Хроніка культурного життя Кіровоградщини​

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за серпень 2024 року

Загальні питання

Щоденно о 9 годині ранку – Всеукраїнська хвилина мовчання за усіма загиблими, як військовими, так і цивільними, через вторгнення росії в Україну.

2 серпня, у селі Тернова Балка, що на Кіровоградщині, вшанували жертв голокосту ромів. Біля памʼятника закатованим у 1942-1943 роках невинним жертвам нацистського режиму зібралися посадовці області, Компаніївської та Мар’ївської селищних рад, священнослужителі ПЦУ, а також представники етнічних спільнот, історики, краєзнавці та громадськість. Жертв терору вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти і лампадки до меморіалу.

8 серпня, у місті Кропивницький відбувся молодіжний форум «Молодь Кіровоградщини: вільні мріяти!», з нагоди відзначення Міжнародного дня молоді за ініціативи Молодіжної ради Кіровоградщини у партнерстві з управлінням молоді та спорту Кіровоградської обласної військової адміністрації та за фінансової підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

18 серпня, на території Дендропарку в Кропивницькому відбулась культурно-мистецька акція «Миру, радості, добра рідній Україні», присвячена Дню Незалежності нашої держави. Організатором заходу традиційно виступила творча платформа «ART BASIS» за підтримки Департаменту культури та туризму Кіровоградської ОДА.

23 серпня, в Кропивницькому, на Фортечних валах відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України та 33-ї річниці ухвалення Акта проголошення незалежності України. Учасники урочистостей поклали квіти до вічного вогню та вшанували хвилиною мовчання всіх Героїв України, які поклали життя за її незалежність. Після цього відбулася церемонія підняття найбільшого в області Державного прапора України. Начальник Кіровоградської ОВА та голова обласної ради вручили родинам загиблих Героїв Ордени «За мужність» ІІІ ступеня. Також посмертно нагородили орденами Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, медалями «Захиснику Вітчизни» та вручили відзнаки «Орден матері бійця». Медалі «За жертовність та любов до України» вручив архієпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк. Очільники міста вручили почесні грамоти, грамоти та подяки Кропивницької міської ради та виконавчого комітету за вагомий внесок у захист державного суверенітету і територіальної цілісності України, високі професійні досягнення, активну волонтерську діяльність та громадянську позицію. Нагороди отримали наші захисники, представники різних професій, волонтери та працівники державних установ.

24 серпня, у Кропивницькому, з нагоди 33-ї річниці Незалежності України, відбулися урочистості біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Квіти до підніжжя Великому Кобзарю поклали начальник Кіровоградської ОВА, голова обласної ради, представники громадськості. Цього дня живі квіти від вдячних кропивничан поклали до пам’ятних знаків, пам’ятників видатним діячам українського державотворення, борцям за свободу і незалежність України – В’ячеславу Чорноволу та Віктору Чміленку, Володимиру Винниченку, Богдану Хмельницькому, Марку Кропивницькому, «Жертвам Чорнобиля», «Героям Небесної Сотні», «Борцям за волю України – жертвам політичних репресій», на честь загиблих учасників АТО/ООС третього полку спеціального призначення імені Святослава Хороброго, на Алеї Слави та почесних поховань Рівнянського та Далекосхідного цвинтарів. Фіналом урочистостей стало акапельне виконання «Молитви за Україну» зведеним хором Кропивницького музичного фахового коледжу.

«З Україною в серці» – шість дитячих хореографічних та вокальних колективів із Кропивницького: «Пролісок», «Антарес», «Авангард», «Карамель», «Аеліта», «Капріз» презентували Україну у творчому проєкті в Греції. Учасники проєкту відвідали Грецію та виступили з масштабним концертом на Халкідіках.

27 серпня, у Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї відбулися урочистості з нагоди 85-ї річниці присвоєння статусу обласного музею. З нагоди ювілею в музеї були представлені відеоролик та фотовиставка, присвячені історії закладу, а також книжкова виставка «Друковані видання обласного краєзнавчого музею». Також колектив обласного краєзнавчого музею нагородили почесною грамотою Кіровоградської ОВА та обласної ради.

