прозаїка, члена Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України

Пантюк Сергій. Війна і ми: роман. – К.: Ярославів Вал, 2012. – 168 с.: іл. – (Серія “Червоне та чорне”)

“Війна і ми” Сергія Пантюка — це роман-оповідь. Це плетиво спогадів, відчаю і перемог. Війна справді живе в кожному з нас. Просто ми в цьому не хочемо зізнатися собі. Вся історія людства зіткана з воєн. І всі вони неодмінно на благо комусь. Тому невидимому, що перебирає мотузками, граючи у свій, тільки йому зрозумілий, ляльковий театр. А людство? Воно втомлюється без воєн. Воно зловісно підганяє все нові й нові хвилі лихоліть, забуваючи, що, коли стріляють, куля може вибрати й тебе, яким би ти хорошим не був.

Пантюк Сергій. Соло для дримби: Поезії. – Кам’янець-Подільський: ПП “Медобори-2006”, 2012. – 48 с.

До нової збірки українського поета Сергія Пантюка увійшли вірші, написані протягом останніх двох років, зокрема скандальні “актуальні” коломійки.

Від Василя Васильовича Бондаря, голови Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України

Бондар Василь. Камінь від хандри: книга прози. – К.: Ярославів Вал, 2013. – 384 с.: іл.

“Камінь від хандри” складається з сюжетів із журналістських історій, подорожньої прози, фактографій з буднів городян, що в переважній своїй більшості родом із села. До збірки увійшли повісті, оповідання, образки, етюди. За словами Михайла Слабошпицького: “… кожна книжка для автора дорога й по своєму показова. Одна може бути найцікавішою життєвою історією з усіх, котрі він розповідав читачам. Друга – то, може, його найзухваліший літературний експеримент. Третя — його найвищий творчий злет. … кожен вихід письменника до читача має свою особливість. Книга “Камінь від хандри”, особливо характерна для Василя Бондаря. Тут він самий такий, яким насправді є: нічого випадкового, не “бондарівського” ні в сюжетиці, ні в ідеях, ні в стилістиці. В такому розумінні це — справді “його” книжка”. Книга видана київським видавництвом “Ярославів Вал” за фінансового сприяння народного депутата України Андрія Табалова.

Від Кіровоградського видавництва “Імекс-ЛТД”

Дніпро напуває Кривбас: Документи. Спогади. Фото-літопис. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013. – 118 с.

У книзі зібрані документи, спогади та фотоматеріали, що стосуються проектування, будівництва й експлуатації каналу Дніпро-Інгулець, розповідають про його життєстверджуючий вплив на індустріальне Криворіжжя та не тільки, в економічному, суспільно-політичному, зрештою, екологічному плані, що нині набуває неабиякої гостроти. Видання буде цікаве як пам’ятка співробітникам галузі водоексплуатації, а також історикам і усім, хто цікавиться цим питанням.

Кравченко Юлія. Ритми серця: Вірші. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013. – 138 с.

Поезії Юлії Сергіївни Кравченко про людей і для людей, про красу і любов, про людські відносини, про щирість і почуття, у яких звучить материнська тривога за дітей, громадянська — за рідну Україну.

Савицька Надія. На сцені долі: Вірші. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013. – 120 с.

“На сцені долі” – нова поетична збірка. Винесені у назву книги слова із віршованого рядка говорить самі за себе, розкриваючи не тільки сутність самої книги, а й духовний світ поетеси. Основу книги складають ліричні, по-жіночому зворушливі, теплі поезії. Написані живою, барвистою мовою, вірші приваблюють своєю непідробленою душевністю, довірливою безпосередністю, вони легко читаються. Поруч із роздумами про глибину людських почуттів проникливо і схвильовано ллються слова захоплення красою рідного краю. А присутність у віршах національного колориту надає їм привабливу милозвучність і мелодійність.

Турія. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013. – 144с.: іл.

Це книга – про село Турію Новомиргородського району Кіровоградської області, про його історичне минуле від найдавніших часів, про революційні потрясіння, період колективізації, незабутні грізні роки Великої Вітчизняної війни, післявоєнну відбудову, мирне життя Туріян — усе це показано на тлі реальних історичних документів, спогадів сучасників тих знаменних подій та досліджень краєзнавців. Безумовно, книга викличе інтерес не тільки у земляків, історико-краєзнавчої громадськості, а й у всіх, хто шанує історію свого рідного краю і прагне її пізнати.