Конференції, форуми, семінари, конкурси

Обласний семінар-практикум
«Публічні бібліотеки Кіровоградщини в територіальних громадах:
умови, виклики та можливості»

02.06.2021 року на платформі Zoom відбувся обласний семінар-практикум «Публічні бібліотеки Кіровоградщини в територіальних громадах: умови, виклики та можливості».

Учасників семінару привітала Ул’яна Соколенко – директор департаменту культури та туризму Кіровоградської обласної державної адміністрації та проінформувала про проблеми бібліотек в області у сформованих територіальних громадах.

У семінарі взяла участь Людмила Лагута, головна бібліотекарка науково-методичного відділу НБУ ім. Ярослава Мудрого, яка у своєму виступі «Бібліотеки територіальних громад у правовому полі: збереження та розвиток закладів» проконсультувала учасників щодо змін у законодавстві в галузі «культура», ознайомила з моделями організації діяльності публічних бібліотек в громадах України, розповіла про установчі документи, необхідні для діяльності закладів, висвітлила цікавий досвід роботи бібліотек України.

Валентина Животовська – директор комунального закладу «ОУНБ ім. Д.І. Чижевського» – надала інформацію про стан мережі бібліотек області в територіальних громадах.

Фахівці ОУНБ ім. Д.І. Чижевського висвітлили проблемні питання роботи бібліотек області після передачі в територіальні громади, чітко окреслили правові аспекти діяльності закладів, наголосили на важливості розвитку промоції читання та створення інформаційних хабів з гендерних питань, акцентували увагу на нових проєктах головної бібліотеки регіону.

Так, в Орхуському центрі обласної бібліотеки ім. Д.І. Чижевського діють інформаційні платформи, які сприяють підвищенню якості життя. Під час зустрічей у «Школі досвідченого споживача» фахівці надають консультації для садоводів і огородників про захист рослин від шкідників та хвороб, вибір насіння, діляться власним досвідом. В рамках освітнього проєкту «Інформаційна платформа з питань праці» фахівці інформують про трудові відносини та контроль за дотриманням законодавства України про працю.

У відділі з питань медицини та охорони здоров’я розпочав роботу інформаційно-просвітницький проєкт «Академія здоров’я», який передбачає зустрічі користувачів з лікарями різних спеціалізацій.

Відділ обслуговування користувачів запровадив для відвідувачів бібліотеки публічні лекції, голосні читання, челенджі з питань літературознавства.

Вище перераховані заходи одночасно проходять як офлайн, так і онлайн.

Учасники заходу отримали інформацію про нові віртуальні сервіси та наукові розвідки з охорони культурної спадщини ОУНБ ім. Д.І. Чижевського.

Організатори семінару наголосили на необхідності написання проєктів для забезпечення бібліотек необхідним технологічним оснащенням та реалізації задумів з покращення функціонування закладів. Учасники отримали інформацію про благодійні фонди та міжнародні донорські організації.

Матеріали семінару можна переглянути за посиланням.