29 серпня, на площі Героїв Майдану відбулась акція «Вони віддали за тебе життя. Віддай в пам’ять про них хвилину свого часу», в межах акції відбулося погашення поштового випуску «Хвилина мовчання», введеного в обіг Укрпоштою до Дня пам’яті захисників України. На поштовому випуску відтворені роботи донецького художника Сергія Майдукова «Марсове поле. Львів» (2023 р.) та «Меморіал на Майдані Незалежності. Київ» (2024 р.). Доповненням до цього випуску є вірш геніальної української поетеси Ліни Костенко «І жах, і кров, і смерть, і відчай», написаний у 2014 році. Очільники обласної ради вручили державні нагороди рідним загиблих – символічний жест вдячності та визнання від імені всієї України. На Алеях Слави Далекосхідного і Рівнянського цвинтарів у Кропивницькому за загиблими українськими Героями відслужили Літії.

30 серпня, у Кропивницькому на пленарному засіданні ХХІІІ сесії Кіровоградської обласної ради 8 скликання, депутати затвердили рішення віднести «Балку Гордієвську», «Балку Наглядівську», «Балку Петрівську» та «Балку Шатравина» до природно-заповідного фонду місцевого значення.

30 серпня, у Кропивницькому, з нагоди Міжнародного дня безвісти зниклих на площі Героїв Майдану зібрались на мирну акцію «Безвісти зниклі, не значить забуті», близько сотні містян з плакатами, прапорами та фотографіями своїх близьких, які вважаються зниклими безвісти. Більша частина учасників – рідні військовослужбовців із 56 та 57 бригад, які вважаються зниклими безвісти від початку повномасштабної війни.

31 серпня, в обласному центрі понад 200 містян взяли участь у забігу «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України!» Забіг стартував від меморіального комплексу «Фортечні вали». На вулиці Велика Перспективна до акції приєднались рідні загиблих військовослужбовців, які ходою пройшли до Площі Героїв Майдану.

Театрально-концертне життя

Обласна філармонія

  • «Сильні серця» – концерт гурту «Без обмежень»;
  • Концертна програма Олега Шумея (SHUMEI);
  • «Кримська симфонія» – концертна програма у виконані Національного президентського оркестру під орудою Ділявера Османа, в рамках Всеукраїнського туру «Симфонія Криму. Повернення».

Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Кропивницького

  • «Вій» – вистава в стилі хорор, «Український сучасний театр» (Київ), режисер Д. Рачковський;
  • «Майська ніч» – вистава за мотивами творів М.Гоголя, «Театр сучасної драми і комедії» (Київ), режисер Д. Рачковський.

Академічний обласний театр ляльок

  • «Їжачок-хитрячок» – вистава;
  • «Бука» – вистава;
  • «Лисичка, Котик і Півник» – вистава;
  • «А пісня жива» – прем’єрна вистава;
  • «Пригоди в Крижаному королівстві» – вистава.

Музейна справа

Музей мистецтв

Виставки, заходи:

  • «Жінки і порцеляна» – виставка порцелянових виробів ХХ століття, експозиція включає 73 експонати, подаровані музею меценаткою з Канади – Оленою Барикул-Криворучко;
  • «Миттєвості» – фотовиставка Марії Тарасової;
  • «Монологи» – презентація книги Тетяни Дробіної;
  • «Мистецьке єднання» – виставка до Дня Незалежності України;
  • «Можливо все» – благодійний вечір із засновницею благодійної організації «Банк Речей», астрологинею, духовним практиком та авторкою пісень та віршів – Альоною Гліністою;
  • Захід пам’яті до 75-річчя від дня народження Віктора Френчка (1949-2019) в рамках якого відбулося: відкриття виставки робіт «Творчий портрет Віктора Френчка» та презентація книги «Віктор Френчко: портрет скульптора», автори: Людмила Френчко, Юлія Пономаренко;
  • виставки графічних творів «Повернення додому» – виставка графічних творів художниці Оксани Самійленко;
  • «Мистецький калейдоскоп» – виставка художніх творів Світлани Хавроненко;
  • «…Я в золото-слово вростав» – творчий вечір члена Національної спілки письменників України Володимира Яремчука;
  • «Киньте все – гармошка грає!» – концерт.

Майстер-класи

  • «Захід сонця» – майстер-клас з образотворчого мистецтва;
  • «Сонях» – виїзний майстер-клас із виготовлення аплікації з фетру;
  • «Павич» – майстер-клас з образотворчого мистецтва;
  • Виготовлення квіткового браслетика з фоамірану;
  • Майстер-клас з декоративного розпису по кераміці.

