Подаровані видання за серпень 2013 року
Від нашого земляка поета Олександра Косенка
Косенко Олександр. Гортування води: Поезія. – Київ: Український пріоритет, 2013. – 95 с.
Яскравим талантом, художньою індивідуальністю позначена нова книга поета Олександра Косенка. Читач знайде у ній унікальне поетичне трактування подій, картинки живого світу, містерії віртуальності, майстерне відтворення стану людської душі. Високоінтелектуальна, неординарна поезія автора вже давно зачарувала широкий загал прихильників сучасної літератури. З виходом цієї книги їх ще додасться і додасться. Така логіка у з’яві справді непересічного, цікавого і достойного уваги та пошани.
Від автора поета, журналіста, фотографа Василя Кузана
Кузан Василь. Пірсинг: поетичні мініатюри. – Ужгород: ФОП Бреза А.Е., 2013. – 72 с.
В книжці зібрані поетичні мініатюри відомого поета-лірика, творами якого захоплюються читачі в багатьох країнах світу, автора понад 150 пісень та 14 книг, сотень публікацій у періодичних виданнях вдома та за кордоном. Ці “краплини мудрості” писалися впродовж двадцяти років і майже не публікувалися. “Пірсинг” відкриває для читача ще одну грань поетичного таланту Василя Кузана.
Кузан Василь. 12:12:12: вибрані поезії. – Мукачево: Карпатська вежа, 2012. – 191 с.
Це унікальна збірка поезії. Такого ще не робив жоден поет. “Вибране” Василя Кузана укладене не ним особисто, не редколегією чи окремим редактором, а дванадцятьма яскравими особистостями, людьми різних вікових категорій, різного роду занять, різного способу мислення, різних уподобань. Серед них є і лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, і рок-музикант, і викладач англійської мови столичного університету, і вчитель провінційної сільської школи, і фотограф, і журналіст, і професійні поети, отримати від яких схвальні слова на свою адресу не так уже і легко. Саме тим і цікава, саме цим і оригінальна ця книга. А ще тим, що кожен із цих дванадцяти написав про творчість автора дванадцять речень. Збірка буде цікавою всім любителям поезії.
Кузан Василь. Вагітна муза. – Ужгород: Ліра, 2012. – 136 с.
У черговій збірці інтимної лірики автор продовжує досліджувати стосунки чоловіка і жінки: від піднесеного стану закоханості до духовного оргазму при єднанні тіл, від повного проникнення у психологію іншого до критичної межі несприйняття і нерозуміння, від ейфорії до розпачу… Сутністю зібраної тут поезії є настроєвість — залежність від процесів та обставин, що проходять всередині нас і складаються зовні. Довірлива тональність розмови, цікаві образи, позитивна енергетика, глибока емоційність, філософське осмислення, легкий гумор, іронія та дотичний до теми стьоб принесуть справжнє задоволення всім любителям поезії.
Від автора Михайла Харишина
Харишин Михайло. Витоки. – Кишинів: “Elan INC” SRL, 2010. – 208 с.
Мабуть, в житті, кожної людини приходить час, коли хочеться зупинитися в круговерті життя, озирнутися на прожиті роки, згадати все до кожної дрібниці і вдумливо все прожити і пережити знову. Книга, яка представлена, цікава, з якого боку не підійдеш до неї. Вже те, що вона охоплює багато питань досить принципового значення, не кажучи вже про її поліжанровий характер, змушує задуматися після перших сторінок знайомства з нею, окреслює теми і проблеми, які хвилюють автора і спонукають його, а разом з ним і нас, читачів, до глибоких роздумів про земне буття, його неповторність, про покликання людини бути Людиною у всіх її іпостасях.
Харишин Михайло. Четверта осінь. Інтерв’ю. – Кишинів: “Elan INC” SRL, 2011. – 56 с.
Ця збірка — одкровення “молодого” літератора — Михайла Харишина. Взагалі це вже друга його праця літературного жанру. Першими були “Витоки” – збірка віршів та есе. Ми живемо у часи, коли навкруги, вся наша дійсність, взаємовідносини між людьми, і навіть громадське упорядкування, стрімко змінюється. Дедалі більш ми в’язнемо у швидкоплинній реалії, у якій непомітно губимо такі орієнтири, як любов, співчуття, справедливість — чисті та відрадні, мов ковток джерельної води, почуття. Відтак, важливо не розгубити у всьому цьому хаосі щось своє особливе, особисте. Саме тому з-під пера поета виринає вірш: чистий і щирий, і наче б то й простий. А в цій удаваній простоті закодовані ті справжні та зичливі послання людського серця.