Обласний краєзнавчий музей

  • «85 років в статусі обласного» – фотовиставка, присвячена історії Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею;
  • «Символ твоєї свободи» – виставка до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України;
  • «Від ескізу до пам’ятника» – тематична виставка до 75-річчя від дня народження скульптора Віктора Френчка;
  • «Друковані видання обласного краєзнавчого музею» – виставка;
  • Тематичний захід до Дня пам’яті захисників та захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни;
  • «Сто днів на одну пару чобіт» – презентація книги журналіста, краєзнавця, члена Національної спілки краєзнавців України Володимира Поліщука;
  • «Незалежність України: історичний аспект» – лекція завідувача Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень, куратора Історико-краєзнавчого дискусійного клубу «Кліо» Артема Безшкуренка в приміщенні обласної універсальної бібліотеки;
  • «Фотій Мелешко: воїн, письменник, мемуарист» – презентація книги Сергія Мілютіна до Дня Незалежності України.

Художньо-меморіальний музей О. Осмьоркіна

  • «Символ Гідності та Свободи» – тематична фотовиставка з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України;
  • «Десять днів дощу серед спекотного літа» – мистецька акція кропивницької художниці Ольги Краснопольської;
  • «Все залежить від таланту художника…» – виставка творів члена Національної Спілки художників України Віктора Френчка, присвячена 75-річчю з дня народження українського скульптора.

Літературно-меморіальний музей І. Карпенка-Карого

  • «Фотій Мелешко – воїн, письменник, громадський діяч, патріот» – виставка, присвячена 135-річчю від дня народження учасника визвольних змагань доби Української Народної Республіки, письменника, драматурга, мемуариста.

Меморіальний музей М. Л. Кропивницького

  • «Жартівливі комедії Марка Кропивницького» – виставка до Дня жарту;
  • «Світлини фотографів міста Кропивницький» – виставка до Всесвітнього Дня фотографії;
  • День Творчого відпочинку в музеї.

Заповідник-музей І. К. Тобілевича (Карпенка-Карого) хутір Надія

  • «Перлина українського театру – Марія Заньковецька» – виставка до 170-річчя від дня народження української акторки;
  • «Стежками Хутору Надія» – квест.

Музей музичної культури ім. Кароля Шимановського

  • «Видатний просвітник нашого краю» – творчий вечір з нагоди Дня знань та 220-річчя від дня народження Михайла Грабовського;
  • «Голоси й відголоски війни в українському фольклорі» – віртуальна виставка.

Музей історії українського хореографічного мистецтва

  • «Народні танці кримських татар» – тематичний захід до Міжнародного дня корінних народів світу;
  • «Горіховий Спас» – народознавчий захід.

Обласний Центр народної творчості

  • «Миру, радості, добра рідній Україні» – культурно-мистецька акція з нагоди Дня Незалежності України;
  • «Творчі особистості в аматорському мистецтві Кіровоградщини» – мистецький проєкт, який висвітлює роботу працівників культури області;
  • «Презентуємо клубний заклад» – обласний відеофлешмоб, презентація роботи клубних закладів області;
  • Свято для дітей загиблих, зниклих безвісти та полонених військовослужбовців з нагоди Дня Державного Прапору України.

Галерея Єлисаветград

  • «Всі квіти для тебе» – виставки картин українських художників.

Туристично-інформаційний центр

  • «Квітка Незалежності» – майстер-клас із виготовлення патріотичного сувеніру з нагоди Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України.

Фестивалі

  • Фестиваль вуличних музикантів, присвячений Дню молоді, відбувся у Кропивницькому. Захід, організований управлінням молоді та спорту Кропивницької міської ради спільно з Молодіжною радою VІІI скликання, проходив на імпровізованій локації по вулиці Театральній, де впродовж вечора для молоді звучали пісні місцевих гуртів «No Tea», «Intro», «Kind of madness» та «Радянський сором».

Етнолабораторія «Баба Єлька»

  • Майстер-клас з вибійкарства.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Масові заходи:

  • «Замки Європи» – віртуальна мандрівка;
  • «Малювання як один з методів арттерапії» – засідання батьківського клубу;
  • «Оформлення трудових відносин, контроль за додержанням законодавства про працю» – лекція;
  • «Намалюй мені Кафку» – презентація виставки;
  • «Щастя бачити все» – вулична акція;
  • «Монастирі та замки Швейцарії» – колоритна мандрівка;
  • «Ліс. Несподівані зустрічі» – колоритна мандрівка;
  • «Держзакупівля» – семінар;
  • «Проведення публічних закупівель» – семінар;
  • «Роблю Кропивницький здоровим» для батьків та родичів алко- та наркозалежних людей – лекція-тренінг;
  • «Молодь. Сила. Україна» – вулична акція;
  • «Пам’ятники та скульптурні композиції Німеччини і Швейцарії» – віртуальна мандрівка;
  • «Пам’яті Є. Осієвського» – презентація виставки;
  • «Скіфський звіриний стиль» – лекція;
  • «Історія краю в іменах» – засідання клубу;
  • «РІКА» – розмовний клуб;
  • «До Всесвітнього дня безпритульних тварин» – вулична акція;
  • «Миру, Радості, Добра рідній Україні» – майстер-клас в рамках культурно-мистецької акції;
  • «Лондон» – заняття з англійської мови для вихованців дитячої академії «Смарт Вулик»;
  • «Корисні гаджети для віртуального родинного відпочинку» – батьківський клуб;
  • «Незалежність України: історичні аспекти» – лекція Артема Безшкуренка;
  • «Мальовнича Україна» – вікторина;
  • «Я люблю Україну» – майстер-клас До Дня Незалежності;
  • «Неймовірна Україна!» – вулична акція;
  • «Музеї Європи» – колоритна мандрівка;
  • «Голоси і відголоси війни в українському фольклорі» – електронна презентація музею муз.культури ім.К.Шимановського;
  • «Здорова нація – сильна країна» – вулична акція;
  • «Я люблю Україну» – майстер-клас 3-D листівка;
  • «Національний заповідник «Хортиця»» – віртуальна екскурсія;
  • «Виготовлення соняшнику з паперу» – майстер-клас до Дня пам’яті захисників України;
  • «Герої нашої доби» – інформаційна година;
  • «Фахова література на допомогу медику» – день спеціаліста;
  • «Міжнародний День поля. Особливості вирощування зернових, зернобобових і технічних культур за умов різкоконтинентального клімату» – відкритий перегляд фахової літератури в рамках науково-практичного семінару;
  • «Освіта в США» – заняття для школярів дитячого центру «Дошкільнятко» в межах англомовного клубу з Біллом Томсоном;
  • «Живопис» – майстер-клас;
  • «Клубочок» – майстер-клас;
  • «Люблю вчитись, слухати» – заняття в рамках проєкту WWO’s Element of Play;
  • «Навчаємося,граємося» – інтерактивне заняття в рамках проєкту WWO’s Element of Play;
  • Засідання Робоклубу;
  • «Проектування в 3D-просторі» – майстер-клас;
  • «Сувенір 3Д-ручкою» – майстер-клас;
  • «Тура» – засідання шахового клубу.

Навчальні заняття (тренінги, семінари):

  • «Електронний каталог» – тренінг;
  • «Сервіси електронного урядування. Портал Дія» – тренінг;
  • «Формування стресостійкості» – тренінг;
  • «Електронні медичні сервіси» – тренінг;
  • «Година коду» – засідання-тренінг освітнього простору «ChromJunior»;
  • «Електронне урядування» – тренінг;
  • «Основи комп`ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет» – тренінг;
  • «Вивчаймо англійську разом» – англійська для ВПО;
  • Англійська на кожен день;
  • Німецька для початківців;
  • Французькомовний клуб.

Книжкові виставки:

  • «Літо + книга = гарний настрій»;
  • «Міста-іменинники серпня»;
  • «Літо на Кіровоградщині. Бази відпочинку на вікенд» – виставка-подорож;
  • «Національний світогляд і характер творів П.Куліша» – виставка до 205-річчя від дня народження П.Куліша;
  • «Пантелеймон Куліш – ідеолог і творець української нації»;
  • «Що необхідно знати при застосуванні антибіотиків»;
  • «Оздоровчі сили природи»;
  • «Життя віддане слову» – виставка до 100-річчя від дня народження Павла Загребельного;
  • «Сьогодні в Україні свято – День Незалежності настав!» – виставка до Дня Незалежності України;
  • «Під прапором єдності» – відкритий перегляд у до Дня Прапора України;
  • «Павло Загребельний – класик української літератури»;
  • «Україна – країна незламних»;
  • «Символ єдності нації»;
  • «Код нації»;
  • «Художні досягнення Йоганна Гете» – виставка до 275-ї річниці з дня народження Йоганна Вольфганга фон Гете;
  • «Серця, що захищали Україну» – виставка до Дня пам’яті загиблих захисників України;
  • «Герої нашої доби»;
  • «Сонячний годинник Володимира Панченка» – виставка до 70-річчя з дня народження;
  • «Книги знають усе»;
  • «Енциклопедична скарбниця»;
  • «Книжковий глобус»;
  • «Бібліографія – ключ до книжкового всесвіту»;
  • 170 років від дня народження Марії Костянтинівни Заньковецької, української актриси, співачки, театральної діячки;
  • 125 років від дня народження Олександра Ферапонтовича Саєнка (1899–1985), українського художника, майстра декоративного мистецтва.

Онлайн-заходи:

  • «Цифрова грамотність» – онлайн-тренінг для прийомних батьків та батьків-вихователів;
  • «Тінь командора» – розіграш книги Надії Гуменюк.

Віртуальні книжкові виставки:

  • «Книжковий ХІТ за серпень»;
  • «Твоя М.» Ірини Жураковської – огляд книги на Фейсбук;
  • Огляд книг Сари Джіо;
  • «Щасливі люди читають книжки і п’ють каву» Аньєс Мартен-Люган;
  • «Оздоровчі сили природи».

Віртуальні медіа проекти:

  • «Сучасні електронні бібліотеки для навчання» – медіапроект.

Обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

Масові заходи:

  • «На одній хвилі» – вулична акція до Дня молоді;
  • «Квітуй, Україно, слався в віках!» – вулична акція до Дня Незалежності України;
  • «Вічна слава героям-захисникам» – історичний екскурс;
  • «Хранитель української літератури» – вечір пам’яті до 70-річчя від дня народження Володимира Панченка;
  • «Українська культура руками клубу «Ниточка» – презентація виставки;
  • «Народження тиші» – презентація поетичної збірки Марини Єрмолаєвої із циклу літературних презентацій «Книжкова прем’єра»;
  • «Зустріч із собою» – заняття з елементами тілесно-орієнтованої терапії (спільно із чеською ГО «Людина в біді») (1 заняття);
  • Заняття з психосоціальної підтримки спільно з волонтерами Товариства Червоного Хреста України (4 заняття);
  • «Мистецтво жити в рівновазі» – бібліопроєкт спільно з чеською ГО «Людина в біді»;
  • «Сильні сторони» – терапевтична зустріч;
  • «Кіноп’ятниця».

Майстер-класи:

  • «Незалежність – це ми!» – майстер-клас до Дня Незалежності України;
  • Плетіння патріотичних браслетів в рамках регіонального багатожанрового фестивалю-конкурсу дитячої та молодіжної творчості «ART BASIS»;
  • Створення об’ємних листівок в рамках регіонального багатожанрового фестивалю-конкурсу дитячої та молодіжної творчості «ART BASIS»;
  • «Літо. Море. Акварель з Оленою Прохоровою» – майстер-клас з живопису аквареллю;
  • «Догляд за шкірою рук» – майстер-клас від Тетяни Єрмакової;
  • «Сонях – символ пам’яті» – майстер-клас до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Проведено засідання клубів за інтересами:

  • «Happy-майстерня»: майстер-клас «Веселий світлофор»;
  • «Наші правила» – клуб настільних рольових ігор (4 засідання).

Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:

  • «Передзвін епохи, або діалоги з класиком» – виставка до 205-річчя від дня народження П. Куліша;
  • «Книгомандри: сторінками історії»;
  • «Феномен історичності в творчості П. Загребельного» – виставка до 100-річчя від дня народження письменника;
  • «135 років комедії «Сто тисяч» І. Карпенка-Карого» – виставка із циклу «Книги – ювіляри 2024 року»;
  • «Хранитель української літератури» – виставка, присвячена пам’яті Володимира Панченка;
  • «Прапор сонячно-блакитний. Прапор України, рідний, заповітний» – виставка до Дня прапора;
  • «Квітуй, Україно, слався в віках!» – виставка до Дня Незалежності;
  • «Це – моя Україна» – виставка до Дня Незалежності України;
  • «Обличчя війни» – виставка до Дня пам’яті захисників України;
  • «Нескорені» – виставка однієї книги – Є. Положій «Іловайськ», до Дня пам’яті захисників України;
  • «29 серпня – День пам’яті захисників України»;
  • «Герої Кіровоградщини, які загинули у війні з російською федерацією» – виставка світлин;
  • «У нашій пісні радість і краса» – виставка до Дня української пісні;
  • «Марія Заньковецька – перлина українського театру»;
  • «Українська культура руками клубу «Ниточка» – виставка творів декоративно-ужиткового мистецтва.

Обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка

Масові заходи:

  • Заняття у рамках Мовного простору (удосконалюємо знання української мови);
  • «Знайома і незнайома література» – медіа продукт;
  • «Під парасолями – ми!» – літній бібліо-майданчик;
  • «Ясниця» – засідання дитячої літературної студії;
  • «Бути екосвідомими!» – екологічна гра;
  • «Бібліотечний Арт-простір «Відкрий себе»» – проєкт;
  • «Казки, що лікують» – захід з циклу «Ментальне здоров’я»;
  • «Мрія Елоїзи. Вітаємо у школі танців» – літературне чаювання з книгою Ванесси Канавезі;
  • «Марія Примаченко. Наївні тварини на полотні» – захід із серії «Маленьким про великих»;
  • «#Читаймо» – щотижневі випуски на Ютуб-каналі бібліотечного інтернет-проєкту;
  • «Game Land» – BiblioHab «11 +» – розваги та настільні ігри для підлітків;
  • «Я+мама+тато=Книга» – сімейний ігровий майданчик;
  • Недільний кінопоказ;
  • «Вікенд з бібліотекою» – цикл заходів;
  • «Магія спорту» – заняття бібліотечного клубу з настільного хокею;
  • Заняття з психо-соціальної підтримки від волонтерів Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України;
  • «Чарівна шашка» – заняття гуртка;
  • «Кавуни, кавунчики – спокуса для ласунчиків!» – ігротека до Дня кавуна.

Четверговий сторітелінг:

  • «Лис і його нові друзі» Тібо Прюнь;
  • «Маленьке диво» Гайді та Деніел Говарт;
  • «Принцеса Пухколапка» Сьюзін Нільсен.

До Дня прапора і Дня Незалежності України:

  • «Україна – це ти!» – виставка літератури;
  • «Ми із того краю» – веб-мандрівка;
  • «В блакитно-жовтих кольорах» – простір нашої фантазії;
  • «Усе моє, все зветься Україна» – патріотичний контент;
  • «Україна і ми – незалежні!» – книжкова виставка;
  • «Непростий шлях до незалежності» – вікторина;
  • «Країна, яку я люблю і шаную!» – плакат у бібліотечному форматі;
  • «Тризуб» – майстер-клас творчої студії «Хобі-територія» спільно з партнерами;
  • «Все буде Україна!» – майстер-клас творчої студії «Хобі-територія» спільно з партнерами.

Програма літніх читань «Літо з книгою в рюкзаку»:

  • «Tet-a-tet з бестселером» –ؘ книжкова виставка.

До Дня пам’яті захисників України:

  • «Вони пройшли крізь пекло на землі – книжкова виставка;
  • «Нам Іловайськ із пам’яті не стерти» – година-спомин.

Заняття для користувачів в рамках літньої медіа школи для дітей:

  • «Селфі: добро чи зло?» – бесіда;
  • «Найпопулярніші професії в IT» – онлайн-гра;
  • «Небезпека челенджів, квестів у соціальних мережах» – година спілкування;
  • «Бот і троль в соцмережах» – заняття;
  • Навчання мові розмітки веб-сайтів HTML/CSS від Code Club Кропивницький;
  • Заняття за програмою EOP.Kids. Ukraine в рамках проєкту «Діти України і війна. Кропивницький».

Засідання Батьківського клубу, який реалізує БФ «Безпечне майбутнє» у співпраці з UNICEF:

  • «Світ емоцій і почуттів»;
  • «Управління стресом»;
  • «Психосоціальна підтримка в кризовій ситуації»;
  • «Позитивне батьківство».